Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ilker22
13 yıl önce - Pts 27 Ağu 2007, 02:56

şu an açıktaysam herhangi bir üniversitede okuyamıosam devletin suçu yarı yarıya

ailem illa Kayseri yada Ankara olacak dedi

Ankarada okumak kolay değil ee Kayseridede bölüm yok * meslek lisesi bilgisayar çıkışlıyım * 2 yıllığa ilk senemde gitmedim 2004de gitmek istedim işte talep çok olduğundan yerleştirilemedim

özelde olsa 2.üniversite şarttı  bu şehire[/b]

köksal ÇELİKTEN

13 yıl önce - Pts 27 Ağu 2007, 05:12

Bencede kayseri adına gurur duyulacak bir gelişme.Bir kayserili olarak tüm hayırseverlerimizin bu güne kadar olduğu gibi elini taşın altına sokacağından hiç şüphem yok.Yalnız benim gönlümden geçen tüm kayserililer bilirlerki kocasinan semti melikgaziye bakarak biraz daha sosyal vede alışveriş v.b gibi ortamlarda geri.Acizhane düşüncem keşke bu üniversiteyi erkilet yolu üstündeki p.koleji karşısına yapsalar.En azından hem kültür hemde ilçeye canlılık getirir.Bizde melikgaziye bakarak birazda olsa monoton sosyal yaşamaktan kurtuluruz.

Özgür Sabanlıoğlu

13 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 03:02

Alıntı:
Özhamurkar, arsa ve onay süreçlerinin uzun zaman aldığını kaydederek, "Etüd ve plan çalışmaları bile bir yıl sürdü. Kayseri vakıf üniversitesi, şehrin kuzey batısında ve Erkilet beldesi ile Oymaağaç köyü arasındaki 280 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak şekilde planlandı. Kampus alanı ileride ihtiyaca göre büyüyecek ve 2.5 milyon metrekarelik konuma ulaşabilecek. Etüd ve master plan çalışmaları, özel mimar gruplarınca yürütüldü. Böylelikle altyapı ve YöK başvurusu için zemin hazırlanmış oldu" dedi.

Köksal Bey;
            Eğer sayfanın başındaki yazıyı okuduysanız 2. Üniversitenin zaten Kocasinan'a yapıldığını görebilirdirdiniz, Ayrıca sizin bahsettiğiniz yer Üniversite için çok dar, yapılacak olan yer hem Erkilet'e yakın olacak hem arsa sıkıntı olmayacak. O bölgeye büyük bir rant getirecektir.

köksal ÇELİKTEN

13 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 09:50

Özgür bey afedersiniz k.sinan olduğunu belki dikkat etmedim ama benim yer olarak anlatmak istediğim bölge polis kolejine geçtikten sonra,erkilet sınırı ile kayseri tekstil arasında kalan düz bölge.Fakat şu değişmez bir hakikat k.sinan m.gaziye bakarak bu tip etkinliklerde eksik ve ben kanaatimce üniversitenin canlılık katacağına inanıyorum.Hatam için affınıza sığınırım.

osmangul
13 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 16:15

Arkadaşlar ben cnnTürk ün yalancısıyım.Dün cumhurbaşkanlığı seçimleri dolayısı ile cnnTürk Kayseriyi tanıtıcı klip hazırlamış ve klipte biri devlet 2 tanede vakıf üniversitesi daha yapılacak dediler.Bunun doğru olma ihtimali varmı.

Murat Y
13 yıl önce - Çrş 29 Ağu 2007, 16:21

Herhangi bir resmi kaynak olmamakla birlikte, Sümer tarafındaki fakültelerin ayrı bir devlet üniversitesi olabileceği, Organize Sanayii tarafından da vakıf üniversitesi açılacağı konusunda söylentiler vardı.

Vakıf üniversitesi söylentisi gerçek oldu ancak diğeri için herhnagi bir adım yok. Bunlar da yerel medaydan duyduğum haberler. Resmi bir açıklama yok.

Özgür Sabanlıoğlu

12 yıl önce - Sal 19 Şub 2008, 23:22

Kayseri'ye 2. Üniversite hayal oldu....

Bütün herşeyinin planlandığını söyeleyen Kayseri ili temsilcileri'nin nedense şimdi sesleri çıkmıyor.. Başbakanımız Kayseri'ye 2. devlet üniversitesinin yapılmasının mümkün olmayacağını söyledi... Vakıf üniversitesi'ne de karışamayacaklarını söyledi..

Güya Kayseri herşeyden fazlasıyla faydalanıyordu, Abdullah Gül'ün etkisini göremiyoruz, 15 yıldır da devlet'ten hiçbirşey görmedik..

Devletin yaptığı işler:''12 yıl süren kuzey çevre yolu ve yeni planı yapılan 1 tane köprülü kavşak o da ne zaman biterse???''
Yazık değil mi Kayseri halkını avutmak??

kaynak:Tüm medya

ilker22
12 yıl önce - Çrş 20 Şub 2008, 21:05

Bence önce Erciyes Üniversitesini geliştirmek lazım.Bölüm alternatifini çoğa çıkartmak lazım..

Vakıf üniversitesine karışılmaz tabii isteyen gelir açar... ( keşke gelse de açsa )

osmancık
12 yıl önce - Çrş 20 Şub 2008, 21:30

Güya Kayseri herşeyden fazlasıyla faydalanıyordu, Abdullah Gül'ün etkisini göremiyoruz, 15 yıldır da devlet'ten hiçbirşey görmedik..
-----------------------------------------------------

Abdullah Gül'ün kayserili olması, oraya yatırım yapılacak anlamına gelmemeli.
kayırma beklenmemesi gerekir.
o bakımdan hayal kırıklığı olduysa mesele yok demektir, normal olan bu çünkü.

ama yalova'lı bakan yaşar ... (soyadını unuttum) yalova'ya kocaman devlet hastanesi yaptırmış.
bi daha seçildi mi? hayır.

bu iş bölgecilik, şehircilik yapmakla olmaz.
tüm türkiye için çalışmak zorundasın.

kayseriye neden 2. üniversite?
tek bir üniversitesi bile olmayan iller varken?
vakıf yapacaksa elbette karışılmaz ama devlet neden yapsın?

Ayhan
12 yıl önce - Çrş 20 Şub 2008, 21:32

9-10 ilin hala bir üniversitesi bile yok, tüm illerin 1 tane üniversitesi olmalı ardından bu mevcut üniversiteler sonuna kadar geliştirilmeli. İkinci devlet üniversitesi fazladan yatırım olurdu.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET