Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara Bilkent Ankuva [AVM]
Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Halide

7 yıl önce - Cmt 21 Tem 2007, 19:26
Ankara Bilkent Ankuva [AVM]

Sitede araştırma yaptığımda görüdüm ki ülkemizin ve Ankara'nın başta gelen alışveriş merkezlerinden olan Ankuva'nın "Bilkent ve Çevresi" başlığı altında geçtiğini ancak fotoğraflarının olmadığını gördüm ve kendine ait bir başlığı olması gerektiğini düşünerek bu başlığı açtım. Ankuva AVM ile ilgili ayrıntılı bilgisi ( ne zaman yapılmıştır, alanı ne kadardır vs. ) olanlar bu başlıkta bilgi verirlerse sevinirim Fotolar benden bilgi sizden  

Ben genellikle öğlenleri iş yerindeki menüyü beğenmediğim zaman - ki bu sık sık oluyor - buraya geliyorum. Buradaki Kafe-Restoran tarzı yerler oldukça kaliteli, yemekler de çok güzel     Özellikle köfteleri, zeytinyağlı çeşitleri ve ekmek arası çorbaları çok güzel. "Ekmek arası çorba da neyin nesi?" diye kafası karışanlar olabilir, hemen anlatayım: Gidenler bilir, burada hamburger ekmeğininden daha büyük yuvarlak çavdar ekmeğinin üstünü kesip içini oyuyorlar ve oydukları kısma çorbayı (  domates çorbası veya mercimek çorbası oluyor genellikle ) dolduruyorlar, oluyor sana "ekmek arası çorba"  

Burada sadece yemek yenmiyor tabii ki, kıyafet, ayakkkabı vs. için çeşitli mağazalar, ünlü markalar mevcut; her zaman değilse bile zaman zaman çok uygun fiyata satış yapılıyor. Real Hipermarket'e ve Praktiker'e oldukça yakın, ilk fotoğrafta görülen küçük köprüyle Real'e geçiş yapabiliyorsunuz. Burada yemek yemek için yer bulamayanlar, hamburger benzeri ayaküstü yemeklerden sıkılanlar için Ankuva güzel bir seçenek Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın

Öğle arası bittiğinden AVM'nin dışını çekemedim, şimdilik çok acele çekilmiş olan birinci fotoğrafla idare edin. Nasılsa bizim iş yerinde bu uyuz menüler olduğu sürece ben daha çoooook giderim Ankuva'ya  

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ek: Yalnız bir şeyden şikayetçiyim, burada sütunlar görüş alanınızı kapattığından doğru dürüst fotoğraf çekemiyorsunuz  

cihan1
6 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 04:43

Ankuva içerisnde ankaranın yada türkiyenin emin değilim en büyük marks&spencer'ını barınıdırıyor.öğlen vakti yemek yiyecek yer bulunmuyor(bilkent ünv sayesinde) ama bana göre küçük olmasının yanında içerisinde gerçekten güzel ve değişik şeyler bulabileceğiniz avm.

sarper.unen

6 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 22:33

bir dönem Ankuva içerisindeki restoranlar sürekli değişim içerisindeydi. tarz değiştirenden tutun da kapanıp yerine yenisi açılan vs. 5 senem Bilkent'te geçtiği için yakından takip etme şansı buldum
fiyatlar ankara ortalamasının bile üzerinde yer alır ama yemek kalitesi çok da üst düzey değil ne yazık ki. işin açığı değişik bi yer, yani nasıl oluyor da hala ayakta kalıyor dediğim mağazalar da var içinde

burakdilan
6 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 04:27
Ankuva'nın bahçeden görünüşü

(+)

semihunal

6 yıl önce - Pts 29 Ekm 2007, 04:47
ANKUVA

Nasıl yalnış bir proje !
Ankara gibi bir yerde Bilkent gibi onemli bir konumda yerleşim merkezleriyle içiçe

zamanında ankaranın onemini anlayamamıs burayı insaa edenler
ama bugun halen acılan ve acılacak yeni projeleri gorunce boyle onemli bir arazinin heba edildiği bir gercek

aslında bugun yıkılsa yeniden yapılandırılsa sanki yalnıs olmaz gibi
real gibi bir guc yanında ve ankuvada kiracılar yıllardır can cekişiyor

ankamall ankarada guzel bir ornektir ama bilkent ve o bolgede oturanlar inanın ankuvada aradıklarını bulsalar baska merkezlere gitmez o trafiğe cıkmazlar dı ...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA