Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
yusuf ülkü
9 yıl önce - Sal 08 Nis 2008, 19:18

Alıntı:
..benim zamanımda okul müdürü Ramiz ŞENER di aydan şenerin yakın akrabası...şu an nerede bilmiyorum ama...

Aydan Şener de Atatürk mezunu diye biliyorum.
Ramiz hoca ben hazırlığa başlarken emekli olmuştu.Yerine İsmet ÜÇÜNCÜ (Soy adı yanlış olabilir ) geldi. Ama şimdi de İsmet hoca mıdır bilmiyorum.

hakanda
9 yıl önce - Pzr 13 Nis 2008, 21:04

Üçüncü soyadı doğru.
Hatta neredeyse her gün dersler başlamadan verdiği fetvalardan adı "Üçüncü İsmet"e çıkmıştı
Nusret Hoca'da matematik öğretmenidir. SOS'u seçmeme sebep olan insan!
Bende 2003 mezunuyum.

fatos14
9 yıl önce - Pzr 13 Nis 2008, 21:21

2005 mezunuyum bende

Lise Günlerini unutabilmek mümkün mü...
Girişteki kontroller
Kokartları hemen yukarı çekmeler
Bilge Hocaya makyajla yakalanmadan geçmeye çalışmak

Okulun camlarından kontrolden geçemeyen arkadaşlara atılan ayakkabılar,kokartlar...
Biricik müdürümüzün İsmet Hocamızın alaylı ama kibarca uyarıları...
Hiçbirini unutmak mümkün değil...Özlüyorum...

yusuf ülkü
9 yıl önce - Pzr 04 May 2008, 23:55

Alıntı:
Hatta neredeyse her gün dersler başlamadan verdiği fetvalardan adı "Üçüncü İsmet"e çıkmıştı

Bu bayağı iyimiş, ama ben 4 sene okudum, bu lakabı duymadım Neyse, fetva verdiği doğru, benim bildiğim iyi babacan bir adamdı.Lise 1 de okul tiyatrosunda idim.Keşanlı Ali Destanı nı oynuyorduk.Kütüphanede çalışıyorduk.Dekorların konumu nedeni ile çok dolap camı kırmıştık Bize '' Helal olsun evlatlarım, yeter ki oyunu sahneleyin'' demişti, sonradan kopardık işi

Alıntı:
Kokartları hemen yukarı çekmeler
Bilge Hocaya makyajla yakalanmadan geçmeye çalışmak

Erkeklerde Mustafa (Bahşi) hocaya jöleden yakalanırlardı."Yavrum, Geç" diye sinirli bir şekilde kenara ayırırdı.Sabah sabah soğukta bahçedeki çeşmede kafamı yıkadığımı bilirim.
Mustafa hocanın diyer hoş lafı "Yavrum, ayılar bile pisiklete biniyi, biz seni eğitemedik"
Sabahları sadece "Günaydın!" demek için onca öğrenciyi bahçede bekletmek, mikrofonu göbeğine tutupta konuşan bendenci Ömer hoca.Teyipten okutulan İstiklal Marşı yerine bir kere yanlışlıkla Şampiyon FM in sabah sabah çaldığı Çifte-Telli.Bunlar unutulmaz.
Beden öğretmeni Ömer Hoca, duyduğuma göre rahmetli olmuş, bir bilgisi olan var mı?

seda çapçı
8 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 18:35

Merhaba. Ben 1991 mezunuyum. Dönemimden hatırlayabildiğim hocalar, Müdür Ramiz Şener, Edebiyat: Suat Dalgakıran, müzik: Arife Koman, beden: Yetkin Tun, ingilizce: Gönül Yücel, Sanat tarihi: Ayça ?, tarih: Herodot (hiç çıkarmadığı kahverengi damalı ceketi vardı), Felsefe grubu: Feridun Orhunbilge vs. Ayrıca Mehmet Koç, Serap Sayman, Bilge Hoca, Hasan Hüseyin Hasanca (ingilizce)... Ha bir de "anten" lakaplı bir fizikçimiz vardı ki, derslerinde gülmekten yarılırdık.(çoğumuz onun yüzünden karın fıtığı oldu ) Müzik dersleri anfi'de yapılır, Arife Koman kırmızı ojeli ve uzuuuuuuuun tırnaklarıyla çatada çutada sesler çıkararak piyano çalar, biz de metronomun ve Arife Hoca'nın piyanonun tuşlarına basarken tırnaklarının çıkardığı o sesle, huşuu içinde maziye dalardık. kantinde satılan supanglelerin tadı hala damağımda olan okulumu çok ama çok özledim...

ozgurfantastik
8 yıl önce - Pts 23 Ksm 2009, 02:58

Bilge güvenç i geçenlerde gördüm hala aynı. O zamanda hayranıydım şimdide.

seda çapçı
8 yıl önce - Sal 24 Ksm 2009, 19:26

"Manken" lakaplı bir coğrafya hocamız vardı. Bir giydiğini bir daha giymezdi. Adını anımsayamıyorum. Sene 1990-1991. Ev ekonomisi derslerinin yapıldığı bodrum kat, laboratuvar, kütüphane, beden eğitimi derslerinin yapıldığı spor salonu, müzik anfisi, eski binanın derslikleri, ön bahçedeki banklar, sonbaharda kızarıp tüm bahçeyi kaplayan yapraklar... Her şey yerli yerinde mi acaba? Hatırası hala içimi ürperten bir okuldu o. Okul gibi okuldu. Yıllar geçti, Arkeoloji tahsil ettim, farklı insanlar tanıdım, televizyonlarda çalıştım, iş hayatında tecrübeler kazandım; ama okulumu hatırladıkça hala geçmişin o tatlı esintisiyle saç diplerime kadar ürperirim. Atatürk Lisesi, seni hiç unutmayacağım...

ozhanesemen

8 yıl önce - Çrş 25 Ksm 2009, 12:42

94 Mezunuyum. Ben de futbol sahasından bahsetmek istiyorum. Sahanın yanında içi pek de hoş kokmayan soyunma odaları vardı. Beden Eğitimi dersinde genelde erkekler futbol oynardı. Tabii ki yapılan her maçta top en az birkaç kez demirleri aşarak yandaki Kültürparkın hayvanat bahçesine keçilerin bulunduğu yere kaçardı. Bazı arkadaşlar Ankara ve Tiftik keçilerini ot vererek oyalarken birisi de demirlerden geçerek topu alırdı...

vivala
5 yıl önce - Pzr 04 Ksm 2012, 03:54

bende 2000 mezunuyum bizim zamanımızda da ramiz şener müd .dü

Osmangazi1963
5 yıl önce - Sal 06 Ksm 2012, 00:04

Sayfada bulabiliriz arkadaşlarımızı baya yayılmış bi sayfa http://www.facebook.com/pages/Bursa-Atat%C3%BCrk- ...1523339367

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet