Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
sserhat
10 yıl önce - Cum 27 Tem 2007, 22:33

öss sonuçları evime daha postalanmadı, sizce telaşlanmalımıyım? evine ulaşanlar varsa ne zaman ulaştığını söylerler mi acaba? puanım iyiyken bir sakatlık çıkmasın istiyorum.

bülent dizdar

10 yıl önce - Cum 27 Tem 2007, 23:27

Öss'de tercih yapacak arkadaşlara bir önerim var. Sakın ola ki Siyasal Bilgiler Fakültesini veya Hukuk Fakültesini tercihinize yazmayın. Boş yere 4 yılınız kaybolur gider.

Hem siyasetten anlamak, bu konuda fikirler üretebilmek için öyle üniversite okumaya ne gerek var canım. Siz en iyisi doğru dürüst bir okul okuyun. Siyaseti nasılsa öğrenirsiniz. Öğrenmeseniz de en azından kulaktan dolma düşüncelerle, bu düşünceleri başkalarına empoze etmeye çalışırsınız.

Bizim toplumumuzun en iyi bildiği şey siyasi konularda konuşmaktır. Toplumda nereye giderseniz gidin siyasetin konuşulmadığı hemen hemen hiç bir yer yoktur.

Öss'de tercih yapacak arkadaşlarım. 4 yılınıza yazık. Bakın biz burada mesleğimiz ne olursa olsun ne de güzel siyaset konuşuyoruz.

Bir şeyi daha ekleyeyim. İlerde meclise girip orada siyaset yapmayı mı düşünüyorsunuz? Bunun için de 4 yıl Siyasal Bilgiler'de okumanıza gerek yok. Başka şartları yerine getiriyorsanız iş bitmiştir.

m.gökhan bölek
10 yıl önce - Cum 27 Tem 2007, 23:43

üniversite adaylarına nasihat;
sakın benim yaptıklarımı yapmayın..
adam gibi çalışın,valla lise yılları o kadar basitmiş ki az bir çalışmayla emin olun güzel puanlar alınabilirmiş.sakın sadece acıkta kalmamak için okul yazmayın.sevdiğiniz,emekliliğinize kadar 20 30 yıl severek calışabileceğiniz alanda tercih yapın.ilk yıl değil tüm yıllar evde değil yurtta kalın.ev ihtiyacınızı hafta sonları arkadaşlarınızdan giderin.derslere düzenli girin,hergün tekrara gercekten gerek yok.dersleri düzenli takip eden öğrenci vize ve final haftası iyi bir tekrarla en az 60 alır.harçlığım az diye sakın bir işe girmeyin.azla geçinin derslere düzenli girin.dersleri sakın hafife almayın.hocalarla iyi muhabbetiniz olsun.daha sayılabilir de içinizi baymak istemem.
dediğim gibi benim yaptıklarımı sakın ama sakın yapmayın.ben bunların hiçbirini yapmadım,tam terslerini yaptım ve okulum epey uzadı.
dediklerime kulak asın pişman olmazsınız.
ne demiş Nasreddin Hoca eşşekten düşünce bana doktor değil,eşşekten düşen birini getirin
ha bu arada kazanamayanlar fazla üzülmeyin.herşeyde bir hayır olduğunu unutmayın..
mutlu günler..

Özgür Sabanlıoğlu

10 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 00:08

Alıntı:
Fazla uzatmadan diyorumki
- Kesinlikle 1 sene yurtta kalın ki hayatı öğrenesiniz. Hayat? Sıkı dostluklar, yenilen kazıklar, kimi zaman çalınan eşyalarınız  ...Ama kazandığınız tecrübe bir ömür gider emin olun..
- Kimseye güvenmeyin!! Kimsenin arkasından gitmeyin. Bir süre sonra güvenilenler ve güvenecekler sizi bulacaktır.

Alper Bey, keşke şu konuşmayı geçen sene bu zamanlarda yapsaydık ta, bir sene yurtta kalmaya devam etseydim, hemen eve çıkıp sonra da anlaşamadığım kişilerle bir sene kavga edip aldığımız bütün eşyaları da arkama bakmadan orda bırakmamış olsaydım..... Ayrıca belki de 15 dersin 10'undan da kalmamış olacaktım..  

Neyse o bir seneye gülüp geçiyorum artık pişmanlıklarımla  Sadece tercih yapacak ve üniversiteyi kazanacak arkadaşlara gerçek bir örnek oldum galiba, aslında sadece ben bir örnek olayım ve benden sonra gelecekler bu hatayı yapmasın, o zaman gerçekten sevinirim işte..

Ayrıca ilk girişi olan arkadaşlar ve karamsarlığa kapılan arkadaşlar hiç korkmasın, onlara da gerçek bir örnek hatta bir değil onlarca ben ve arkadaşlarım ilk senede 4 yıllık bir fakülteyi bile kazanamazken, şimdi birimiz doktor birimiz mühendis, birimiz avukat, birimiz diş hekimi, birimiz eczacı olacak.. Bunlar birer gerçek örnektir, sadece azmedin, üşenmeyin, ertelemeyin, çalışın yeter, sonunda mutluluk sizin olacaktır, her ne kadar ben eşyalarımı kaybetsem de...  

sefa mehmet
10 yıl önce - Cmt 28 Tem 2007, 00:18

ben sınavsız geçişten yararlanacağım
endüstri meslek lisesi-bilgisayar yazılım mezunuyum.
okuldan aldığım puan 72,356
sizce istanbul dışı nereleri tercih edeyim

tuba h
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 21:13

Bu sene tercihleri çıkacak olan arkadaşlarıomız bizlerle paylaşırlarsa seviniriz umarım herkesin istediği yerler gelir.
sserhat arkadaşımız telaşlanmalımıyım diye sormuş bana kalırsa telaşlanmamanda fayda var hem puanın iyi ise neden telaşlanacaksın?

Oğulhan
10 yıl önce - Pts 06 Ağu 2007, 21:18

Ben tercih listemi kendi sayfama yazdım    
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=44438& ...p;start=10  
linkinden tercih listeme bakıp yorumda bulunabilirsiniz.    Umarım iyi yerler gelir

tuba h
10 yıl önce - Prş 16 Ağu 2007, 01:14

Sancılı bekleyiş bugün sona eriyor sonuçlar acıklanacak saat 10 da. Bakalım bu sene hangi arkadaşlarımız yerleşebilecek merakla bekliyorum tabiki kardeşimin sonucunuda  

Burak Arslan

10 yıl önce - Prş 16 Ağu 2007, 01:46

Doğu Akdeniz Üniversitesi'ni tercih edip kazanmış olan varsa hertürlü yardım edebiliriz... Google'dan bu mesaja ulaşacağınız umuduyla...

turan kaya
10 yıl önce - Prş 16 Ağu 2007, 12:32

Oğlum Sabancı Mühendisliği kazandı.
Darısı bütün gençlerin başına.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET