Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Neden Sürekli Şehit Veriyoruz?
123 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 1

NEDEN SÜREKLİ ŞEHİT VERİYORUZ ?
TEKNOLOJİ EKSİKLİĞİNDEN. 7.1%  7.1%  [33]
TAKTİK EKSİKLİĞİNDEN. 10.3%  10.3%  [48]
COGRAFİ DURUMDAN. 14.8%  14.8%  [69]
SİYASİ KARARSIZLIK 42.9%  42.9%  [200]
KOMUTANLARIN TUTUMU 13.9%  13.9%  [65]
EGİTİMİN YETERSİZ OLUŞU 10.9%  10.9%  [51]
Toplam Oy : 466

trsinan
10 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2007, 23:26
Neden Sürekli Şehit Veriyoruz?

UNIVERSITEDEN YENI MEZUN OLMUS VE YAKINDA ASKERE GIDECEK BIRI OLARAK BU SEHIT HABERLERININ HEMEN HEMEN HERGUN GELMESI BENI DERINDEN YARALIYOR...

VE OLAYA BASKA BIR ACIDAN BAKMAK ISTIYORUM BENCE VERDIGIMIZ SEHITLERDE  ASKERLERI KUSURGECIRMEZ YELEK GIYDIRECEKLERINE SAPKAYLA OPERASYONA GONDERENLERLE, PKK NIN  UZAKTAN KUMANDA ILE EYLEM YAPTIGI BIR DONEMDE HALA ASKERI ARACALARA FREKANS BOZUCU SISTEM TAKMAYIPDA PKK ININ UZAKTAN KUMANDALI MAYINLARINA HEDEF YAPAN  YETKILILERE KIZMADAN EDEMIYORUM.

BUNA BENZER BIR MESAJI AYLAR ONCESINDE TURKIYEDEKI TUM TELEVIZYON VE GAZETELERIN MAIL ADRESLERINE YOLLADIM LUTFEN DESTEK VERIN BIR KAMUOYU OLUSTURALIM HIC DEGILSE DOGUDAKI ASKERLERIMIZIN HEPSINE KURSUN GECIRMEZ YELEK ALALIM YENI CESIT YELEKLER BIRAKIN MAKINALI TUFEK MERMISINE EL BOMBASINA BILE DAYANIYOR BUNUNLA ILGILI TEST VIDYOLARINI VERDIM LUTFEN BU VIDYOLARI TV LERINIZDE YAYINLAYIN DEDIM AMA MALESEF DESTEK CIKMADI

lutefen su sayfadaki vidyolara bı bakın bu yelekler kanaşlikof mermılerıne bıle dayanıyor hemde onlarcasına...
" target="_blank" class="postlink">EL BOMBASI TESTİ
" target="_blank" class="postlink">MAKINALI TUFEK ILE ATIS TESTI

Engin

10 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2007, 23:46

arkadaşım,

baskın-gafil avlama gibi kavramlar vardır.

oyun eşit kuralara göre oynanmıyor, mesele bu.

frekans karıştırıcı koydun diyelim. uzun menzilli roket atar ile saldırır. saatli düzenek ile saldırır. kablolu düzenek ile saldırır. intahar eylemi yapar. koyunun keçinin altına bağlar yollar.

çelik yelek, zırh nereye kadar koruyabilir, ne kadar süre kullanabilirsin? çelik yeleğin insanın hareket kabiliyetini ne kadar kısıtladığı ortada. askerler bazı yollardan illaki geçmek zorunda kalıyor. hadi birlikler arası tüm transferleri havadan yaptın diyelim korkunç bir maliyet ile; askerlik şubedeki adamlar da mı evlerine helikopter ile gidecek?

mayın taraması eğitimi verilen askerleri gösterdi ısparta'daki okuldan tvler. yahu 40 km'lik yolu yürme hızında mayına karşı mı tarayacaksın her gün?

en mantıklı çözüm insansız hava araçları ile gözetlemek; ki bununla da her yeri her an izlemek mümkün değil. kaç tane hava aracı dolandıracaksın havada...

bu gibi olayların önlenebilmesinin tek şansı örgütün içine sızıp önceden yer ve eylemi bilmektir. devlet 40 bin telefon dinliyor denildi yakın zaman önce. versin bunun hakkını.

var epey yakalanan eylemci de. düşün ki onlar yakalanmasa halimiz ne olurdu. daha da yakalanması lazım. bölgedeki halkın da destek vermemesi, güvenlik güçlerinin yanında olması lazım.

ayrıca internette büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir.

Yılmaz Konya

10 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2007, 23:51

Meydanlarda abdullah öcalan bayraklarıyla dolaşanları yakalayalım önce. Dağda tek tek terörist aranmaz ki. Yazık çok üzülüyorum şehitlerimize.

Esat San
10 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2007, 23:56

Her ne kadar hak vermiyor degilsem de, sunu sormadan edemeyecegim, uzerinizde seramik celik yelek ile hic temas yasadiniz mi? Bence yasamayin. Eger kevlar gomlek alti tip yelek degil ise o arazide kesinlikle catismaya giremezsiniz, bana bunun aksini de ispat edemezsiniz. Bahsettigim yeleklerinde acikcasi Bixi ya da herhangi bir 7.56 mermiye karsi dayanimi nedir bilemiyorum. Bence egitimler biraz daha yogunlastirilmali, D timlerinde de gonulluluk ya da psikolojik olarak hazir olanlar tercih edilmeli, acikcasi ilk operasyon da yaninizda aglayan bir buddy gormekte pek moral vermiyor.

alperdundar

10 yıl önce - Pzr 05 Ağu 2007, 23:59

coğrafi konum olabiliri askerlerimiz ömründe hiç görmedikleri dağlara çıkıyorlar pkklırın ömrü o dağlarda geçiyor istedikleri gibi davranıyorlar askerimiz öyle salıverilmemeli bence sağlam bi operasyonla halledilmeli Türk Ordusunun sağlam bi operasyonu orada kuş bırakmaz değil çakal kalsın

denisk3
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 00:02

Enginin'de değindiği gibi şehitlerimizn neredeyse hepsini ilk ateş yüzünden veriyoruz. Bu ilk ateşte genellikle uzaktan kumandalı bomba oluyor. Frekans bozucu cihaz neden kullanılmıyor denmiş. Bu cihazlar kullanılıyor ancak teröristleri besleyenlerin elinde bu sistemide etkisiz hale getiren bir teknoloji olduğu için frekans bozucular da her zaman işe yaramıyor.

Kurşun geçirmez yelek konusunu insanlar yanlış biliyor. Kurşun geçirmez yelek giyene hiçbirşey olmaz ve buna karşılık yeleğin hiçbir götürüsü yok sanılıyor. Irakta ki amerikan askerleri 4kg'lık yeleklerin hareketlerini çok kısıtladığından yakınıyorlar ki bizim ordumuz da kullanılan yelekler yaklaşık 7kg. Ayrıca amerikan askerlerinin sırtında 20kg'lık malzeme olurken bizim askerlerimizin sırtında 35-40kg'lık malzeme oluyor. Buna birde yelek ve miğfer eklerseniz askerler sapır sapır dökülürler.

trsinan
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 00:04

Sn: Engin cevabınız ıcın tesekkur ederim acıklayıcı ve guzel olmus. Ama bız boyle yaparsak onlar boyle yapar deyipde bazı secenekleri direk iptal etmek yanlış olur diye düşünüyorum.Bu yelekleri amerika ve israilin tüm askerleri kullanıyo .Frekans bozucu ve ınsansız hava aracı hıc olmassa yanı hıc bır ıse yaramassa bıle caydırıcı olacaktır onlara taktık degıstırmeye zorlayacaktır dıye dusunuyorum. ISTIHBARAT olayında sızınle aynı fıkırdeyım zaten daha oncede bunla ılgılı bır baslık acmısdım  http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=23797

En son trsinan tarafından Pts 06 Ağu 2007, 00:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Erhan Aydoğdu
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 00:06

Selamlar..
Bunlara ek olarak arazi şartlarınıda ekleyebiliriz.Yani çoğrafi durum.Karşındaki herkimse araziyi çok iyi bilen biri...Askerimiz 3 aylık eğitimden sonra belkide hayatında hiç dağ tepe bayır görmemiş olarak o ortama gidiyor.Tamam konu vatan savunması olunca heryere gidilir.Bunun lamı cimi yok.Ancak eğitimin süresi çok az.Tam işi öğrendiğinde ise askeriliği bitiyor..Sanırım ordumuzun yeni yapılanması şehit sayısını belki biraz düşürecek hatta bitirecektir.
Bir başka konu ise çelik yelek konusudur.Tamam giydridik diyelim çelik yelek ve teçhizatı. Zaten sırtlarında kilolarca yük olan askere birde çelik yelek ve teçhizat eklersen o arazide yürümen imkansız olur.
Saygılarımla...

Enes Zengin
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 00:16

Herşeyden önce yıllardır bir savaşın içindeyiz ve şehit vermemiz gayet normal.Anormal olan sayısının fazla olması.Sayı fazlalığın nedenleri zaten ortadan.Gereken önlemlerin alınması dileğiyle

Ahmet Cenan
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 00:17

Kan Uykusu  belgeselini izleyenler Osman Pamukoğlu Paşa'nın söylemiş olduğu bir cümleyi hemen hatırlarlar.
- Doğu'da görev yapan komutanların 2 taktiği vardır:
1- Ben yerimde oturayım kimse bana karışmasın askerimi operasyona çıkarıp şehit vermeden 2 yılımı görev yerimde doldurup batıya tayin olup gideyim.
2- Her ne olursa olsun bu terörün bitmesi için bütün gücümle bütün riskleri alarak gece gündüz dağda gezip teröristkleri çgirdiği delikten çıkartmak zorunda bırakıp onların kökünü kazımak için herşeyi yapayım.
- 1. seçeneği tercih eden komutanlar kariyer yapıp komuta kademsinde yükselmek için çalışırlar.
2. seçeneği tercih eden komutanlar ise ülke için gerekirse elindeki tüm askeri gücü kullanıp şehitler vererek terörün kökünü kazımak için çalışırlar.

İşte verdiğimiz şehitlerimizn özeti kısaca bu cümlelerde.

Ayrıca askerliğimi doğu da yaptığım için diyeceğim şudur ki o şerefsizler dağları kendilerine mesken yaptıkları için nerde nasıl duracaklarını bizim askerlerimizden daha iyi biliyorlar. Bunun önüne geçebilmek için Ordumuzun profesyonel kadrosuyla Doğu ve Güneydoğu'da operasyon birlikleri kurması ve gereken operasyonel faaliyetlerin basına ve gereksiz kişilere sızdırılmadan yapılması.

Teknoloji konusunda Türk ordusu gerekli teknolojik donanıma sahiptir. bundan kimsenin kuşkusu olmasın. gece görüşler, laser pointerler, termal kamerlarla her uçan kuştan haber olunuyor, ancak arazi arama tarama faaliyetine çıkan birliklere kurulan pusulardan( kimlerden bilgi gidiyorsa ? ) ve yapılan mayınlamalardan maalesf ki bu kadar şehit verliyor.

Allah bu dar günlerimizde tüm askeri birliklerimizin yar ve yardmcısı olsun. dualarımızı onlardan eksik etmeyelim.

sayfa 1
123 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET