Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Neden Sürekli Şehit Veriyoruz?
« önceki   123 ... 171819 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 18

NEDEN SÜREKLİ ŞEHİT VERİYORUZ ?
TEKNOLOJİ EKSİKLİĞİNDEN. 7.1%  7.1%  [33]
TAKTİK EKSİKLİĞİNDEN. 10.3%  10.3%  [48]
COGRAFİ DURUMDAN. 14.8%  14.8%  [69]
SİYASİ KARARSIZLIK 42.9%  42.9%  [200]
KOMUTANLARIN TUTUMU 13.9%  13.9%  [65]
EGİTİMİN YETERSİZ OLUŞU 10.9%  10.9%  [51]
Toplam Oy : 466

OkanDikmen

9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 14:36

Alıntı:
Lakin IGSIZ pasanin soyledikleri bazi seyleri anlamak mumkun degil.

Soylenenlere gore Aktutun karakolunun yeri parasizlik yuzunden degistirlmemis.

Bu konu açıldıkca tansiyonum yükseliyor.

IĞSIZ paşa bana son 8 senede sadece Fenerbahçe orduevine yapılan yatırımın miktarını açıklasın, eğer o miktar yapılacak olan yeni karakolların bedelinin en az 10 katı değil ise ben bir daha ağzımı açmayacağım..

Murat Caner
9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 14:55

Sınır, dışardan gelecek saldırılara çok açık. Türkiye'nin, kendi konuşlandığı bölgenin en doruğunda karakollar kurabilecek biçimde bölgeyi işgal etmesi, çevrenin hareket algılayıcılarla deteklenmiş görüntü alıcılarla tek merkezden insansız olarak izlenmesi, konumu istendiğinde değiştirilecek biçimde önyapım, taşınabilir, üzeride insansız otomatik makinalı tüfek yuvaları ve devriye platformu gibi ayrıntıları olan upuzun bir duvar yapılması gereklidir.

Ayrıca, Uzmanlar'ın izinlerini orduevlerinde aileleri ile geçirmeleri,
Sık sık karadan sınırötesi uygulamaları yapılmalı.

En son Murat Caner tarafından Pts 06 Ekm 2008, 15:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

özgür GÖKTAŞ
9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 16:18

neden mi bu kadar şehit veriyoruz ?

çünkü tutarsız bir milletiz ülkemizi yönetenlerin hiç birisi (Atatürk hariç) gerçek milliyetçi değildi

çünkü insanımız bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı şehit veriyoruz ama başkaları bunu koyunla bir tutuyor

çünkü çok afedersiniz ama bu hayvanları yakaladığımız zaman imha etmiyoruz edemiyoruz hapishanede besleyip devlet eliyle bunlara yataklık ediyoruz.Hapse düşen pkk lı sanki orda uslu uslu yatıyormu ? Aynı koğuşa düşen cahil insanları dağ kadrosuna katıyor.

Mehmet Kasım
9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 19:36

Bu işin tek sorumlusu maalesef ordumuzdur. Ordumuzu severiz sayarız ama bir türlü beceremediler. Halldemediler bu işi. Parasızlıktan karakolu yapamadık demeleri gereçekten çok yalan bir ifade. 5 yaşındaki bir çocuk bile inanmaz.

1 resepsiyon yapmayın, o paraya 10 tane karakol yaparsınız.

Bu milletin verdiği para yetmedi mi?

narses

9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 20:08

evet siyaseti bırakıp

herkes işini yapmalı,

son 20 yılda ne yaptınız die sorulmalı birilerine.........

öyle kadeh tokuşturmayla olmuyormuş demek ki

OrhanSezgin
9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 20:23

Bu işin tek sorumlusu "maalesef" ordu değildir!
Orduya havale edip sıyrılmak kolay
Siz geçmişi hatırlıyormusunuz.Şöyle bir 15 sene evveline gidin
yabancılar bölgeye gitmek için neredeyse terör organizmasından vize alacak duruma gelmişti.
Değil sınırda içeride 300-400 kişilik gruplarla dolaşır kimlik kontrolü yapar yol keser olmuşlardı.
Hatırlayın o zamanları.
Kuzey Irak terör bataklığına dönüşmüş.
bir zaman kardeş ilan edilen barzani soytarısı bu terör organızmasına destek veriyormu vermiyormu ? veriyor değilmi ?
Teröristleri Kuzey ırak barındırıp besliyor...
Irakın kuzeyini kim besliyor ?
BİZ!
neden barzaninin soluk borusu kesilmez ve beslenmeye devam edilir ?
Türkiye ,benim canımı yakanın bende canını yakarım,niye diyemiyor ?
üç kuruşluk ticaret içinmi?
Görülüyorki ABD gerekli ve yeterli desteği vermiyor .Peki yeterli tepkiyi görüyormu

zannetmiyorum.

bilgilendirici bir yazı
http://www.haberturk.com/yazioku.asp?id=8854

emrah kaan
9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 20:27

Bence işi tek başına orduaya atmak tamamen haksızlık olur bu ülkeyi ordu yönetmiyor hükümetler yönetiyor.Sen yanlış yönetilirsen istersen heryere kale yap şehitler verilmeye devam edilir.
Hem Allah'a çok şükürki şehit veriyoruz.Başka şeyleri de vermeyelim.Başka şeyleride vermiyorsak ta bunun sebebi şehitlerimizdir.

AhmetcK
9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 20:43

sen ordu ya yetki vermezsen ordu napsın? şuan ki hükümet Türkiye'de terör yokmuş gibi davranıp ona göre de yasa düzenliyorsa ordu napsın? Sorarım size.. ordu ya sınırsız yetki verilmeli.

şuana kadar Türkiye'de askerlik yapmadım, (Avrupa'da bulunduğum için) askeri eğitim ve askeri mürettebat nasıl bilmiyorum ama şahsen normal askerlerin bile bir bordo bereli kadar sağlam eğitilmesi lazım. her ikisi de ayrı yöntemlerle eğitilirse olmaz. aynı şekilde eğitilirse askerler belki bir azalma olabilir şehit sayılarında.

mehmetist
9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 22:23

Alıntı:
şuan ki hükümet Türkiye'de terör yokmuş gibi davranıp ona göre de yasa düzenliyorsa ordu napsın?

Sanki terör bu hükümet zamanında ortaya çıktı.......
25 senedir bütün hükümetler mi suçlu yoksa suç başka yerde mi acaba????

Mehmet Kasım
9 yıl önce - Pts 06 Ekm 2008, 22:29
BU MİLLET DAHA NE YAPSIN.

Hükumeti suçlayanlara; 25 senedir bu hükumet mi var? Ama 25 senedir ordu var. Aynı sistematik ile yönetilen bir ordu. Hiç değişmeyen, statik, istikrarlı bir ordu.

Paraysa para

Silahsa silah

Askerse asker

NE İSTEDİNİZDE BU MİLLET VERMEDİ............

MİLLET BİR İSTEDİĞİNİZİ 2 ETTİ Mİ?

Kendi yemedi size verdi,

Çocuğunu büyüttü gün görmeden askere gönderdi.

Daha ne yapsın bu millet.

sayfa 18
« önceki   123 ... 171819 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET