Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
behlül41
3 ay önce - Çrş 24 Oca 2018, 15:10

Üstteki son iki yazıyı dikkatle okudum güngör arslanda haklı çünkü ilimizde gerçekten saçma bir kat sınırlaması var 3 kat imar izniyle bir şehir ilerlemez sürekli geriler kent konut ve toki 13-15 kat bina yapıyorsa doğru ve düzgün projelerde kat sınırlaması kaldırılmalıdır ama ben şahsen 18-20 kattan yüksek yapı yapılmasını istemem ama 3 kat ilede kalınmamalı kocaeli için ideali en yüksek 13-15 katlı binalardır benim görüşüm.
Real arzisinde haldızların projesi yapılmalıdır benim görüşüm
mia projesine bir an önce başlanmalıdır bana görede mia ilimizden istanbula kaçan sermayeyi önlemekle kalmaz istanbul sermayesinide ilimize çeker.

MRT1977
3 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 12:44

Sirmen’den MİA’ya tam destek

Asılsız iddia ve söylentilerle kentin gündemini meşgul eden MİA projesinde CHP’li Sefa Sirmen de tavrını net şekilde ortaya koydu. Sürecin başından beri içinde yer alan Sirmen, “Ben olsam Real arazisi için izin verirdim” dedi25 Ocak 2018 Perşembe 19:32Kentin kalkınmasına katkı sağlayacak en büyük projelerin başında gelen Merkezi İş Alanı (MİA), son günlerde gündemden düşmüyor. 465 hektar alan üzerinde düşünülen dev proje hakkında ortaya atılan asılsız iddiaların ardından başta Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak olmak üzere konunun muhataplarından açıklamalar yapılmıştı. MİA’nın karşısında duran ve projeyi sonuna kadar eleştiren CHP kanadından da son günlerde olumlu yaklaşımlar gelmeye başladı.

"BEN OLSAM İZİN VERİRDİM

"‘Kentin parlayan yıldızı’ olarak tanımlanan MİA’yı destekleyenlerden biri de CHP’li eski belediye başkanı ve milletvekili Sefa Sirmen. Kocaeli’ye yeni bir kimlik kazandıracak olan MİA projesinin ne kadar mantıklı ve doğru bir karar olduğunu dile getiren Sefa Sirmen, Haldız İnşaat tarafından Real AVM alanına yapılmak istenen AVM ve rezidans projesi için de şunları söyledi: “Kentin bazı bölgelerinde çok katlı yapılaşmaya izin verilmesi gerekli. Ben de olsam Real arazisi için gerekli izni verirdim. O arazide iki katlı bina olmaz.
Alıntı:
büyükkocaeli gazetesi

behlül41
3 ay önce - Cum 26 Oca 2018, 14:19

Sirmen ylların kurdu türkiyede adı olan bir marka isim bende sonuna kadar katılıyorum mia projesi kocaeliyi istanbuldan sonra marmaranın çekim merkezi yapar hatta istanbul sermayesini bile kocaeliye çeker.Bu projeye karşı çıkan örümcek beyinlilerde defolup gitsinler kocaelinin böyle kişilere ihtiyacı yok.

serkan çınar
3 ay önce - Pts 29 Oca 2018, 15:28

MİA projesine bir başlasak kocaeli'yi kimse tutamaz.

adnan41
3 ay önce - Pts 29 Oca 2018, 19:38

Mia projesinin başlamasını sağlayacak projeler bence Real ve Carrefour arazilerine yapılacak projelerledir bu arazilerde yapılacak yapılar Bize Mia ile ilgili çok büyük ip uçları verecektir onun için burada yüksek kata karşı olanlar İzmitin gelecegini çok büyük ölçüde etkileyektir bu bölgelerde yapılacak yapılar en az 15-20 katlı olmalıdır.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler