Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eski İstanbul Videoları
« önceki   123456   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
C. H. Engin Er

9 yıl önce - Prş 21 Ağu 2008, 22:58

sayn adnanavcı nın eklediği videoyu baştan sona izledim Video Kartal Çavuşoğlu girişinden başlıyor şimdiki Ahmet Şimşek Koleji önünden Kartal Baba alt geçidine kadar gidiyor oradan sahile inip Rahmanlara kadar ilerliyor.Yoğun bir kamyon trafiği gözleniyor Kartal da sebebi eskiden bu bölgede bulunan sebze meyve hali, bir de dolgu yapılmamış sahil yeni kuşaklara ilginç gelebilir, videonun sonunda ise şimdi tek yön olan Kartal çarşıdaki küçük caminin önünden başlayıp Hasan Ali Yücel oradan türbe Pendik yolu videonun bittiği nokta şimdiki Bülent Ecevit Kültür Merkezinin önü, tabiki o zaman boştu.

Ben küçük bir çocuktum hatırlamıyorum 86 yı ama izleyince pek zorluk çekmedim bölgeyi tanımakta. İşin ilginç yanı 22 yıl öncede Kadıköy Pendik minibüsleri aynı yerlerde durup trafiği aksatıyorlarmış hala aynı.

ertanbudak
9 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 23:42
videolar

sözünü ettiğiniz videolar silinmiş tekrar yüklermisiniz.

nur_34

9 yıl önce - Sal 09 Arl 2008, 00:37

Adnan bey sözü edilen videoları tekrardan yükleyebilir misin?

adnanavci

8 yıl önce - Cum 24 Tem 2009, 12:35
Bir zamanlar İstanbul

Büyüklerimizin bizlere anlattığı eski İstanbuldan nostaljik görüntüleri sizlerle paylaşıyorum.

İyi seyirler

Adnan Avcı

Vedat BEHAR

8 yıl önce - Prş 10 Arl 2009, 14:37

Yok Edilen Eski İstanbul

Tarihi olmayan ülkeler 100 yıllık evlerini,kiliselerini ve mahallerini koruyup onarıyorlar, sonra 50 dolar karşılığı gezdirip uyduruk hikayeler anlatarak, istanbulumuza gelen 1 yıllık turist sayısını, 1 ayda kendilerine çekiyorlar ve ülkelerini hem tanıtıyorlar hem ülkelerine döviz kazandırıyorlar.
Ama bizler Asırlara damgasını vuran, bir çağ kapatıp bir çağ açan istanbulumuzu birileri zengin olacak diye yok ediyoruz, yok olan sadece istanbulumuz değil yok olan tarihimiz ve tarihimiz.[/url]

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL