Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kayseri Kadir Has Kent Ormanı
12345   sonraki »

ANA SAYFA -> KAYSERİ
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Burhanettin Akbaş

11 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 00:26
Kadir Has Kent Ormanı


26 Temmuzda gerçekleştirdiğimiz  Hisarcık ve Kıranardı gezimizle ilgili bazı notlarımı ifade etmek istiyorum.
Kıranardı’nda eskiden beri “Şelale” adını verdiğimiz mesire yerine gittik. Tabiri caiz ise ağzımız açık kaldı. Kadir Has Kent Ormanı adı verilen tabiat harikası mekanda yol çalışmaları olduğu için WowTurkey fotoğrafçıları ile birlikte yürüyerek çıktık. Hava oldukça sıcaktı ama fotoğraf aşkı hepsine galip geliyordu.
Yol yapım çalışmaları sürerken, eğimli çıkış yolunun kenarına gayet güzel duvarlar yapılmış. İçerisinde ise hummalı bir çalışma vardı ve işin biten bölümlerini gezdik. İçerisine spor sahaları, piknik alanları, yapay şelale, seyir terasları, voleybol ve futbol sahaları, 1000 tonluk su deposu, kilit parke bordürlerle kaldırımlar yapılmış. Yol, turistik bölgelerde gördüğümüz gibi nitelikli bir asfalta kavuşmak üzere.
850 bin m2’lik bir alan… Devasa bir piknik alanı olacak… Orayı görmeden işin büyüklüğünü anlamak mümkün değildi. Gittik ve gördük. Harika bir manzara ortaya çıkacak. Şöyle ki:
Kadir Has Kent Ormanı’nın inanılmaz bir görsel seyir keyfi vardır. Biz yıllardır bu bölgeden Kayseri, Ali Dağı, Erciyes, Kıranardı ve Hisarcık fotoğrafları çekmekteyiz. Seyir teraslarından Ali Dağı’nın arka kısmını ve Kıranardı’nı yüksekten fotoğraflarız. Doyumsuz bir derinlik hissi verir. Kadir Has Kent Ormanının Hisarcık istikametine ulaştığınızda ise buradan hem Erciyes’i, hem Hisarcık’ı fotoğraflayabileceğiniz gibi Kayseri’nin uzak plan görüntüsü de karşınıza çıkar. Kısacası, burası sadece piknik yapmak için değil, seyir açısından da harika bir mekandır.
 


 


 


 


 

(+) 

(+) 

(+) 

(+)
Ş.Sarıgül

11 yıl önce - Sal 31 Tem 2007, 16:01

Düzenleme çalışmaları devam eden Kadir Has Kent Ormanı ile ilgili bilgi vermesi açısından birkaç resim...
 

(+)

 

(+)

 

(+)

 

(+)

 

(+)


ahmetulu

11 yıl önce - Sal 31 Tem 2007, 16:27

İnşaatı bile çok güzel görünüyor. Bu sabah Erciyes'ten gelirken uğradığımızda yol yapım çalışmalarının devam ettiğini gördük. Başka bir yoldan ulaştık ve bir çok işçinin süratle çalıştığını gözlemledik. Bittiğinde şehrin yeni cazibe merkezi olacaktır ancak buranın erken bitebileceğini düşünenler için orada çalışan bir işçinin bana 2008'in 9. ayından bahsettiğini söylemek isterim. Henüz elektrik ve su hatları döşeniyor. Sanırım bir kısmı tamamen bitirilerek bu yaz kullanıma açılacaktır. Ancak projenin tamamının bitişi için öbür yazı beklememiz gerekecek gibi görünüyor.Muammer Budak

11 yıl önce - Sal 31 Tem 2007, 21:24

Bir kaç resimde benden!!!!
 

(+) 

(+) 

(+) 

(+) 

(+)


 

(+)


ahmetulu

10 yıl önce - Pts 14 Nis 2008, 22:13

Beştepeler'in eski bakımsız halinden kurtarılıp şehre mesire alanı olarak kazandırılmasından sonra aynı çalışma Kıranardı'nın Şelale diye bilinen mekan için de gerçekleştiriliyor. Fotoğraflarda görüleceği gibi çalışmalarda sona yaklaşılmış. Oran vermek gerekirse % 95'i bitmiş denilebilir. Beşteperler'de olduğu gibi burasının da eski halini biliyorum ve eski haliyle şimdiki halini karşılaştırdığımda Kıranardı'nın Şelale gerçekten bambaşka bir çehreye bürünmüş. Bu yaz oldukça popüler bir piknik alanı olacağı kesin.(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ