Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı

İzmit-Karamürsel deniz ulaşımında görmek istediğiniz gemi hangisi?
Akçakoca, Kartepe
10.0%
 10.0%  [2]
Osman Hamdi Bey
25.0%
 25.0%  [5]
SEKA
5.0%
 5.0%  [1]
ATATÜRK
45.0%
 45.0%  [9]
Akşemsettin, Ertuğrul Gazi
5.0%
 5.0%  [1]
Hiçbiri
10.0%
 10.0%  [2]
Toplam Oy : 20

Murat Caner
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 22:15
KOC » İzmit-Karamürsel Deniz Ulaşımı

Karamürsel kuşağı için deniz ulaşımın öncelikle kullanmasını istediğiniz gemi türü hangisi?

En son Murat Caner tarafından Cum 20 Tem 2007, 22:27 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

ahmetiz
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 22:22

Atatürk vapurunu görmeyi isterim geçen sene atatürk vapuruyla izmitten karamürsele körfezde 2saat yolculuk yapmaktan büyük keyif aliyordum bu sene malesef degirmendereye kadar gidiyor osman hamdi beyide karamürsel hattinda görmeyi isterim

Murat Caner
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 22:25

Soru sanırım yanlış oldu. Düzeltiyorum.

Atatürk'e binenler 2 saatte Karamürsel'e varınca bir daha binmiyor. Gezinti amaçlı arada bir yapılabilir ama 2 saat uzun bir süre.

Ayrıca Atatürk Ulaşlı'ya dek gidiyor.

kemalcanhakkı

7 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 22:35

Aslında muratın gonlundeki soru izmit korfezinde deniz otobuslerimi yoksa vapurmu
çalışsın   ahmet arkadasımın dedigi gibi hic olmassa hafta sonları Atatürk
1 tam tur yaparak karamursele gitmesi lazım benim gonlumden gecen izmit-karamursel tek
hat olarak calısması bu hatta deniz otobusu sart cunku yol cok uzun her zaman ısrarla soyledigimmi
buradada tekrarlıyorum izmit-karamürsel deniz otobusu diger butun hatlar yolcu vapuru
yada yolcu tekneleriyle halledilmeli izmit körfezi buna musait cunku

ahmetiz
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 22:39

sevgili murat zaten izmitten hafta sonu dahil günde 3 vapur seferi var! sadece 17:35'de kalkan atatürk vapuru halidereye kadar gidiyor 13:00 20:45 izmit kalkişli ataürk vapuru Degirmendere\'ye kadar gidiyor

sefer saatleri için bilgi

Körfez\'de Hergün 136 sefer

Murat Caner
7 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 23:10

Benim gönlümde yatan aslan Osman Hamdi Bey. Diğer gemilerden hızlı, diğer gemilerden az yakıyor, diğer gemilerden daha rahat. Kartepe ve Akça Koca'nın pabuşları dama atıldı.

Atatürk eğer benim daha önce önerdiğim yöntem uygulanırsa Gölcük Ulaşlı arası çalışabilir. İzmit Karamürsel olmasada bu da iyi bir kuşak.

Ama Atatürk ile  Karamürsel'e ben ve Ahmet Bey dışında giden olmayacaktır.

Akşemsettin ve Ertuğrul Gazi'i lokanta ya da kütüphane falan yapsınlar.

kemalcanhakkı

7 yıl önce - Cum 20 Tem 2007, 23:19

Alıntı:
Benim gönlümde yatan aslan Osman Hamdi Bey

Bu deniz otobusune bir kere binme imkanım oldu muratında dedigi gibi cok rahat
Bir deniz otobusu içinin fotoları http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=551560#551560
bu mesajımda mevcut hız bakımından Akcakoca ve Kartepe deniz otobuslerinden asagı
kalır yanı yok hatta bencede fazlası var tek sorunu kapasitesi bir arkadasım Degirmendereden
binmiş karamürselden dolu geldigi için degirmendereden binenler ayakta kalmıs kapasite de
bence cok onemli bir sorun sonucta deniz yolculugu yapıyorsunuz ayakta gelmek hos olmaz

Murat Caner
7 yıl önce - Cmt 21 Tem 2007, 13:56

Kartepe jetlilerin en hızlısıdır. 31 milden yukarı çıktığını görmedim. Osman Hamdi Bey ilk seferinde 32 mil yapıyordu. Gemiyi fazla zorlamadılar. Gerekirse daha hızlı da gidebilir. Yani elimizdeki en hızlı gemi Osman Aga...

kemalcanhakkı

7 yıl önce - Sal 24 Tem 2007, 00:32

Alıntı:
Yani elimizdeki en hızlı gemi Osman Aga...

Osman Hamdi Bey deniz otobusunun cok hızlı olması birşeyi degiştirmiyor
gemiye 200 yolcu binerse ne yapacaksınız ayaktamı gidecek yolcular?
yaz ayları için Kartepe ve Akcakoca kıs aylarında yolcu potansiyeline gore
Osman Hamdi Bey yada Seka degerlendirilebilir bu arada Aksemsettin ve Ertugrul Gazi
deniz< otobuslerine bu hat için kim oy verdi merak ettim

Süha
7 yıl önce - Sal 24 Tem 2007, 03:16

İzmit-Karamürsel deniz ulaşımı aslında şöyle bir açıdan bakmak lazım. Ne kadar yolcu bu hattı tercih ediyor. Ayrıca ortalama taşıdıgı yolcu sayısı seferlerdeki oranı. İşte bu sonuçları elde ettikten sonra hangi deniz aracı bu hatta iş gördügünü anlıyabilecegiz.  

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM - Marmara