Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Neden Sürekli Şehit Veriyoruz?
« önceki   1234 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 3

NEDEN SÜREKLİ ŞEHİT VERİYORUZ ?
TEKNOLOJİ EKSİKLİĞİNDEN. 7.1%  7.1%  [33]
TAKTİK EKSİKLİĞİNDEN. 10.3%  10.3%  [48]
COGRAFİ DURUMDAN. 14.8%  14.8%  [69]
SİYASİ KARARSIZLIK 42.9%  42.9%  [200]
KOMUTANLARIN TUTUMU 13.9%  13.9%  [65]
EGİTİMİN YETERSİZ OLUŞU 10.9%  10.9%  [51]
Toplam Oy : 466

Fatih Can
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 19:03

Profosyonel askerlige gecilmeli artık diye dusunuyorum, bakın bu askerler yerine profosyonelleri gonderin bakalım daga terorist mi kalıyor. Zaten çevremdeki profosyonel komandolar erlerin kendileri için daha buyuk tehlike olusturdugunu belirtiyorlar çunku bir tehlike anında korkup heryere rastgele ateş ettikleri oluyormuş.

Batı bölgelerinde bulunan deneyimli maaşlı astsubaylarımız, albaylarımız, komutanlarımız doğu bölgesine kaydırılmalı ve terörün kökünüğ kazımalılar ayrıca.

Bence ilk etapta üniversite mezunlarına sonra daha da genişleterek tüm asker yükümlülerine bir kamu kurumunda askerliklerini part time olarak gerçekleştirme olanağı verilmelidir örneğin yaşlı evlerinde, hastahanelerde vs gönüllü çalışma gibi.Kişinin iş hayatı sekteye ugramayacak, devlet acemi asker için boşa yatırım yapmayacaktır eğitimi sadece 1 ay verilecektir. Buradan elde edilecek gelir ile çok iyi bir profosyonel ordu kurulabilir.

Genelkurmayın konu ile ilgili bir fizibilite planı çıkarması gerekir böylece kaynakları daha verimli kullanırız hem de iş gücüne katılım çağında olan binlerce evladımız ekonomiye katkı sağlar, teröre kurban gitmez.

burakerkıral

10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 19:08

Çünkü saldıran taraf biz değiliz biz savunmadayız onları yok etmek için üzerlerine saldırdığımız an onları yok edecek kudrete her zaman sahibiz diye düşünüyorum.Onları kökten kazırsak bu problemde çözülmüş olur.

trsinan
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 22:03

Bende oyumu teknoloji eksikliği yönünde kullandım. Teknolojiyle çözemiyeceniz sorun yok.
Alıntı:
frekans karıştırıcı koydun diyelim. uzun menzilli roket atar ile saldırır

Bakın israilin geliştirdiği zamanında uzay filimlerinde gördüğümüz manyetik kalkan nasıl hayata geçirilmiş. Siz tanka, askereleri tasıyan komyonlara roket atarla atış yapıyorsunuz ki PKK ın elinde de bu roket atarlardan bir hayli mevcut daha tanka gelmeden havada imha oluyor.
" target="_blank" class="postlink">İSRAİLİN ROKET VE FÜZELERE KARŞI GELİŞTİRDİĞİ MANYETİK KALKANIN YOUTUBE VİDYOSU

Necmettin K.

10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 22:44

Öncelikle kardeşlerime bildirmem gereken nokta şudur: Vatan için profesyonel askerlik son derece zararlı, hatta ihanete eşdeğerdir diyebilirim.

Vatan, Şeref, Haysiyet, Din ve Soybirliği kavramları uğruna ölmeyi göze alamayanların geleceği karanlıktır.

Profesyonel askerlikten kasıt, eğer birileri ömürboyu askerlik yapacak, yapmayanların vereceği para ile yapanların ücretleri ve masrafları karşılanacaksa, bu asla onaylanacak bir durum olamaz.

Ya , sizin verdiğinizden daha fazlasını veren çıkarsa?

Profesyonel askerlikten kasıt, her Türk vatandaşı uğrunda ölünmesi gereken değerleri bilecek, onlar için fedakarlık yapacak, ancak bazı insanlar askerliği meslek olarak seçecekler diyorsanız, buna eyvallah.

Kardeşlerim,Dünyanın gözbebeği komandolar bizim askerlerimiz. Dünya standartlarının üzerindeki ağır eğitimleri, herkesten daha hızlı ve başarılı yapanlar bizim askerlerimiz.

Unutmayın ki dünyanın pek çok ülkesinin komando subaylarına, ülkelerine dönünce asker yetiştirmek için eğitim verdiğimizi ve bizim eğitim alanlarımızdaki manilerin ve şartların çok ağır olduğuna inanın.

Başta Isparta Dağ ve komando Okulu olmak üzere, Manisa -Kırkağaç, Foça, Bolu, Kayseri eğitim birlikleri ve diğer komando ve Jandarma eğitim okulları ve birlikleri dünya standartlarının üstünde eğitim ve atış yeteneklerine sahiptirler.

Madem öyle niye şehit veriyoruz sorusunun cevabına gelince, asla korkumdan veya bir konuşursam yeryerinden oynar anlayışından değil, elimde belge dahi olsa yazamayacağım bazı suç niteliğinde konular var.

Bunlardan bazıları suçu ve suçluyu övme kapsamına girerken, bazılarıda Devletin bilgi ve belge toplamak, saklamak görevi olan kuruluşlar ve devlete ait belgelerin açıklanması kapsamında olduğundan açıklayamıyorum.

İçinizden biri çalıştığı kurum veya herhangi bir kurumun teftiş ve denetleme tutanaklarını açıklayabilir mi?

Bunları yazarken, benim erişilmez bilgilere ulaştığımı veya çok gizli görevlerde bulunduğumu falan çıkarmayın. Ben acizane sade bir vatandaş ancak ülkesi ve milleti noktasında hassas olan birisiyim.

Daha önce de defalarca yazdım; teröristin dününde kaldıysanız eyvah yandınız. Bugününde iseniz geçkaldınız. Ancak onların yarını olursanız başarılı olursunuz diye belittiğim konu şu anlama gelmektedir:Gelecekte ne yapacaklarını bileceksiniz ve onları daha eylem yapmadan imha edeceksiniz.

Yani onlar silahı kimden alıyorsa ,onlara ya daha çok para verin silahları satmasınlar. Ya onları tehdit edin vermesinler. Ya ikisinin arasında şiddet sağlayın düşman olsunlar. Ya onların silah almasına engel olamıyorsanız, onlar silahları alıpta dağıtamadan siz baskınla ele geçirin.

Çok fazla dizi izlemişsiniz veya filmlerin etkisinde kalmışsınız diyebilirsiniz. Ülkemizde kaç tane EL-Kaideci militanın sorgulanarak, Guantanamoya götürüldüğünü resmi yetkililer açıklasınlar da bizde bilelim terörle mücadele nasıl yapılır.

El-Kaide ve Sakkaya gelince şahin olanlar niçin pkk ya gelince serçe olmaktadırlar?

Bunun tekbir izah şekli vardır; güç ve sermaye çatışmasından başka birşey değildir. Sermaye pkk tarafını tutarken, güç buna karşı çıkmaktadır.

Yani ABD ki gibi şahinler kanadının bastırması sonucudur.

İdare, Güç zaafiyetinden bahsederken, Güç, siyasi zaafiyetten bahsetmektedir. Hangisi doğru acaba? Pkk konusunda başarısız olanlar, askeri ittifaklar konusunda çok marifetli olduklarını ispat ettiler.

Malesef ülkemizde, Canlarımız ve Kanlarımız üzerinden siyaset yapıyorlar.

Son ittifaklar ve tatbikatlar bunun ne anlamlara geldiğini açıkça ortaya koymaktadır.

Burç

10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 22:53

Alıntı:
Profesyonel askerlik...
 Ya , sizin verdiğinizden daha fazlasını veren çıkarsa?

Daha fazla paraya başka ülke için savaşmaya gidecek olandan zaten bize yarar gelmez ki,
bırak paraya giden gitsin. Ama vatan için savaşana da karşılığında kuru fasülye değil,
adam gibi maaş verilmeli.

denisk3
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 23:18

Bence kayıpların sebebi ordunun da açıkladığı gibi "ilk ateş", nerden ne zaman saldırılacağını bilmenin bir yolunu bulamadığınız sürece kayıp vermek kaçınılmazdır. Bütün nakliyeleri zırhlı araçlarda, helikopterlerle teknolojik bir şekilde yapsanız bile ilk ateşte kayıp vermeyi engellemek çok zor.

Bu arada hatırlatıyım ordumuz pkk ile savaşmak için profesyonel birlikler kurmak için düzenlemelere başlamış bulunmakta. Birde israilin geliştirdiği sistem manyetik alanla roketleri etkisiz hale getirmiyor. Radar benzeri bir sistem ile tespit edip vurarak etkisizleştiriyor.

Burç

10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 23:21

Alıntı:
ordumuz pkk ile savaşmak için profesyonel birlikler kurmak için düzenlemelere başlamış bulunmakta.

niye 20 yıl beklemek gerekti acaba? Bunca şehit verilmeden yapılamaz mıydı?

Necmettin K.

10 yıl önce - Sal 07 Ağu 2007, 00:55

Siz hiç terörist gibi düşünüp onun gibi yaşadınız mı?

Terörizm dünyadaki ilimlerin tersine işleyen, tüm ideolojileri bile ters köşeye yatıran bir felsefeye sahiptir.

İstediğiniz kadar profesyonel ordu hazırlayın, asla terörü, silahla susturamazsınız.

Siz hiç Harbokullarından sınıf sınavlarına nasıl hazırlanıldığını, savaş pilotu olacaklarda aranan vasıfları, sınavlardaki testleri biliyormusunuz?

Ben bundan daha ileri seviyede terörizmin sınavlarında başarı gösterenleri biliyorum.

Siz hergün yüzünüze dünyanın kaldırılamayacak en ağır hakaretlerini yapan lideriniz için hayatınızı verirmisiniz?

Tüm dünyada terör grupları arasında, şuncu-buncu ayırımlarının olduğunu ve karşı grupların birbirlerine dünyanın en acımasız işkencelerini yaptığını, aynı şahıslarla büyük suikastlere gidildiğini, kinin "DAVA ADINA" bir süre ertelendiğini biliyormusunuz?

Bir terör örgütünde liderin bir elemanını cezalandırmak için herkesin önünde tokatladığını, uzun zaman sonra başka bölgelerde çok aktif görev yaparak yükselen militanın daha sonra eski liderinin bölge komutanı olduğunu okudunuz mu?

Eski lider, yeni liderinin kaçması için askerleri oyalarken öldüğünü, kendini feda ettiğini okudunuz mu?

Ölmek için emir alınmayacağını herkes bilmelidir. Ancak emirler öldürmek için verilir.

Tarihte bir lider ölmek için emir vermiştir, o da Mustafa Kemal Atatürk'tür. Ölmek sadece arzulanan bir duygudur.

İdam kararı imzalanan Hintli bir direnişçinin karardan sonra idam edilinceye kadar ,yaklaşık 120 gün birşey yemeden içmeden ancak yaşayacağı kadar su içtiğini biliyormusunuz?

İdam esnasında, mesanesindeki sıvının akarak, sanki idamdan korkup altını ıslattığı imajını yaratmaması için yaptığını biliyormusunuz? Sadece geride kalanlara ne kadar erkekçe idama gittiğini anlatmak için yapılan fedakarlığı ölçemezsiniz.

Ömer Muhtarın idam sehpasına gittiği sahne hangi inanmış insanı etkileyemez? Ama işgal ordusunun ruhu bu durumu anlayamamıştır. Zalim olanlar mazlumun durumunu bilemezler. Terörü tanımayanlar teröristi tarif edemezler.

Terör öyle TV ekranlarından veya İstanbuldan, Ankaradan anlatılacak bir olay değildir. Terörü bugün defnedilen şehitlerin ailelerine sorun. Mardinin Ömerli ilçesi Pınarcık katliamının arkasından sağ kalanlardan ancak terörün ne olduğunu dinleyebilirsiniz.

Ben Askerlik görevim esnasında, nöbete gönderdiğim bazı vukuat personeli, hertürlü aramaya rağmen iki saatlik nöbette sigara içmesine mani olmanın yolunu bulamadım.

Ama hiçbir davaadamı istenmediği zaman asla sigara içmez.

İnanmışlıkla profesyonel askerliğin arasındaki farkı anlamak için sadece inanmışlar gibi düşünmek yeterlidir.  Burada inanmışlıktn kasıt haklı oldukları anlamında değildir. Onların bulunduğu odanın penceresinden bakmaktır.

Onlar gibi fedakarlık yapmanıza bile gerek yoktur. Onlarla başedebilmenin yolu sadece onlar gibi düşünmek ve onların ne istediğini bilmek yeterlidir.

Bunun için çok paraya veya olağanüstü teçhizata değil, adam gibi komutana ve samimi idarecilere ihtiyaç vardır.

Araştırın lütfen!!! Bir terörist hangi sınavlardan geçiyor?

Biz neleri yapmadığımız için şehit veriyoruz, herşey aslında ortada.

Şehit verdiğimiz karakolların pusu çukurlarında çikolata ve neskafe ambalajlarından ve sigara kutularından kendinize yer bulamazsınız. İlk baskınlardan sonra onların hangi şekilde ve nerelere baskın verdiklerini yakalananların ifadelerinden öğrendik.

Biz yakaladığımız teröristler ve itirafçılardan onların metodlarını, onlar yaptıktan sonra öğrendik. Asıl amaç onların içinden alınacak istihbaratla yapmadan önce haberinizin olmasıdır.

Terörle mücadelede en baş şart, psikolojik savaştır. Bugün ülkemizdeki terörü kısmi yani bölgesel bir iç savaş olarak niteleyebilirsiniz.

Öyleyse savaş, savaş şartlarında ve sizin istediğiniz veya zorladığınız kurallarla yapılmalıdır.

Aksi sizi daima hezayana sokar.

samet cosqun

10 yıl önce - Sal 07 Ağu 2007, 01:12

Profosyonel askerliğe geçildiği zaman bu sayının düşeceğini sanıyorum. Ancak pekoyu bitirmek için İSTİHBARAT şart.rahmetli Ecevit sonradan Kıbrıs harekatı'nı anlatırken "ne MİT'ten ne Özel Harp Dairesi'nden tek bir rapor alamadık , istihbarat çalışmalarını Dış İşleri Bakanlığı yürüttü " diyor. Müsteşarın geçen seneki açıkladığı gibi "karşı istihbarat" a ağırlık verilmezse bu iş böyle sürer gider.

Bir de teknoloji eksikliğinden bahsedilmiş.Siz hiç gece görüş kamerasıyla yürüdünüzmü?.1 saatten sonra kaşıntı başlıyor.Yelek olayına zaten değinilmiş.Ama bazılarımız nedense olayı teknolojik eksikliğe bağlıyor.herşeyi tamamlasanız "envanterde çöl kamuflajı neden yok " diyecekler allah bilir.

sedatas
10 yıl önce - Sal 07 Ağu 2007, 20:54
neden mi?

Şehitlerimizin sayısını artmasında bahsettiğiniz faktörlerden hepsinin az ya da çok etkisi vardır. Ancak şu da bir gerçek ki, ülkemizin her bölgesinde, devletin her kademesinde hainler var. Bu hainlerden devlet, medya, toplum temizlenmedikçe ne yazık ki terör engellenemez.

Gündüz köylü, gece terörist olmalarını engellemeliyiz. Pek çok kişiden duydum. Gündüz asker köylülere teröristlere yiyecek vermemelerini söylüyor, asker gittikten sonra terörist gidip yiyeceği alıyor. Adam vermek zorunda yoksa canından olacak. Hatta pek çok yerde yanlarında gençleri de zorla götürüyorlarmış. Şimdi bu tablo düzeltilmeden istediğiniz kadar teknolojiyi düzeltin bir yere varmazsınız.

Terör Türkiye'nin öncelikle dış politika, sonra eğitimle ilgili, ekonomik ve sosyolojik bir yarasıdır. Asker operasyonu yapıyor, pisliği temizliyor sonra? Yine giriyorlar bir şekilde içeri ya da zaten içerideler... Teröristin dağda mayın, silah fabrikası yok, nasıl oluyor da bu kadar silah alabiliyorlar? Bakın ellerinden eskiden rus silahı çıkardı, mayın İtalyan malı olurdu şimdi silahlar amerikan malı... Bu birşeyler anlatmalı bence...

Halkımızı cahil tamam, ekonomi iyi değil ona da peki, bölücüler siz busunuz deyip ayırım yapıyor ona da tamam ama iş bununla bitmiyor.

Size tanık olduğum benzer iki olaydan birini anlatırsam daha iyi anlaşılacağını inanıyorum. İlkokul 3.sınıfa giden bir öğrenci gözüne bıçak batması şikayetiyle acile gelmişti. Yıl 2003... Çocuğa nasıl olduğunu sordum cevap veremedi. Beni anlamadı bile... Ardından babasına nasıl olduğunu ve çocuğun niye cevap vermediğini sordum. Bana ne dedi biliyor musunuz? 'O Türkçe bilmez....' Nasıl yani dedim bu çocuk ilkokula gitmiyor mu? Cevap daha acıydı. 'Gidiyor ama önce anadilini öğrensin, sonra bakarız...'

İşte terörün kaynağındakiler böyle bir bilinçlenme kampanyası yaparken biz kulağımızın üstüne yatıyoruz. Ne teknoloji ne başka bir şey... Önce siyaset ve eğitim...

sayfa 3
« önceki   1234 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET