Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
buraksal

12 yıl önce - Çrş 01 Ağu 2007, 15:08
Akev Antalya Üniversitesi

TÜRKİYE’DEKİ ÜNİVERSİTELER İNDEKSİ
.

GENEL
BAŞLIKLAR

» FOTOĞRAF
BAŞLIKLARI

ÜNİVERSİTE
WEB LİNKLERİ

ÜNİVERSİTE
LOGOLARI

.

yıllardır antalyada konuşula gelen fakat bir türlü gerçekleşemeyen ikinci üniversite projesinin takip edenler bileceklerdir ki yapımına belekte başlanmak üzere..bu konuyu bir başlık altında toplamak istedim..
--------------------------------------------------------------------------------
Alıntı:

Antalya'ya üniversite
AKEV Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek, bir dünya kenti olan Antalya'ya özel üniversite kurulmasının çok faydalı olacağını söyledi. Çiçek, 'Üniversite için tüm gerekli belgeleri hazırladık. Bunun için Antalya'nın Kadriye Beldesi'nden 107 bin metrekarelik bir alan bulduk. Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile yazışmalarız hala devam ediyor.Tahsisis çıktığı gün temel için hemen kazmayı vuracağız' dedi.

100 PROFESÖRLE ANLAŞTIK

İyi bir geleceğin çağdaş bir eğitimden geçtiğini dile getiren AKEV Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek, özel üniversite için şimdiden Türkiye'nin en iyi 100 profesörü ile anlaştıklarını dile getirdi. Üniversitenin projesinin YÖK'ün istediği bir biçimde hazırlandığını kaydeden Çiçek, 'Bu okulu Antayalılar olarak sahiplenmemiz gerekiyor. Eğitime hizmet etmek isteyen herkes bu projeye katılabilir' diye konuştu.

YURT DIŞINA GİDİYORLAR

Antalya'dan yurtdışına okumak için her yıl 500'ün üzerinde öğrencinin gittiğini de ifade eden Selahattin Çiçek, 'Binlerce gencimiz Türkiye'den yurtdışına okumak için gideceğine, yurtdışından bize eğitim görmek için gelsinler. Kuracağımız özel üniversiteye 'Bir tuğla da ben koymak istiyorum' diyen varsa kapımız sonuna kadar kendilerine açık. Okumak yurtdışından bize gelsinler' diye konuştu.

Bülent TATOĞULLARI

Alıntı:
ATSO BAŞKANI SN.KEMAL ÖZGEN ANTALYA DA AKEV KOLEJİ TARAFINDAN KURULMASI İÇİN ÇALIŞILAN VAKIF ÜNİVERSİTESİ İÇİN DESTEK VERDİ

VAKIF YÖNETİM KURULU TARAFINDAN ZİYARET EDİLEN ATSO BAŞKANI KEMAL ÖZGEN VAKIF ÜNİVERSİTESİ KURULUŞ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ KUTLADI ve ÇABALARI İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ.
BAŞKAN YENİ BİR ÜNİVERSİTENİN ANTALYA TİCARİ YAŞAMINI ÇOK OLUMLU ETKİLEYECEĞİNİ,TÜRKİYENİN GÖZDE BİR ŞEHRİ OLAN ANTALYA NIN BÖYLE BİR ÜNİVERSİTEYE İHTİYACI OLDUĞUNU İFADE ETTİ.
AKEV YÖNETİM KURULU BAŞKANI SELAHATTİN ÇİÇEK ÇALIŞMALARINI YOĞUN OLARAK SÜRDÜĞÜNÜ,YER TAHSİS İŞLEMLERİNİN ARDINDAN HEMEN İNŞAAT ÇALIŞMALARINA BAŞLAYACAKLARINI BELİRTTİ.
BAŞKAN KEMAL ÖZGEN ÜNİVERSİTE KURULUŞ ÇALIŞMALARININ HER AŞAMASINDA ODA OLARAK AKEV İN YANINDA OLDUKLARINI BELİRTTİ.

umarım buda hüsranla bitmez ,atılan adımlar boşa çıkmaz,akevin 10 yıldır kurmaya çalıştığı bu üniversite verilen emeğe ve çabaya değer..

görkem 07
12 yıl önce - Çrş 01 Ağu 2007, 15:46

açıkcası antalyaya bir vakıf üniversitesi kurulması kararını sonuna kadar destekliyorum.Akev grubunun uzunca bir süredir bu iş ile ilgilendiği biliniyordu zaten.
  ancak yeni üniversitenin beleke kurulmasının mantığını anlayamadım.Açıkcası kepezüstü gibi çok daha bakir bir alan var iken bana isabetsiz geldi.kepezüstü bir cazibe unsuru olabilirdi diye düşünüyorum.

buraksal

12 yıl önce - Cum 03 Ağu 2007, 14:41

Alıntı:
ancak yeni üniversitenin beleke kurulmasının mantığını anlayamadım.Açıkcası kepezüstü gibi çok daha bakir bir alan var iken bana isabetsiz geldi.

haklısın üniversitenin adresi kepez üstü veya varsak olmalıydı,gerek merkeze yakınlığı; gerekse arazi uygunluğu herşeyiyle bence varsağa kurulmalıydı.. fakat bu söylediğimiz bölgede türk turizm tarihinin en büyük ve en heyecan verici projelerinden bir tanesi ihale aşamasında,kuzey antalya projesi.. bu proje kepez üstünü ve varsağın büyük bir bölümünü kapsayacağı için bu bölge uygun görülmedi sanırım..

Volkan Aslan
10 yıl önce - Pzr 17 May 2009, 17:39
Antalya Üniversitesi 2010'da Hazır

Alıntı:

Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Kadriye beldesinde yapımı devam eden Antalya Üniversitesinin ilk binasına törenle son beton döküldü. Üniversitenin, 2010-2011 öğretim yılında, 530 öğrenciyle derse başlayacağı bildirildi.

Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı (AKEV) Koleji tarafından 26 Ağustos 2008'de yapımına başlanan Antalya Üniversitesinin ilk binasının tamamlanması dolayısıyla tören düzenlendi.

Törene, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin, Kadriye Belediye Başkanı İsmail Şahin, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı da katıldı.

Törende konuşan AKEV Koleji Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Çiçek, üniversitenin yerleşke alanının geçmişte Kadriye beldesinin çöplüğü olduğunu söyledi. Çiçek, belediye işçileriyle 5 gün çalışarak alanı temizlediklerini belirterek, Belediye Başkanı İsmail Şahin ve belediye çalışanlarına teşekkür etti. Çiçek,''Destek olana da çivi koyup engel olmaya çalışana da teşekkür ediyorum'' dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Aktekin de üniversitenin mütevelli heyetinde olmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Aktekin, Antalya'nın ulaşım kolaylıkları, iklim koşulları ve tarihi güzellikleriyle yurt içi ve yurt dışından öğrenci ve öğretim üyelerini ağırlayacağını bildirerek, ''Bu üniversite, kente çok büyük katkı sağlayacak'' diye konuştu.

Protokol üyelerinin birlikte butona basarak son betonu döktüğü binada, 7 laboratuvar, bilgi işlem merkezi, 250 kişilik 2 amfi derslik, 12 normal derslik, 8 öğretim görevlisi bürosu, 4 toplantı salonu bulunacak.

Üniversitede ilk 5 yılda, 4 fakülte ve bir meslek yüksekokulu açılması planlanıyor. İş garantili mezunların hedeflendiği üniversitede, 2010-2011 öğretim yılında 530 öğrenciyle eğitime başlanacak

http://www.bizimantalya.com/antalya_universitesi_ ...16154.html

Onur Taner

7 yıl önce - Cum 27 Tem 2012, 17:40

"Uluslararası Antalya Üniversitesi" olacak kurum'un bu üniversitenin hakkını neden yediğini halen anlayamamaktayım;
Alıntı:
Nisan 2008'de Antalya Kültür ve Eğitim Vakfı (AKEV), Antalya Üniversitesini kurmak için YÖK’e başvuru yapar. Ancak gelinen süreç içerisinde, Antalya Üniversitesi’ne YÖK izin vermez. Bunun üzerine AKEV Koleji Genel Müdürü Antalya’nın önde gelen kanaat önderlerini ikna eder ve yardım ister. Kanaat önderlerin başını ise eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı çeker. Yine Antalya’nın önde gelen isimlerinden oluşan kanaat önderlerin oluşturduğu guruba mütevelli heyeti adı verilir.

HEYET YÖK’DEN RANDEVU ALIR

Antalya Üniversitesi’ne onay vermeyen YÖK’ü ikna etmek için bu heyet YÖK’le irtibata geçip randevu isterler. Randevu talepleri kabul gören mütevelli heyeti YÖK’e giderler. YÖK’e giden mütevelli heyeti Antalya Üniversitesi’ne onay verilmesini rica ederler. Bu ricanın ardından, YÖK yetkilileri, gelen heyete prosedurların dışında yapabilecekleri hiçbirşey olmadığını belirterek gelen heyeti 7 dakika içinde geri gönderir.

MORALLER BOZUK ŞEKİLDE DÖNERLER

Bu gelişmenin ardından umdukları gibi karşılanmadıkları için morallari bozulan mutevelli heyeti Antalya’ya geri dönerler. Ancak heyetin başını çeken eski Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Subaşı, gittiği her ortam da, “Gelen iki Badem bıyıklı tarafından kovulduk” şeklinde konuyu anlatarak veryansın eder. Bununla da yetinmeyen Subaşı, köşesinde süreci detaylı bir şekilde anlatarak, kovulduklarını ince bir dille anlatmaya çalışır.

http://www.antalyarapor.com/index.php?lng=tr& ...bjtid=5788

Alıntı:
Bütün Antalyalıların gözünün önünde bir gasp olayı yaşandı. Bu gaspı yapanlar, işlerini o kadar profesyonelce yaptılar ki, gaspı yapanları, devlet kahraman ilan etti.

Nedir bu gasp olayı?

Bir avuç idealist eğitim kahraman, Özel Akev Antalya Üniversitesini kurmak için 2006 yılında, Serik Kadriye Beldesinde, 107 dönümlük bir arsa aldılar ve Yüksek Öğretim Kanunu, Vakıf Yüksek Öğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre tüm yasal basamakları tamamlayarak 17 Nisan 2008 tarihinde YÖK’e resmi başvurularını yaptılar.

26.08.2008 tarihinde Akev Antalya Üniversite inşaatının temelini resmi olarak attılar.

Bugün itibariyle, 16 000m2 kapalı alana sahip, 1500 öğrenciye hizmet verecek bina ve 4 blok 40 daireden oluşan lojmanların inşaatı Eylül 2010 tarihine kadar bitirilecek konuma getirdiler.

Vakıf mal varlığı ve bilançolarını da YÖK’ün istediği değerlerin üzerinde olduğu, Adli mercilerce tarafından tespit ettirilerek, YÖK’e sundular.

YÖK’ün istemiş olduğu bütün şartlar eksiksiz olarak tamamladıktan sonra, YÖK tarafından değerlendirilerek, Bakanlar Kuruluna, ardından Meclis’e sevk edilerek kanunlaşmasını bekliyorlardı.

Fakat İşte ne olduysa bu arada oldu.

http://www.guneyhaberci.com/fettah-tamince-akev-a ...e,917.html

Onur Taner

6 yıl önce - Çrş 14 Ağu 2013, 09:20

^^ Alıntı verdiğim haberleri okuyup anlayamama eksikliğine sahip olamazsınız. " target="_blank" class="postlink">Malt'tan gelsin.
Alıntı:
Yıllardır ben koşup çalıştım, çabaladım, didindim. O bir vurdu, gol oldu.

Bu haksızlığın arkasında kimlerin hükümet'e ne kadar yakın olduğu umurumda değil. Şu sözde Uluslararası'nın kaç yıllık mazisi var da, AKEV'in çeyrek asırlık hayali'ni işgal etmeyi kendisine hak görüyor?

Ha, ilköğretimi AKEV'de okumuş biri olarak çuvaldızı kendime batırmam gerekirse de; AKEV'in sevmediğim tarafları da vardı (ilköğretim binası'nda öğrenciliğim boyunca klima bulundurmaması, ıslah edemediği öğrencileri okuldan atmakla tehdit etmesi gibi). Kadriye Yerleşkesi'nin, Çıplaklı civarındaki UAÜ gibi Antalya şehri'nden uzak ve yalıtık olması da bu taraflardan biri. Bu yüzden o iki üniversite, asla bir ODTÜ-Bilkent-Hacettepe üçlüsü kadar şehre yalıtık olsa da, yakın olamazlar.

Akdeniz dahil, Antalya'daki hiçbir üniversite projesi'nde ciddi anlamda bir Mimarlık Fakültesi bulunmaması , bulunsa da adam gibi gerçekleşmemesi, Bilkent gurbeti'nde Kentsel Tasarım okuyan bir Antalyalı olarak şikayetçi olduğum başka bir durum. Cengiz Bektaş'ın bana bu konuda bahsettiği 20 yıllık süreyi de şahsen bekleyecek değilim. (Yoksa bunu en uygun hangi başlıkta yazabilirdim?)

En son Onur Taner tarafından Prş 15 Ağu 2013, 04:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

selmankahya

6 yıl önce - Çrş 14 Ağu 2013, 11:11

Güzelim proje yok oldu gitti desenize. Oradaki yapılan binalarda çürümeye mi bırakılacak şimdi?

Musa07
6 yıl önce - Çrş 14 Ağu 2013, 14:47

Onur Taner sen bir kaç kişinin söylediklerini ve gazete haberlerini delil tutamazsın. Bununla ilgili bir kanıtın olmalı.Yoksa da yok demelisin. Bu kanıt değil ki. Binası malı mülkü var diye üniversiteye izin verilmek zorunda da değil. Bilmiyoruz, belki resmiyette bir eksiklileri var. Yök e bunu danış istersen. Ortada haksızlık var ise Akev bunla ilgili bir dava açmış olmalı değil mi? Sen mahkeme değilsin ki! Ayrıca esprilerin karakterin gibi sevimsiz.

Onur Taner

6 yıl önce - Prş 15 Ağu 2013, 04:18

^^ Fiziksel tarzımı eleştirmeniz sizin bir eksi puanı(şahsi bir konu, sitemizi ilgilendirmiyor) daha yemenize neden olur. Kendi avatarınızı koymaya üşenip de aleyhime böyle bir eleştiri yapmanız, aslında benden daha korkak biri olduğunuzu gösterir.

Konuya da dönersek; Uluslararası Antalya Üniversitesi kaç yıllık bir proje? Kadriye kampüsü'nün temeli atılmadan önce de düşünülüyor muydu? Bu soruların yanıtını veremeden bana o hak yiyici'nin avukatlığını yapmaya çalışmayın. O kadar yerel gazete haberini iplemeyerek duyarsızlığınızı bir kez daha ortaya koyuyorsunuz.

Mehmet Ay

6 yıl önce - Prş 15 Ağu 2013, 04:31

Uluslarası Antalya Üniversitesi Duacı köyü yakınlarında bu yıl eğitime başlamadı mı?
http://www.antalya.edu.tr/#/about

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET