Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya - Tenis İhtisas ve Spor Kulübü


ANA SAYFA -> ANTALYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
orhann

11 yıl önce - Cmt 21 Tem 2007, 12:48
Antalya - Tenis İhtisas ve Spor Kulübü


Antalya Tenis İhtisas ve Spor Kulübü Derneği 26 Kasım 1984 tarihinde "Antalya Tenis Gençlik ve Spor Kulübü" adı ile kurulmuş olup, 18.06.1987 tarihinde yapılan Genel Kurul' la bugünkü adı olan "ANTALYA TENİS İHTİSAS ve SPOR KULÜBÜ" olmuştur. Kurucular: Haşmet Şemsettin TUR, Dr. Oğuz İKİZOĞLU, Hüseyin ÇALIK, Hasan Orhan UĞUR, Mehmet BAŞER, Erhan ILDIZ, Oktay BERBEROĞLU, Salih ÇOPUR, Yusuf Ata KÜNER, Ertan ÇAĞLAR, Halil ERDEM, Osman Haluk TUGAYOĞLU, Abdülmacit SELEKLER, Ömer Coşkun ÖZEN tarafından 2908 sayılı kanuna uygun olarak Antalya Valiliği izni ile kurulmuş olup, Kulüp tüzüğü tasdik edilmiştir.
Kulübümüz kendisine; portakal rengi - açık mavi ve beyaz renkleri simge olarak kabul etmiştir. Amblemi mavi tenis raketi içinde portakal rengi  

ağ üzerinde mavi içerisinde yine portakal rengi tenis topu ve kuruluş yılı olan 1984 yılı tarihini içermektedir.

  Kulübümüzün amacı tenis ve muhtelif sportif oyunların Antalya' da tanıtılması ve sevilmesini sağlamaktadır. Böylece gençlerin fiziki eğitimini ve spor kabiliyetlerini geliştirmeyi, moral eğitimine tabi tutarak, hayata daha sağlıklı ve güçlü yetiştirmeyi sportmenlik ruhunun doğmasını, gelişmesini ve devam etmesini gaye edinmiştir.

 Bütün bunlar dışında sporu kendisine meslek olarak seçmiş şahıslar için Kulüp profesyonel oyunlar ve ekipler teşkil edip, profesyonel ve amatör turnuvalar ve müsabakalar tertip ederek üyelerin iştirakini sağlamaktır. Bunu yaparken boş zamanların değerlendirilmesi gayesini de güder. Yapacağı spor branşı tenis olup, bilahare yüzme-kayak-basketbol-masa tenisi-eskrim ile briç ana branşa ilave edilmiştir.

 Kulübümüz Antalya Büyükşehir Belediyesi' ne ait Bahçelievler Mahallesi 5278 ada 1 parseldeki 14.000 m2 arsa üzerine idari-sosyal ve spor tesisi olarak, Yük. Mimar Yalçın GÜLTEKİN tarafından çizilen mimari proje, tamamı üyelerin katkısıyla 1991 yılında kısmi yapılaşması bitirilmiş, işletmeye alınmıştır. Fiziki tamamlanması ise 1997 yılında sonuçlanmış, Kulüp arsası 49 yıllığına Büyükşehir Belediyesi'nden kiralanmıştır.

 İdari ve sosyal tesis içinde; yönetim kurulu, yürütme birimi, restaurantlar, bilardo, oyun ve TV ile toplantı salonları yanında masa tenisi salonu, bilardo salonu, sauna, briç salonu, fitness mevcuttur. Spor tesisleri olarak da; 1 merkez kort, 7 hart kort, 1 suni çim kort, 1 juniour kort ile 1 çalışma duvarı yanında, yarı olimpik yüzme havuzu vardır.Yukarıda belirtilen tesislerimiz ve mimari yapısı ile bahçe düzenlemesi ve tabii peyzajla bütünleşmiş kompleksiyle, Antalya' nın mutena semtinde abideleşmiş, örnek ve gözde bir Spor Kulübüdür.

 12 Aralık 1991 tarihinden itibaren kıyafet, renk ve amblem Antalya Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce kabul edilmiş olup, 19 Aralık 1991 tarih ve 6453 sicil numarası ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir.

 1991 ile 1994 yılları arası üyelerin tenis sporunu tanıma, oynama ve öğrenme yıllarıdır. 1994 yılından itibaren T.T.Federasyonu' na üye olarak katılmış Federe olmuştur. Bu süre içinde yeni üye kaydı ile sayı yükselmiş ve bugün 991 üyeye ulaşmıştır.

 Kulüp organları; Genel Kurul, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Haysiyet Divanı ile Sicil Kurulu ve Yürütme Birimidir. Kulüp organlarına yardımcı olan Kurul ve Komiteler mevcut olup, bütün Kurul ve Komiteler fahri olarak görev yapmakta ve kulüp kullanımını arttırmak, üyeler arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, boş zamanların spor, sosyal, sanatsal ve kültürel etkinliklerle geçmesini özendiren kulübü canlı tutan faaliyetler yapmaktadırlar. Kulübü, Yönetim Kurulu ve adına Yönetim Kurulu Başkanı yürütür. Kulübün resmi işleyişinden Yürütme Birimi adına Genel Sekreter sorumludur.  


 


 


 Oğulhan
11 ay önce - Cum 08 Arl 2017, 02:46

2013’ten bir fotoğraf ama İhtisas Kulübünü ayrıntılı gösteriyor diye yüklemek istedim.


(+)


Bu da 2017


(+)
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANTALYA