Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
UFO nedir? Uzaylılar var mıdır?
« önceki   123 ... 414243   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
İzmirAli

8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 14:05
Yanlış adresler

Uzaylıların dünyaya ışınlanma esnasında kalitesiz (dandik) bir çeviri makinası kullandıklarını düşünüyorum.

Bir dönem Aksaray şehrinde çok UFO görülmesi bu yüzden olabilir. "Beyaz Saray"ı hedefleyip kendilerini Aksaray'da buluyorlardı.

Bu sefer de yanlışlıkla İstanbul'daki Aksaray semtine gelmişlerdir.

Gözde

8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 14:13

Oy sonuçlarını merak ettikleri için buraya gelmişlerdir

Ayhan Alakavuk

8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 14:23

Alıntı:
Alıp götürselermiş onları

vahitsan

8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 15:20

Ufo nun bir sözlük anlamı var, tanımlanamayan uçan cisimler, buna inandık, inanmadık diye bir şey söz konusu değil. Gece bir poşet rüzgardan uçup havalansa ve herhangi bir yerden bir ışığı alıp yansıtsa ve biz bunun ne olduğunu çözemesek işte bu bana göre kelimenin tam anlamıyla bir ufodur gökte uçuyor ve tanımlıyamıyoruz, yemin etsek başımız ağrımaz.
 Burada esas düşündürücü olan, uzaylılar geldi, uzayda hayat varmış gibi mışlı, mişli sözler.Bende uzayın herhangi bir yerinde mutlaka bazı canlıların yaşadığına bütün kalbim ve mantığımla inanıyorum ama inandırıcı olmayan; bunlar hep korkarak dünyamıza gelirlermiş mümkün olduğu kadar insanlardan uzak dururlarmış bu gibi şeylere inanmıyorum. Bunlar madem bu kadar yüksek teknolojiye sahipler ve araçlarına atlayıp uzayı bir uçtan diğerine katedip buralara gelecek kadar cesaretliler de seneler senesi neden insanlardan çekinip kaçsınlar, dünyalılar da uzaya gidebildiği kadar gidiyor peki orada bir canlı görseler korkudan tası tarağı toplayıp kaçacaklarmı yoksa ne pahasına olursa olsun onlarla temasamı geçmeye çalışacaklar.  
  Bunların çoğunun komplo teorisi olduğuna inanıyorum çünki bu teorileri üretmek çok basit ve insanlar nedense bunlara daha çok inanıyorlar, işte teorim şimdi ürettim.< Uzaylılar kendi gezegenlerini kaybetmek üzereler ve kendi yaşamlarına en uygun gezegen olarak dünyayı keşfetmişler ama bir sorun var, dünyanın atmosferi onlara uymuyor ve atmosferi kendilerine göre düzenlemek için ozon tabakasında delik açıp atmosferimizi ve küresel ısımızı kendilerine göre ayarlamaya çalışıyorlar ve bu çalışmayı denetlemek için sık sık dünyamızı ziyaret ediyorlar> gibi. İnşallah bu atmasyon, palavrasyon teorimi mesajı yarım okuyan biri ciddi ciddi bir gazete yada tv de yayınlamaz da bende inanmak zorunda kalmam.

umutyolu
8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 16:32

Sevgili Vahitsan abi,

Aslında konudışı ama benim gibi bu konuda uzun süredir araştırmalar yapan, materyaller toplayan, bilgi edinen kişiler sorduğunuz soruya enpati yaparak şöyle mantıklı bir cevap getirebilir :

Yüksek bir teknolojiniz var ve uzayda istediğiniz gibi zaman kavramı olmadan seyahat ediyorsunuz. Bir gezegen buldunuz ve bu gezegende akıllı bir yaşam var. Daha yakında inceliyorsunuz, onlarla dost olmak istiyorsunuz. Ama bir bakıyorsunuz bu gezegendeki canlılar birbirlerini öldürüyorlar, bununla kalmayıp çevresindeki doğayı ve üyelerini tahrip ediyorlar. İleri zamanlarda uçak yapıyorlar ama diğerinin kafasına nükleer bomba atıyorlar. Silah kullanıyor çünkü eline bir güç geçiyor. Sizin yüksek teknoloji aracınızı görünce düşürmek için peşinizden füzeler atıyor, yakalamak için savaş uçakları salıyor. Artık eskisi gibi cahilde değiller artık sizi Tanrı sanmıyorlar, yakalayınca üzerinde otopsi adı altında binbir türlü deneyler yapıyorlar. Asıl felaket ise, sizin teknolojini ele geçirecek bu ırkın evrende sizin teknolojiniz ile yapacağı tahribat....

Siz olsanız ne yapardınız? Merhaba ben uzaylı, tanışalım mı derdiniz yoksa bu ırkın yeterince akıllansın diye beklerdiniz? İşte asıl soru bu: İnsanlık bunları görmeye ve tanımaya ne kadar hazır?  Çünkü insanlık belki 15.000 yılda kravat takmayı, pantolon giymeyi ve devasa gökdelenlerde yaşamayı öğrendi ama halen vahşi ilkelliğini bir kenare bırakamadı. İnsanın paradigması açık ve ortada. Elbette geliyorlar ancak temasa geç(e)miyorlar, kaldı ki dünya üzerinde yaşayan hayvanlar alemi bile mümkün olduğunca insanlardan uzak duruyor ve kaçıyor, yabancı bir ırkın bunu yapması için nasıl beklersiniz?

Dünya üzerinde binlerce UFO adı altında toplanmış olaylar oluyor. Bunların %50'si sahte, yanılma yada aldanma desek, geriye kalan %50 için ne diyeceğiz? Herşeyi bırakın uzayda çekilen binlerce resim, film için diyebilecek sözümüz yok. Çünkü bunları çekenler uzay hakkında uzman ve birçok sorunun cevabının bizden çok daha iyi bilen insanlar. Bunun için insanlığın ufkunu açması ve bazı şeyleri artık gerçekten düşünmesi gerekiyor.

Biliyorum, birçok kişi için UFO'lar, uzaylılar yada fenomenler çok komik birşeyler. Ama ufkumuzu açmaksak ve yarın bunlarla yüzleşmek zorunda kalırsak insanlık çok büyük bir şok yaşacak ve dünya üzerindeki din başta olmak üzere birçok değer yıkılacaktır. Bunun için bütün kapıları kapatmak yerine bazı kapıları aralık bırakmak ufkumuzu açmak adına en yararlı adım olacaktır.  

Teşekkürler.

hturann
8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 16:48

http://www.ufoballoons.co.uk/
sitesinde buradaki tarife birebir uyan şaka malzemesi satıyorlar. Turuncu ışıklı minyatür balonlar. Düğünlerde filan kullanılıyormuş.

gamze demir
8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 16:52

Uzaylılar göründükleri kişinin gazeteci yazar AHMET ALTAN olduğunu biliyorlarmış demekki. Reklamları olsun diye ona gözükmüşler. EE yukarıda boş durmuyolar, onlar da kim kimdir biliyolar. Yakında Reha MUHTAR a da görünürler.

hürdoğan
8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 16:55

Alıntı:
Ahmet Altan ve ailesi UFO gördüklerini iddia ediyorlar.

Ahmet Altan ın gördüğünü iddia ettiği ışıklı cisimlerin ortaya çıkması çok eskilere dayanmaktadır.
         İnsanlar yaşadığı çağın bilgi donanımına göre tanımlamaya çalışmışlardır.olayı çözemedikleri içinde konu her zaman merak uyandırmıştır.
        Calus Plinius Secundus isimli latin doğa bilimci İ.S 79 yılında yazmış olduğu Doğa bilimleri adlı kitabında (otuz yedi cilt) bu cisimleri gördüğünü yazmış ve Latince Clipei Ardantes (Ateşten yuvarlak kalkanlar ) adını vermiştir ve bu cisimlerin ışık saçarak gökyüzünde dolaştıklarından bahseder.
        1800 lerde ingiliz ler gök yüzünde gördükleri ışıklı cisimlere ateş daireleri adını verirler.
        Ünlü denizci Macellan ın arkadaşlarından Pigafetta tuttuğu günlüğünde gemilerin üzerinde bir süre dolaşıp sonra uzaklaşan ateş toplarından bahseder.
        Polonyada 1880 yıllarında köylüler mehtapsız gecede birden belirip sonra sallanıp,kaybolan ay gördüklerini senelerce nesilden nesile anlatılmıştır
        Haziran 1947 de Amerikalı pilot Keneth Arnold ,Ranier dağını aşarken gördüğü yuvarlak uçan cisimler için ilk defa Uçan daire ismini kullanmıştır.daha sonra "UFO" adını alan bu cisimler in dünyanın hemen hemen her yerinde görüldüğü iddia edilmektedir.
        Ama şu da bir gerçektir,senelerdir sadece görülür bir sürü senaryolara rağmen ortada elle tutulur bir eylemlerine rastlanmamıştır..
Dolayısıyla Altan ailesinin gördükleri de ne ilk dir, nede de son olacaktır.
        En iyisi gülüp geçmek.

Osman Yavuz
8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 19:07

Kopyala yapistir seklinde acilan basliklarin yasak oldugunu saniyordum.
Bu acilan basligin ilk mesaji da komple olarak kopyalanmis oldugu halde neden ayni yasak kurallarina tabii tutulmadigini cok merak ettim. Site yoneticileri buna izin verip digerlerine izin vermiyorlar ise o zaman adil davranis gostermemis olmuyorlar mi?

Ben de vaktinde UFO gormustum.
Ne de olsa UFO demek (unidentified flying object) demek.
UFO demek tanimlanamayan ucan nesne demek.
Bir gece gokte isiklar gormustum, ucuyorlardi, tanimlayamamistim, o yuzden otomatikman UFO olmuslardi

osmanpeker
8 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 19:25

sakın Türkiyedeki  kuraklığın  sebebi  bu ufolar olmasın .Antalyada    yangın   istanbulda   kuraklık.İki yerdede  görünmüş bunlar.Bence  bunlar ufo değilde  uzaylı   Amerikalılar olabilirler.Büyük depremde de   buna benzer dedikodular çıkmıştı.Dikat etmek lazım.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET