Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Erol_B
2 hafta önce - Pts 29 Oca 2018, 23:10

Hocam bu 15-20 kat takıntısı nedir gerçekten çözemiyorum. Kat sayısı arttıkça daha gelişmiş olacağımız fikri nerden geliyor anlayamıyorum. Mesele binanın yüksekliği değil o binayı bitince neyle doldurduğun, hangi akılla o binaları yaptığın daha önemli.. O bataklık araziye o proje yapılsın, sonra torunlarınız toprağın altında kaldığında vebalini öbür tarafta hiçkimse ödeyemez.. Bana japonya falan demeyin sakın Japonya’da öyle bir zemine bu kadar yüksek katlı yerleşim yaptırmazlar.. Ayrıca bizim müteahhidlerin çok büyük çoğunluğunda onlardaki onur ve haysiyetin zerresi yok..
İzmit’e yapılacak en büyük iyilik daha fazla yıkım yapmak, katları azaltmak, şehri yaymak.. Başka türlü be bu sıkışmışlık çözülür, ne de depremden korunulabilir..

adnan41
2 hafta önce - Pts 29 Oca 2018, 23:19

Tabiya zaten deprem olunca bir tek İzmit etkilenecek Koskocaman İstanbula bişeycik olmaz orda 200- 300 metre binalar serbest ama hemen yanı başındaki şehre yasak ayrıca biz şehirde bir kaç tane simge yapı olsun istiyoruz bu Türkiye'de çoğu şehirde var burda neden olmasın ayrıca binayı sağlam yapmazsan 3 katlı binanın altindada kalirsin,Şehir yayılsin diyorsun da nereye yayılacak sanırsın Konya ovasında kurulu bi sehirizde biz.

serkan çınar
2 hafta önce - Sal 30 Oca 2018, 13:05

erol-b arkadaşıma bende katılmıyorum tabi şunuda ekleyerek bende 40 kat bina olsun istemiyorum ama 10 katlı binayada karşı çıkılırsa buda şehrin sonu olur kocaelide 3 katlı binalarla gelecekte 3 milyon insanı ve sanayiyi yerleştirecek kadar toprak yok o yüzde özellikle mia arazisinde olan projelerde 10-15 katlı binalar gayet normaldir kaldıki 3 katlı bina demişsiniz adam 100 trilyon vermiş 50 dönüm arazi almış sen buraya 3 kat yaparsın demek yatırımcıya sen cebinden öde kar etme ama gel yatırım yap demektir öyle bir enayi dünyanın neresinde var çok merak ediyorum.Gelişmek için bazı tavizler ve rant yaratmak gerekir rant olursa yatırım gelir.

Erol_B
2 hafta önce - Prş 01 Şub 2018, 07:04

Zaten sıkıntı bu şehrin 3 milyon nüfusu kaldıracak bir alt yapısı yok. Böyle bir yapılaşmaya giderseniz de insanları İstanbul gibi üstüste yaşatırsınız. Kesinlikle şehrin yoğunluğu artıracak tüm projelerden kaçınılmalı. Yoksa ne trafikte arabanızı kımıldabilirsiniz ne de yolda insanların arasında yürüyebilirsiniz. Örnek isterseniz Almanya'ya bakın. Ülke ve şehirler o kadar homojen yayılmıştırki bir çok aklınıza gelecek önemli Almanya şehirleri 500-600 bin civarıdır. Nüfusu 1 milyon üstü 4 tane şehir vardır Köln 1milyon, Münih 1.3milyon, Hamburg 1,7milyon, Berlin 3,4milyon nüfusu vardır. Frankfurt bile 650bin civarı nüfusu vardır. Ayrıca öyle dikine bir yaşam mimarisi de birkaç istisna dışında göremezsiniz. Genel olarak ülkenin her karışına yayılmış durumdadır nüfus..

Gelmek istediğim nokta bir şehri ileriye taşımak için ne yüksek binalara gökdelenlere ihtiyacınız var ne de çok kalabalık nüfuslara. Tek ihtiyacınız olan şey huzurlu konforlu bir yaşam sunacak bir şehir altyapısı, kapasitesi kadar ama nitelikli ve birbirine saygılı insanlar.

MRT1977
2 hafta önce - Prş 01 Şub 2018, 17:23

Merkezi İş Alanı Projesi’ni (MİA) değerlendiren Başkan Bulut, “Merkezi İş Alanı Projesi, kentimizin geleceğine yeni bir vizyon kazandıracak, ilimizi diğer şehirlerarasında öne çıkartacak, özellikle ticari yönden çağ atlatacak bir projedir” dedi
Kocaeli Ticaret Odası, halen % 57’si üretim, % 7’si de ticari faaliyetler için kullanılan 465 hektarlık alanda Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan MİA Projesi’yle ilgili 2 oturumdan oluşan değerlendirme toplantısı düzenledi. Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un Meclis Başkanı Akın Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer, Volkan Yılmaz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, Meclis Başkan Yardımcısı Alp Kayalar, Yönetim Kurulu Üyeleri; Hasan Kanca, Yusuf Ziya Uludüz, Cafer Kozluca, Zihni Yılmaz ve meclis üyeleriyle birlikte ev sahipliği yaptığı toplantıda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak detaylı sunum yaparken; İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı- KOTO Meclis Üyesi Tolga Ok, İzmit Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Muzaffer Gürfidan, KOTO Meclis Üyesi- Harita Mühendisi Yusuf Özdemir, Mimar Oğuzhan Dişbudak, Şehir Plancısı Ogün Karagöz, Başiskele Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Malkoç, KOTKO Toptancılar Sitesi Başkanı Birol Öztürk yer aldı.

BAŞKAN BULUT’TAN DEĞERLEDİRME

Toplantının ikinci bölümünde MİA Projesi içinde yer alan ticari kooperatiflerin başkanları ve konunun uzmanlarıyla görüş alışverişi gerçekleştirildi. Toplantıyı değerlendiren KOTO Başkanı Necmi Bulut, MİA Projesi’nin uygulanmasında hassas davranılması gerekliliğine vurgu yaparak, “Merkezi İş Alanı Projesi, kentimizin geleceğine yeni bir vizyon kazandıracak, ilimizi diğer şehirlerarasında öne çıkartacak, özellikle ticari yönden çağ atlatacak bir projedir” dedi
Alıntı:
kocaeli gazetesi

sayfa 6
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler