Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Organize Sanayi Bölgesi
« önceki   123 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 17
iği_
11 ay önce - Sal 14 Mar 2017, 18:58

Alıntı:
Gelişimden ziyade Şehreküstü'deki fabrikalar organizeye taşınmaya başlıyor diye duydum ondan dolayı bu artış olabilir. Tabi bu da şehir için bir gelişimdir.

oradaki fabrikalar daha taşınmaya başlamadı. oraların taşlıca bölgesindeki yeni bir sanayi sitesine taşınması düşünülüyor. mevcut gelişim şehrin doğal sanayi gelişimi.

Mahmut Göksu
11 ay önce - Sal 14 Mar 2017, 19:21

Alıntı:

Gelişimden ziyade Şehreküstü'deki fabrikalar organizeye taşınmaya başlıyor diye duydum ondan dolayı bu artış olabilir. Tabi bu da şehir için bir gelişimdir.

ŞEhreküstü fabrikalarının 5. organizeye geçmeleri için hepsinin bir araya gelmesi lazım

Mert Karakoyun

11 ay önce - Sal 14 Mar 2017, 23:09

Alıntı:

Berk27 kardeşim yanlış anlama sadece iyi niyetimle söylüyorum ama senin yazdığın mesajlarda bir tane daha şu ana kadar olumlu bir mana, takdir manası yada iyimser güzel bir şey görmedim. başarılı ve takdir etmekte mecbur kaldığın bir konuda dahi yorumun zaten olması gereken bir şeydi manasından öte değil.

Naçizane söylemek istedim.

Mert Karakoyun

2 ay önce - Çrş 22 Ksm 2017, 13:59
KÜSGET BÜYÜTÜLECEK DENİYOR

Alıntı:
50 Yıl sonra bir ilk!...
İlk kuruluş süreci 1967 yılında başlayan ve Ortadoğu’ya ticaretin canlı olduğu yıllarda bölge illerine de hizmet veren Gaziantep’in Küçük Sanayi Sitesi’nin sınırları, 50 yıllık aranın ardından ilk kez genişliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in talimatıyla, sanayinin içerisinde kalan Göllüce köyündeki istimlak çalışmaları sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Bölgede yaklaşık 350 yeni dükkan daha yapılarak büyüme sağlanmış olacak.

Alıntı:

GÖLLÜCE KÖYÜ, SANAYİNİN ORTASINDA KALMIŞTI!..
Küçük Sanayi Sitesi bir taraftan Gaziantep ve bölgesine hizmet verirken, diğer taraftan da sanayinin hemen yanı başındaki Göllüce köyü, sanayi ve ticaret merkezlerinin ortasında kalmıştı. Uzun yıllardır planlanan Göllüce Köyü’nün istimlak edilerek, sanayi sitesinin genişletilme projesi bir türlü gerçekleştirilemiyordu.
FATMA ŞAHİN BAŞARDI, KÖY BOŞALTILDI…
Fatma Şahin göreve geldikten sonra, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetimi ve esnaftan gelen talepleri dinledikten sonra, bu yönde somut adımlar atılmaya başlandı. Edinilen bilgilere göre bölgede 85 bin metrekarelik alan kamulaştırıldı. Kamulaştırma süreci de son derece sağlıklı bir şekilde tamamlandı. Göllüce köyü sakinlerinin hepsi ile uzlaşmaya varıldı, hiç kimse ile mahkemelik olunmadı. İstimlak bedellerini alan Göllüce sakinlerini, evlerini boşalttı.
BAKANLIĞIN DESTEĞİ DE ALINDI
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu konuda Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimlerde de olumlu mesafeler kat etti. Küçük Sanayi Sitesi’nin büyüme projesine Bakanlıktan da destek geldi. Bölgedeki 85 bin metrekarelik alanda tadilata hemen başlandığı öğrenildi. Bundan sonraki çalışmaların Belediye ve Bakanlığın koordinesinde devam edeceği, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin de projenin içerisinde yer aldığı bildirildi.
4 TİP DÜKKAN MODELİ DÜŞÜNÜLÜYOR
Gazetemizin elde ettiği bilgilere göre, yeni proje için 4 tip dükkan modeli üzerinde duruluyor. Buna göre birinci tip dükkanlar 140-160 metrekare, ikinci tip dükkanlar 160-200 metrekare, üçüncü tip dükkanlar 280-320 metrekare, dördüncü tip dükkanlar ise 560-600 metrekare şeklinde olacak. Projenin içerisinde sosyal donatı alanları ve sosyal tesisler de yer alacak.
TAM YARIM ASIR SONRA SINIRLAR GENİŞLİYOR
Gaziantep Küçük Sanayi Sitesi’nin ilk temelleri 1967 yılında atılmış, ilk etabı 15 yıl sonra, 1982’de tamamlanabilmişti. Bir zamanlar Gaziantep’in yanı sıra bölge illerinden gelen araçların da ilk durağı olan Küçük Sanayi Sitesi, sınır ticaretinin daha canlı olduğu yıllarda Ortadoğu ülkelerine de hizmet vermişti. Tarihi bir geçmişi bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde yaklaşık 4 bin adet işyeri bulunurken, 25 bin kişilik te bir istihdama sahip. Sanayi Sitesi’nin yanında 90’a yakın firmanın faaliyet gösterdiği Örnek Sanayi Sitesi de bulunuyor. HABER MERKEZİ

http://www.gaziantepgunes.com/71444/50-Yil-sonra- ...-ilk!.html

Mert Karakoyun

2 ay önce - Çrş 22 Ksm 2017, 14:04
130 bin çalışan var Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB)

[img]Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken, Gaziantep sanayisinin durmak bilmeden büyümeye devam ettiğini belirterek, 43 milyon 250 bin metrekarelik alanı ile Türkiye’nin en büyük sanayi bölgesi olan Gaziantep OSB’nin, 5 bölgesi, 130 bin çalışanı ve 960’den fazla tesisi ile ülke ekonomisine katkı sağladığını söyledi.

TÜRKİYE’NİN GÖZBEBEĞİ

Geçtiğimiz yıl göreve başlayan ve sanayicilerden tam not alan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Köken, OSB adına yapılan hizmetleri anlattı. Köken ile birlikte, enerji, ulaşım, alt yapı gibi birçok alanda Gaziantep OSB’si gelişim gösterirken, her yıl üretim ve ihracat rakamlarını arttırmaya devam ediyor. Gaziantep sanayisi çevresinde yaşanan savaşa rağmen, yeni pazarlar bularak yılmadığını gösteriyor.

5’İNCİ GENİŞLEME ALANI

Başkan Köken, Gaziantep’in sanayi üretimiyle, ihracatıyla Türkiye’nin büyümesine pozitif katkı verdiğini söyledi. Şehrin başarısının en somut örneğinin Gaziantep OSB olduğunu, şu anda 960 fabrikanın bacalarının tüttüğünü ifade eden Köken, şunları kaydetti: “1969 yılında kurulan Gaziantep Organize Sanayi Bölgemiz, 5’inci genişleme hamlesini tamamladı. 19 milyon 250 bin metrekarelik alandan oluşan 5’inci genişleme alanının tahsise açılmasıyla çalışmalar aralıksız devam ediyor, Eylül 2017 itibari ile bölgemiz tamamen doğalgaza kavuşmuş oluyor.”

http://www.gazianteppusula.com/haber/130-bin-cali ...html[/img]

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye'nin En Büyük Organize Sanayi Bölgesi.

sayfa 17
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP