Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
:BARIŞ:

12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 01:44
[İST-A1.223] - İETT'ye 44 Adet Citaro Otobüs Hibe Edildi. Araçlar Yolda...

Aldığım bir bilgiye göre 500 tane yeni otobüs gelmiş.Sanırım hepsi gene citaro.

Sanırım araçlar şu an Gümrük'de beklemedeler.

Kaynak: İETT Garaj Amirlerinden bitanesi.

kutlay34
12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 01:46

Ben bundan yaklaşık 3 hafta önce TEM otoyolunda, Sultanbeyli mevkiinde arka arkaya 4 tane citaro gördüm... İETT'dekiler gibiydi... Sanırım üstünde filo numaralarını gösteren çıkartmalar yoktu... 132K ile giderken gördüm... Makinam yakınlaştıramadığı için çekemedim...

kutlay34
12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 02:10

Barış'ın yazdığı, benim gördüğümle uyuşunca biraz heyecanlandım... Bende doğruluğunu tam bilmiyorum... Uzaktan o dört adet solo citaroyu gerçekten gördüm... Yarın bu konuyu araştırıp bilgi vermeye çalışacağım...

H.ibrahim

12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 03:50

arkadaşım iyidemişsin propaganda diye... evet başbakan bile yapacak çünkü onun partisi ibb nin başında... benim söylemek istediğim 500 otobüs yada 400 otobüsü bakkaldan sakız alır gibi alamazsın, karar versen bile en az 1 yıl gerekli otobüslerin gelmesi için... ihale süreci ve üretim süreciyle birlikte...

recep demirbas
12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 04:08

özelden mesaj attım ama sanırım cevap veremiyorsun özelden (25 mesaj sınırı var ö.m için)

ben nasılki verdiğim vergi için köprülere elektrik direklerine şu kadar vergi verdim demiyorum
onlarda bi zahmet demeyiversinler. senin benim paramla alınıyor nihayetinde.
otobüs almasalar kendileri yemeyecek sonuçta yine bu şehre bu ülkeye harcayacaklar.

ayrıca eğer bu tarihlerde bu otobüsün geleceğini bilselerdi emin olun ilk partiyi seçime en az 2 hafta kala hizmete sokarlardı  

neyse tartışma kişiselleşiyor. kısa kesiyorum aydın havası olsun

[ özel mesajla cevap vermek için bir limit yoktur. Birisi size özel mesaj yazarsa daima cevap verilebilir... - Burç - Cum 20 Tem 2007, 22:02 ]

messiah_haktan

12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 04:48

IETT`nin 500 otobus icin ihale actigni biliyor muyduk biz? Ben ilk defa duyuyorum. Hic yoktan 500 yeni Citaro, inanilmaz sevindirici bir haber, hazirliksiz olunca daha cok sevindiriyor

H.ibrahim

12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 04:57

bence herzaman yapıcı olmalıyız ben hiç bir siyasi yönü sevmem işin açıkcası ama otobüs gelcek, köprü yapılacak diye bir söz duydunda bizim halkımız herzaman aman reklam amaçlı yada cebe para indirmek için der dururlar... 1970'li yıllarda boğaz köprüsü yapılcak denildinde bütün herkes karşı çıkmıştı!!! arkadaşlar evet projeler alımlar gecikiyor belkide reklam amaçlı ama bence bir işin olup olmadığı önemlidir kah 5 gün önce kah 5 gün sonra... işalah 500 otobüs hemen gelir ancak benim düşüncem dünyaya otobüs üreten türkiyenin gidip citarı alması biras yanlış... tahminimce pahalıdırlar(yerlilere göre) hemde bizim üreticimiz avrupaya satarken biz neden avrupadan alıyorus.... BMC yada TEMSA nın çok güzel hemzemin otobüsleri bulunuyor ve daha nicesi....

Eray Falay
12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 10:28

Ben de Garajda çalışan bi yaknımdan 500 adet Citaro geldiğini ama araçların ihalesiz olarak alındığını duydum.
Doğruluğundan emin değilim şu an araştırıyorum araçların angi gümrükte oldğuna dair bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

Alıntı:
Hedef, filo yaşını 10 yaş altına çekmektir. Bunu gerçekleştirmek için filoya 1.000 yeni otobüsün katılması planlanmaktadır. Bu çerçevede;  yeni alınan otobüslere ilave olarak içerisinde 20 m. Uzunlukta, yüksek yolcu kapasiteli otobüsler dahil olmak üzere 2007 yılında 500 adet daha yüksek çevre standartlarında otobüs alımı planlanmıştır.

Kaynak
http://www.iett.gov.tr/metin.php?no=18

İETT sitesinde de 500 otobüs alınacağına dair bir metin var belki bahsedilen araçlar bunlardır.

Ama İETT hem İhalesiz hemde sessiz sedasız 500 adet Citaro alması (almışsa tabii) beni biraz şüpheye düşürdü.Resimi bir kurum el altından 500 adet gibi bir filo araç alacak ve kimsenin haberi olmayacak.Bence bu işin içindende geçen seferki gibi bi fesatlık çıkacak.Malum geçen Citarolar geldiğinde ihale BMC tarafından alınmış ama İETT Mercedes-Benz araçları almış ve BMC İETT yi mahkemeye vermiş mahkemede BMC yi haklı bulmuştu ama gelen araçlar Citaro idi.

En son Eray Falay tarafından Prş 19 Tem 2007, 10:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Keremss
12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 10:35

Alıntı:
bence herzaman yapıcı olmalıyız ben hiç bir siyasi yönü sevmem işin açıkcası ama otobüs gelcek, köprü yapılacak diye bir söz duydunda bizim halkımız herzaman aman reklam amaçlı yada cebe para indirmek için der dururlar...

Çok haklısınız Hocam ama size bi not düşeyim eskiden (çok eski değil 10-15 sene evvel) bir üst geçitin açılışı bile ne törenlerle yapılıyordu hele cancanlı bir üst geçitse Başbakan seviyesinde insanlar gelirdi...

Şimdi İstanbul B.B. Hergün bir kavşak açacak hale geldi Artık bırakın üst geçiti kavşaklara bile açılış yapılmıyor 2-3 ay öncesinde 40 Yapılan 40 Temeli atılan kavşak için Başbakanımız geldi...

Düşünün Türkiye nereden nereye geldi...

Ve CİTARO lara gelince bence tamamen hayal gibi geliyor eğer öyle birşey olsa kesinlikle WOWTURKEY adlı bir site var orda duyulurdu    

Yani onlar gelse biz çoktan ihalesinden tutun Almanyadan yola çıkmasına gemide gelmesine indirilmesine hepsini resimleri ile görürüdük eğer görmediysek bence yoktur...

(Ama insan yok derken bile içinde bir keşke var İnşallah gelmiştir ya)

mehmetkonyar
12 yıl önce - Prş 19 Tem 2007, 10:49

Arkadaşlar,

Sene içerisinde Pendik ro-ro iskelesinde tek tük gerek solo gerekse körüklü olsun, hem yeni hem de eski kasa olmak üzere Citaro görmüştüm. Fuar tarihleri dışında olması bana belediyenin yeni 500 otobüsünün Citaro olacağı izlenimini uyandırmıştı. Bilmem ne kadar doğru belki de o zamanlar fabrika için tanıtıma da gelmiş olabilirler ama ziyaretlerin 2-3 defa olması bende belediyeye yapılan bir tanıtım izlenimi uyandırmıştı. Ancak bütün bunların yanında hatırlayacak olursanız ilk Citaro'lar geldiğinde sipariş üzerinden bir kaç sene geçmiş, bürokratik nedenler dolayısıyla gecikmeler olduğu söylenmişti. Bana verilen bir siparişin bu kadar çabuk gelmesi inanılmaz geliyor bilmem siz ne dersiniz? Bir de bu Citaro'lar başka amaçla gelmiş olmasın? Hatırlarsanız bir kaç defa Kadir Topbaş'ın İstanbul'u tanıtım amacıyla 500 Citaro'ya ek olarak bir kaç tane de özel yapım Citaro'yu hediye olarak alacağını tartışmıştık. Bunlar onlar olabilir belki de...

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM