Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Selcuk
17 yıl önce - Prş 13 Şub 2003, 12:37
İstanbul - Yeni Ali Sami Yen Projesi

Bakin bir baska Forum´da ne buldum:

Ali Sami Yen için hazırlanan alternatif proje:

Bünyamin ve Dilek Derman; Derman Mimarlik

Bence bu ilk Proje´den daha güzel ve modern! Biraz cok koyu olmus ama yinede fena degil!

Galatasaray artik söylesin hani Proje yapilacagini! Ama belki yapilmaz, cünkü Belcikali Firma Krdei vermiyecek galiba! Insallah olur!

Diger Proje:

Buda aslinda fena degil! Insallah bu sene yeni Stadyumu yapmayi baslarlar!

En son Selcuk tarafından Prş 13 Şub 2003, 12:41 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burç

17 yıl önce - Prş 13 Şub 2003, 17:50

Yolun aynı tarafında da bir tane alışveriş merkezi daha yapılıyor zaten...
(şişli kültür ve ticaret merkezi)

Anıl

17 yıl önce - Prş 13 Şub 2003, 18:04

Yeter artik alisveris merkezi yapmasinlar!

Stadyum, profilo, sisli alisveris merkezi trafigi hafta sonu alt ust etmeye yeterde artar bile. Uzerine birde gs yaparsa Istanbul'da araba kullanmayi birakmak lazim. Ya da o bolgeyi haritadan cikar.
Gerci stadyum saatleri ile alisveris merkezinin acik oldugu saatler ayri, ama yinede bolgede baska alisveris merkezine gerek yok.

Ayrica benim korkum, Istanbul'un bukadar cok alisveris merkezini kaldiramamasi vede kalitenin dusmesi.
Sonra hepsi sahte versace, ferre falan satmaya basliyor: Ankara'nin en kaliteli carsisi Karum bu yuzden resmen isporta pasajina dondu.

xgokhan
17 yıl önce - Prş 13 Şub 2003, 18:12

Ben de duydum, Karum Migros ve Armada acildiktan sonra iyice dusmus diye, bombosmus zaten.

Bence Mecidiyekoy Istanbul'un utanc noktalarindan biri zaten, asagida Sisli-Nisantasi guzel tarihi semtler, yukarida piril piril Levent, Mecidiyekoy ise tam ortada dokuntu binalar, pis sokaklar bir de ortasindan gecen o ucube yol sayesinde tam bir felaket. Bence o yoldaki tum binalar iyi bir bakimdan gecmeli, olmadi bir ikisini yikmali ve yerine modern low-rise ofis binalari yapmali. O yol da yeraltina mi alinir artik bir kilometre filan icin bilmem.

Levent
17 yıl önce - Cum 14 Şub 2003, 02:53

Ben cok karsiyim Likor fabrikasinin yerine yapilacak olan alisveris merkezine. Mecidiyekoy rezalet biryer orada kalan tek yesil alan Likor Fabrikasinin buyuk bahcesi orayi parka cevirmeliler bence. Ali Sami Yen'in yanina park super gider bence, mactan once ve sonra tikinilir o parkta.

Selcuk
17 yıl önce - Sal 25 Şub 2003, 09:58

G.Saray, Olimpiyat yolcusu

G.Saray yönetimi, bir süredir gündeminde olan Ali Sami Yen Stadı'nın yıkımı konusunda kesin kararını verdi. Sarı kırmızılı ekip, önümüzdeki sezondan itibaren maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacak. Ali Sami Yen Stadı'na mayıs ayı sonlarında kazmayı vuracak olan G.Saray, 2 yıl boyunca Atatürk Olimpiyat Stadı'na taşınacak.

Başkan duyuracak

Sezon başında Yunanistan'ın Olympiakos takımı ile Olimpiyat Stadı'nda yaptığı hazırlık maçında tribünlere 80 bin kişiyi çeken G.Saray'da yönetim, TMOK Başkanı Sinan Erdem'e bir teşekkür mektubu göndermişti. Kulüp başkanı Özhan Canaydın, önümüzdeki günlerde, maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayacaklarını kamuoyuna duyuracaklarını ifade etti.

Insallah bu sefer artik olur! Bakalim Olimiyat´da atmosfer nasil olacak!

Bülent
17 yıl önce - Cum 04 Nis 2003, 15:42

Selcuk demiş ki:
yahu bir kac ay önce Haberciler ve Medyalar Galatasaray ve Besiktas beraber yeni Stad yapacaklarmis degiyorlardi! Ne oldu bu is simdi? Iki takim beraber tek bir Stad mi yapacaklar?

Bence yapsinlar! Ama o zaman en az 60.000 kisilik bir Stad yapsinlar!

Gazetelerde cikan haberlerde Besiktas baskani Serdar Bilgili tarafindan ortaya atilan bir fikirdi sadece. Yani kesinlesmis bir sey yoktu maalesef.

Yusuf
16 yıl önce - Sal 23 Arl 2003, 03:52

Benim anlamadigim neden kucuk bir stadyum yapiyorlar? Yani 12 milyonluk bi Istanbul icin en az 80.000 kisilik GS stadyumu cok iyi gider. Hem fiyatlari indirebilirler ve eminim stadyum her hafta tiklim tiklim olur.

Orhan
16 yıl önce - Sal 23 Arl 2003, 04:42

Bu Sarigul plani daha oncede tartisilmisti ama o zaman konusulan ASY'nin hazine arazisi oldugu ve ancak spor amacli kullanilabildigiydi. Ayriyeten bu arazi GS'ye ait degil yani baska bir yere stad yapilsa bile ASY'nin oldugu yere Sarigulun dusundugu gibi bir alisveris merkezi insa edilip gelirleride GS kulubune birakilamaz.

Boyle birseyin yapilmasi Fenerbahce ve Besiktasa cok buyuk haksizlik olur. Bu sene Aziz Yildirim SS'nin tapusunu almak icin cok ugrasti ama devlet $ 21 milyon isteyince bu is askiya alindi. Simdi ASY'nin arazisi bedava GS ye birakilirsa ortalik fena karisir

www.sercan.de
16 yıl önce - Çrş 24 Arl 2003, 15:35

MUSTAFA SARIGÜL'ün PROJESİ !!!!
Alıntı:
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile 4 ay önce bir yemek yedik. Maslak'ta Hazine'ye ait bir arazinin Şişli Belediyesi tarafından alınarak (büyük bir arazidir) ufak bir miktarı Galatasaray'a verilerek stadın orada yapılmasının daha uygun olur teklifi ile karşılaştım. 'Bir müddet bekleyelim kredimiz Ali Sami Yen için çıkmaktadır. Burada gecikmeye sebep olmayalım' dedim. Bu arazinin Milli Emlak'tan alınması, fizibilite ve projenin zaman alacağını ifade ettim.

Şimdi kendisinden bir medya organı aracılığı ile bütün projenin hazır olduğunu Galatasaray'a hiçbir maliyet yüklemeden 17-25 milyon dolar sağlayacağını duyunca çok sevindim. İnşallah 15 gün sonra bu anlaşmayı imzalamak için basınla birlikte Sayın Sarıgül'ü ziyaret edeceğim. Bize sağladığı bu imkanlardan dolayı kendisine şükranlarımı sunacağım.

GALATASARAY ADASI !!!

Alıntı:
Galatasaray Adası bizden önceki dönemde Kasım 2001'de sayın Mehmet Cansun ve yönetim kurulu kararıyla Unit firmasına 20 sene müddetle kiralanmıştır. Bunun karşılığında Cansun yönetimi 1 milyon dolar para tahsil etmiştir. Firmaya mukavele gereği Haziran 2005'e kadar izinlerinin alınması ve inşaatın bitirilmesi için süre verildi.

Bu süre içinde söz konusu firma taahhütünü gerçekleştiremezse 1 milyon dolar ödeyip geri alabiliriz. Ada için bilinen gerçekler budur. Hukuksal açıdan önceki yönetimin yaptığı bu anlaşmaya şu anda müdahele etmemiz söz konusu değildir.

Biz geldiğimiz dönemde inşaatı hala başlamayan Ada'yı bir sezon daha üyelere açmak ve nostaljik bir yaz geçirmeleri için izin istedik. Mukaveleye ek olarak bir sezon uzatma vardır. Biz, bir sezon daha uzatalım dersek anlaşmayı da bir sene daha uzatmamız gerekecek. Ada'yı kiralayan arkadaşımız iyi bir Galatasaraylı'dır.

Ada konusundaki tüm bilgileri bir ay önce, bir mektup yazarak Divan üyelerine iletmiştir. Biz de yönetim olarak gereken izinlerin alınmasında (mukavele gereği) kendisine yardımcı oluyoruz. Ada konusu son aşamaya gelmiştir.

aksam

sayfa 1
123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet