Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 7
Mehmet!
6 yıl önce - Prş 17 Ksm 2011, 16:24

Oğlum sayısalcı, özellikle matematik ve geometri dersleri iyi.

Elektrik-Elektronik, Bilgisayar, Endüstri, İnşaat gibi mühendislik dallarından birini istiyor hayırlısıyla.

Hüseyin C
1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 16:20

Daha güncel bir başlık var mıydı bu konu hakkında bilmiyorum kısa bir araştırma yaptım ama bulamadım. Eğer bu tercih döneminde açılmış bir başlık varsa mesajımı oraya taşır mısınız.

Bir yakınım için soruyorum;

ODTÜ Kimya Mühendisliği mi GAZİ Elektrik-Elektronik Mühendisliği mi?

Sebepleri ile birlikte yazarsanız memnun olurum.

Cüneyt5316

1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 16:51

Gazi elektirik seç derim. Kimyagerlerin durumuna bak derim sadece.

Sinyore Serhat
1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 18:06

Mümkünse Mühendislikten uzak dursun. Yer az, mezun çok.

Yine de dinlemeyecekseniz, düşüncenize bağlı. Benim çocuğumun iyi akademik kariyeri, yurtdışı çıkışı olsun, etiketi olsun diyorsanız Kimya Müh. , ama ben devlette ve özel sektörde iyi imkanlarda çalışmasını istiyorum diyorsanız Elektrik Elektronik piyasası daha iyi. Gazi Üniversitesi de söylediğim imkanlara ODTÜ kadar olmasa da sahiptir

Kimyager ile Kimya Müh. başka şeyler. Ben Çevre Müh. diyebilecek durumdayım. Bizim meslekle ortak payı vardır. İş yok Kimya Mühendisliği'nde

mahmut11
1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 18:13

ODTU'nün adı yeter..

yusufyuşa23
1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 18:16

Alıntı:
ODTU'nün adı yeter..

ODTÜ deyince militan kampı aklıma geliyor. Öğrenci mi yoksa militan mı yetiştiriliyor belli değil!

sercann1903
1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 18:17

endüstri mühendisliği seçebilir.sıralaması ne.

mahmut11
1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 18:37

Yusuf hocam, onlara okulu bırakmak doğru olmaz.

Misafir 23e

1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 18:56

ODTÜ kimya mühendisliğini tavsiye ederim, bir ODTÜ'lü olarak. Fakat, eğer derse girer çıkarım, dersten aldığım kadar kendimi geliştiririm derse, uzak dursun bu bölümden. Not ortalaması, ek programlama dilleri, yabancı dil (odtü genel olarak vasat İngilizce'de öğretim yapar),ve eğer mümkünse çift/yan dal (derslerine odaklanan biri için sıradan bir durum) vs vs olmazsa olmazlar. Bilkent mühendisliklerde bir yer mümkün mü? Arkadaşa başarılar dilerim.

Hüseyin C
1 yıl önce - Pts 25 Tem 2016, 20:14

Teşekkürler cevaplarınız için.

Sıralaması sorulmuş.

MF-4: 26 bin
MF-3: 22 bin

Farklı tavsiyelere de açığız.

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET