Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Eskişehir Yenikent
« önceki   1234   sonraki »

ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
U. Eren Bağcı

5 yıl önce - Cmt 09 Şub 2013, 16:44

Bir üst mesajımda kaldırımlardan söz etmiştim. En azından ana caddede bir gelişme oldu ve böylesi daha iyi:

Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Pzr 10 Şub 2013, 02:16

Eskişehir'deki geniş kaldırım olayı artık kabak tadı veriyor diyebilirim.(kişisel görüşüm)
Geniş caddelerde bunu yapsınlar sıkıntı yok . Kaldırım yapmalarında da sıkıntı yok . Her mahalle de her cadde de her sokakta birbirinden güzel kaldırımlar olsun ancak bazı yerlerde bu olayın abartıldığını veya yanlış planlandığını düşünüyorum.

Örneğin üstteki resimde en azından o kaldırımların bir kısmını cep şeklinde yapıp araç parkına uygun hale getirseler daha iyi olmaz mı ???

Ayrıca Büyükşehir Belediyemiz en azından ana caddelere ne zaman şerit çekmeyi başarabilecek çok merak ediyorum ! Şehrin birçok önemli caddesinde şerit yok. Trafik öyle bir karışık ki . Yollar kimi yerde araç sürücülerinin gayretleriyle 3 şerit haline çıkıyor kimi yerlerde 2 şerit zor yapılıyor. Geçiş serbest mi değil mi ??? Hiçbir şey belli değil !!!

Yılmaz Hocam kusura bakmasın ama Ulaşım ve Trafik konusu hanesine fazlaca eksi yazıyor . Bundan haberi var mıdır bilmiyorum ?

İsmail Kaplan

5 yıl önce - Pzr 10 Şub 2013, 11:05

Kaldırım meselesinde haklısınız, Yenikent'te geçtiğimiz yaz geniş olan yolu daraltıp kaldırımları bu hale getirdiler. Benim düşüncem, yola standart bir genişlik kazandırmak istediler, zira bu geniş kaldırımlı caddenin bazı kısımları, geri kalanından daha dardı Zaten yoğun bir cadde değil, sadece Diş Hastanesi önünde biraz problem oluyor. O kısımda da otobüsler için bir cep yaptılar ama kenara park eden araçlar için daha geniş bir cep de yapılsa daha iyi olurdu evet.

Şerit meselesine gelince, yine geçtiğimiz yaz birkaç noktada yollara şerit çekildiğine şahit oldum ama bu boyalar o kadar kalitesizdi ki, şimdiye izleri bile kalmadı. Yapılmış olsun diye yaptılar anlaşılan. Eskişehir'de trafik alanında yapılan hizmet sıfıra yakın desek yeridir...

Furkan ÇINAR
5 yıl önce - Pzr 17 Şub 2013, 15:33

Alıntı:
Eskişehir'de trafik alanında yapılan hizmet sıfıra yakın desek yeridir...

Bence sıfıra yakın falan değil koca bir sıfır !!! Mecbur olmasalar mevcut caddelere, bulvarlara bakım bile yapmazlar .
Şerit meselesi de çok önemli bir konu aslında.Eskişehir'de birkaç cadde dışında şerit çizgileri yok . Bundan dolayı da trafikte çok büyük karmaşa yaşanıyor. Yol kaç şerit belli değil ,trafik ışıklarına bir geliyorsunuz bazı yerler tek sıra bazı yerler iki üç sıra oluyor !!!

Misafir c6a

10 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 14:37

4 yıl önce şehiriçi yollar ve kaldırımlar hakkında vatandaş oldukça dertli imişti acaba bu geçen 4 yıl zarfında yenikentte ve diğer yerlerde trafikte ve ulaşımda sevindirici bir durum oluştumu.
ve halkımız gene aynı şekilde şikatçimidir . acaba?

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ESKİŞEHİR