Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
yalper
12 yıl önce - Prş 19 May 2005, 09:49
Kayseri - Kadir Has Stadyumu (haberler ve yorumlar)

Alıntı:
Kayseri Atatürk Stadyumunun yeni şekli ve görünümü Seul Olimpiyat Stadyumunun aynısı olacak. Stad Kapasitesi 35 Bin olması planlanıyor.
Stadyumun yeni yeri ise Yeni Sanayi ve Yeni Belsin Yolu arasında olacak.
Yağışlı Havalarda stadyumun üstü tamamen kapanacak.
Ve Kapasiteyi daha artırmak için proje üretiliyor. Kayseri Kamuoyu ise kapasitenin 50 Bin civarında olmasını istiyor.
Stadyumun 2 yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Ayrıca Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin açıklamasına göre İstanbul'dan sonra Kayseri'ninde Olimpiyatlara aday olacağını beyan etmesi şehirde destek gördü. Kazanamazsak bile bizim için reklam olur dendi.

Alıntı:
Kazanamazsak bile bizim için reklam olur dendi.
Bu da Kayseri mantiği oluyor dostlar ben soyluyorum yabanci biri degil bunu bakin  

[Burası sohbet başlığıdır. Kadir Has Stadyumu fotoğraf başlığı burada. - Mehmet! - Çrş 07 Ekm 2009 22:17 ]

messiah_haktan

12 yıl önce - Prş 19 May 2005, 10:53
Kayseri'ye modern bir meydan ve yeni bir stad!

Cumhuriyet Meydanı'nda yayalar için yeni yaşam alanları oluşturulacak

Kayseri kamuoyunda yıllardır tartışılan ancak hayata geçirilemeyen Cumhuriyet Meydanı Projesi adım adım sona yaklaşıyor. Kayseri Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, Cumhuriyet Meydanı düzenleme çalışmalarına onay verdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yaz çalışmalarına başlanacak proje çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı, sadece araçların trafik kavşağı olmaktan çıkartılıp yayaların da kullanımına sunulacak.

Konunun uzmanı mimarlık firmaları tarafından hazırlanan ve Kayseri kamuoyuna sunularak tartışmaya açılan dört projeden, uygulanmasına karar verilen yeni projeye göre Cumhuriyet Meydanı'na yeşil doku hakim olacak ve insanlar için yaşam alanları ile açık hava kafeleri inşa oluşturulacak.

Her törende araç trafiğine kapatılan Cumhuriyet Meydanı'nda yeni tören alanının düzenlenmesi ile bu sorunun önüne geçilmiş olacak. Proje kapsamında ayrıca yaya geçişini kolaylaştırmak amacıyla Orduevi ile Okburcu arasına pasajlı yaya altgeçidi yapılacak.

Önümüzdeki günlerde yapılacak ihalenin ardından başlatılacak yapım çalışmaları esnasında Sivas Caddesi araç trafiğine kapatılacak. Meydan Düzenleme çalışmaları ile eşzamanlı olarak MKP Bulvarı-Sivas Caddesi Kavşağı'na, Fuzuli Kavşağı'na ve Melikgazi Belediyesi Kavşağı'na yapılması planlanan üç adet köprülü kavşağın da inşasına başlanacak. Böylece Sivas Caddesi'nin trafiğe kapalı kaldığı zaman dilimi en aza indilirecek ve kısa zamanda yeniden araç trafiğine açılması sağlanacak.

http://www.kayseri-bld.gov.tr/haber/haberler/meydan2.htm

Kayseri Atatürk Stadyumunun yeni şekli ve görünümü Seul Olimpiyat Stadyumunun aynısı olacak. Stad Kapasitesi 35 Bin olması planlanıyor.
Stadyumun yeni yeri ise Yeni Sanayi ve Yeni Belsin Yolu arasında olacak.
Yağışlı Havalarda stadyumun üstü tamamen kapanacak.
Ve Kapasiteyi daha artırmak için proje üretiliyor. Kayseri Kamuoyu ise kapasitenin 50 Bin civarında olmasını istiyor.
Stadyumun 2 yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Ayrıca Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin açıklamasına göre İstanbul'dan sonra Kayseri'ninde Olimpiyatlara aday olacağını beyan etmesi şehirde destek gördü. Kazanamazsak bile bizim için reklam olur dendi

http://www.kayserispor.org/news.asp?Action=Read&hid=778

Bülent
12 yıl önce - Prş 19 May 2005, 12:36

Alıntı:
Kayseri Atatürk Stadyumunun yeni şekli ve görünümü Seul Olimpiyat Stadyumunun aynısı olacak.

Haberin icerigi ve resimler celisiyor. Resimde ki stat Seoul Olimpiyat Stadyumu degil, gösterilen stat Seoul Dünya Kupasi Stadyumu'dur.

Seoul Olimpiyat Stadyumu (1984 senesinde yapildi, koltuk kapasitesi: 69 841):

Seoul Dünya Kupasi Stadyumu (2001'de yapildi, koltuk kapasitesi: 64 677)

resimler:
www.worldstadiums.com

En son Bülent tarafından Sal 22 Ağu 2006, 14:59 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Er-Han

12 yıl önce - Cum 22 Tem 2005, 10:21

Alıntı:
Gercekten boyle bir stad yapilacak mi kayseriye

Kayseri bu sezon süper ligde iki takımla mücadele edecek.Bu küçünmeyecek bir başarıdır.Ayrıca bu tür stadları sadece Kayseri degil, diger (öncelikle gelişmis ve birinci ligde mücadele eden) şehirlerimizde düşünmelidir.
Bugün (22 temmuz cuma günü) futbol federasyonu 2012 Avrupa Şampiyonası için resmi başvurusunu yaptı.Peki bu şampiyona için kaç tane hazır stadımız var.Eger ki bu şampiyona Türkiye ye verilirse,önümüzdeki yıllarda eminim güzel stadlar ortaya çıkacaktır ve Türkiye bunu başaracak güce de sahiptir.

Seyfo
12 yıl önce - Cum 22 Tem 2005, 11:29

Er-Han arkadasim bilgin icin tesekkurler, fakat ne zaman temel atilacak yeni stad icin? insallah birgun butun super ligde ki takimlarimizin aynen FB Sukru Saracoglu gibi stadlari olur.
eger bu birgun!!!!? gerceklesirse futbolumuzda cag atlamis olur.. ve bizde stada ailemizle birlikte zevkle mac seyretme imkani buluruz, tribunlerimiz bos kalmaz, ve kaliteli centilmence rekabet icinde artik anadolu takimilari da goruruz!!!???
Insallah bu hayal birgun gerceklesir.

Er-Han

12 yıl önce - Cum 22 Tem 2005, 13:10

Alıntı:
Insallah bu hayal birgun gerceklesir

Bana kalırsa bu tür konular artık hayal olmaktan çıktı.Geride bıraktıgımız şampiyonlar ligi finali,türk takımlarının (her branşta) milli takımların başarılarını görüyoruz artık.İyi oynayıp kaybettigimiz fark yedigimiz günler geride kaldı artık.Bakın begenilmesede yolları ve kapasitesiyle olimpiyat stadımız var.ama şu an için böyle şeyleri yapmaya teşvik lazım.Olimpiyat stadının teşvigi final maçının oynanacak burada oynanacak olması oldu.eger ki; 2012 avrupa şampiyonası türkiye de olursa ortaya muhteşem eserler çıkacaktır.Ben buna inanıyorum ...

Bünyamin
12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 19:28
Kayseri Kadir Has Stadyum Projesi - [PROJE]

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Kayserispor ve Erciyesspor Kulübü Fahri Başkanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin en modern stadının Kayseri’de inşaa edileceğini söyledi. Türk mimarları tarafından çizilen 33 bin kişilik stada ünlü işadamı Kadir Has 10 milyon YTL katkıda bulunacak.

Kayseri Kadir Has Stadı adı verilecek tesisin, modernlik ve işlevlik açısından Fenerbahçe’nin ünlü Şükrü Saraçoğlu Stadı’nı geride bırakacağı belirtildi. Stadın kale arkalarında 10x15 metrelik iki dev ekran bulunacak. Futbolseverler bu ekranlardan pozisyonların tekrarını izleyebilecek.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı, Kayserispor ve Erciyesspor Kulübü Fahri Başkanı Mehmet Özhaseki, Türk mimarlarca çizilen projenin hazır hale geldiğini söyledi.

Özhaseki, "İddia ediyorum ki, Türkiye’nin en modern ve ulaşım açısından en rahat stadı Kayseri’de inşaa edilecek.

2008’de bitecek

Raylı sistemin hemen yanıbaşından geçtiği, koltukların ve saha zemin doğalgazla ısıtıldığı, 10-20 kişilik 110 locanın bulunduğu statta ayrıca lüks kafeteryalar, restoranlar, fast-food’lar, mağazalar, sinema salonları ve alışveriş merkezleri de yer alacak" diye konuştu. Bu bahar temeli atılacak stadın 2008 yılında hizmete açılacağı ifade edildi.

Oktay ENSARİ / DHA

5 Mart 2006

Hürriyet

remzi
12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 19:36

Ben böyle olacak sanıyodum,ikiside güzel ama 4 köşesi kapalı bir proje beklerdim ben 2. olimpiyat vakası olmasın

Oguzhan
12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 20:26

Bu ne!!!      

Kayserispor veya Erciyesspor taraftari degilim, Kayseriden katilan 2 superlig takimi olmasindanda yana degilim. Ama Kayserispor ve Erciyesspor boyle stad yapsin, 2008e bitsin gelsin SAMPIYON olsun! Tasarim muthis, ama bana Olimpiyat stadini andiriyor, yapilirken en azindan genelikle ruzgarin nereden geldigine dikkat edilip ona gore dikey yerlestirilsin. Yoksa ayni sorunu bu stad'da cekcek gibi gozukuyor. Gerci Olimpiyat stadinda kale arkalari yer yuzu ile esit ve tribler 70 kusur metreye kadar yukseliyor, yani ruzgari daha iyi icine alabilme "ozelligine" sahip. Bu stad imkani yok okadar yuksek olamaz ve kale arkalarida yer yuzunden yuksek oldumu okadar problem yasanmiyacagini saniyorum.

Bu arada devleri korkutacagi yere Fenerbahce haric utandirsin! Galatasarayli olarak ben sahsen utaniyorum ama utandigim kadarda bu stadin Kayseriye gelmesini umit ediyorum.

messiah_haktan

12 yıl önce - Pts 06 Mar 2006, 21:19

Türkiye'de stadlari 100% kapatmama hastaligi mi var? Yep yeni bir stad yapiyorsun,dünyanin parasini veriyorsun hatta Fenerbahce haric hic kimsenin sahip olmadigi bir stadin temelini atmak istiyorsun ama kale arkalari acik!!

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET