Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İETT SEFERLERİ
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sonraki
Ana Sayfa -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Bu uygulamayı nasıl buldunuz?
İETT ile daha iyi olacak
75.6%
 75.6%  [146]
Havaş kalsa daha iyi olurdu
13.0%
 13.0%  [25]
Kullanmıyorum
11.4%
 11.4%  [22]
Toplam Oy : 193

Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

7 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 02:42
İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı İETT SEFERLERİ

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanın-a/dan İETT SEFERLERİ

Alıntı:
Seferler 9 Temmuz`da başladı...

İSTANBUL – İETT, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ekspres otobüsle sefer düzenliyor. Havalimanı ile İDO iskelelerinin bağlantısını sağlayacak E9 ekspres hattında seferler 9 Temmuz’da başladı.  

Kurtköy Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan özel servislerin kaldırılması üzerine harekete geçen İETT, alana ulaşmaya çalışan yolcular için Pendik ve Kartal sahil yolunu izleyen güzergahta ekspres otobüslerle hizmet vermeye başladı. Aynı zamanda Havalimanı ile İDO iskelelerinin bağlantılarını sağlayacak ekspres hat otobüsleri Alt Bostancı’dan hareket ederek Küçükyalı, Maltepe, Kartal, Pendik, Alt Kaynarca istikametini takip ederek Sabiha Gökçen Havalimanı’na ulaşacak. Gün boyunca karşılıklı seferlerin süreceği hatta yolculuk iki tam biletle yapılacak. Yolcular ayrıca mavi akbil de kullanabilecek.

Sabiha Gökçen Havalimanı ekspres hatları :

E3 4. Levent – Sabiha Gökçen Havalimanı (ÖZEL SEFERLER - yani direk seferler - 3 TAM BİLET)

S.Gökçen Havalimanı – TEM Otoyolu – Kavacık – 4.Levent SAATLER

E9 Bostancı – Sabiha Gökçen Havalimanı

Alt Bostancı – Küçükyalı – Maltepe – Kartal – Pendik – Alt Kaynarca – S.Gökçen Havalimanı SAATLER

E10 Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı

Kadıköy – Kozyatağı – S.Gökçen Havalimanı SAATLER

Gürcan Yücel

7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 12:48
Harem - Sabiha Gökçen

Arkadaşlar İstanbulun yabancısıyım Harem de otobüsten indikten sonra Sabiha Gökçen Havalimanına nasıl ulaşabilirim. Otobüs veya Minübüs hareket yer ve saatleri konusunda bilgisi olan var mı? Teşekkürler..

Eren Adiloğlu
7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 13:06

Peki, Sabiha Gökçen'de, otobüslerin kalktığı yerde bilet yada akbil gişesi mevcut mudur? Uçaktan inen ve İstanbul'a yeni gelenlerde genellikle bilet yada akbil bulunmayacağını belediyenin hesap etmiş olması lazım. Taksim gibi yoğun sirkülasyonu olan bir yerde bile akşam üzeri bütün bilet gişelerinin kapalı olduğunu gördükten sonra, Sabiha Gökçen'e gişe koymuş dahi olsalar akşam kapatıp gitme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

Eray Falay
7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 14:49

Alıntı:
Peki, Sabiha Gökçen'de, otobüslerin kalktığı yerde bilet yada akbil gişesi mevcut mudur? Uçaktan inen ve İstanbul'a yeni gelenlerde genellikle bilet yada akbil bulunmayacağını belediyenin hesap etmiş olması lazım. Taksim gibi yoğun sirkülasyonu olan bir yerde bile akşam üzeri bütün bilet gişelerinin kapalı olduğunu gördükten sonra, Sabiha Gökçen'e gişe koymuş dahi olsalar akşam kapatıp gitme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

H.alanına 2 dk uzaklıkta ikamet eden birisi olark galiba cevap hakkı bana düşüyor bu konuda.
Alandan kalkan otobüslerdeki şöförlerin kendi akbilleri mevcut ve bilet satışı yapılmıyor malesef sadece şöfördeki akbili kullanabiliyorsunuz.Zaten araçlar Express olduklarından E-3 hariç diğer araçlar 2 Tam bilet ve akbil E-3 ise 3 Tam bilet ve akbil almaktadır.
Ayrıca alana servis yapan otobüslerin güzergahları hakkında yeni bilgileri açıklamak isterim.
E-10 hattının saat başları kalkan özel servisleri normal güzergahı kullanmamakta. Araçlar kadıköyden kalkıp Yenisahra durağının arkasından devam edip Atatürk cad. istikametinden Sahrayı cedid merkeze gelip Tünele gelmeden Paralel cadde olan İnönü cad. ni takip edip Çerveyolu istikametinden 2.köp. yolunu izledikten sonra TEM Otoyoluna çıkmakta ve Kurtköy Kavişağına kadar bu yolu izlemektedir.Kurtköy gişelerden çıktıktan sonra Mevcut H.Limanı yolundan alana giriş yapmaktadır.Araçlar kadıöyden çıkarken Sahryı cedide girmek zorundadır.Dönüşte ise aynı güzergahtan geçip eğer Sahrayıcedid te inecek yolcu varsa buraya girmektedir.Yoksa direk E5 e çıkıp kadıköye gitmektedir.Bu arada eğer duraklarda eğer direk alana gştmek isteyen yolcu varsa almakta yoksa durmamaktadır.Ayrıca E-10 hattı normal servislerinide atmaktadır.Ancak bu servis saatleri eski saatlerle aynıdır.
E-3 hattıda Alandan çıktıktan sonra Kurtköyden TEM Otoyoluna çıkıp 2.Köprüden 4.levent Metro istasyonuna gitmektedir.Bu arada eğer duraklarda eğer direk alana gitmek isteyen yolcu varsa almakta yoksa durmamaktadır.
E-9 Hattıda H.alanından çıktıktan sonra Kaynarca bağlantı yolundan Kaynarca köprüsünün üstünden Sahil yoluna inip sırasıyla Pendik, Kartal, Maltepe, Küçükyalı ve AltBostancı sahil duraklarına ulaşmakta.Bu hatta duraklarda yolcu yoksa durmaz ve ara duraklarda yolcu indirmez.sadece alana gidecek yolcular için açılmıştır.2 Tam bilet ve akbil geçerlidir.
Bu 3 hatta ilaveten Harem ve Taksim hatlarının açılması gündemdedir.Bu hatlarda çalışan araçlar 24 saat çalışmaktadır.
Araçların içlerinde bazı değişiklikler yapılmıştır.Bu değişiklik ise ortada bulunan havuz aracın uzunlamasına çubuklarla bölnmüş yolcuların eşyalarını koymaları için dizayn edilmiştir.Bu araçlar bazen başka hatlarda da çalışabiliyor.
Bu hatlara ilave olarak H.alanından tek biletli hatlarda mevcuttur.bunlar ise 16S Kozyatağı-Aydos-S.Gökcen ve 132 Kartal-Pendik-Kurtköy-Tepeören hatlarıdır.Bu 2 hatta tek biletli normal tarifeli hatlardır.16S sondurağı H.alanındadır.132 ise H.alanına giriş çıkış yapar bütün servislerde.Bazen şöförler sorarlar özellikle alana girecek yolcu varmı diye eğer gidecekseniz evet cevabı vermeniz gerekir.yoksa kavşakta inip yürümeniz gerekir.Ayrıca bu 2 Hatta da Ikarus araçlar çalışmaktadır.

Alıntı:
Arkadaşlar İstanbulun yabancısıyım Harem de otobüsten indikten sonra Sabiha Gökçen Havalimanına nasıl ulaşabilirim. Otobüs veya Minübüs hareket yer ve saatleri konusunda bilgisi olan var mı? Teşekkürler..

Haremden Direkt olarak H.alanına Hat daha açılmadı ama açılması düşünülüyor.Bunun dışında Kadıköye inmeniz yada E5 de acıbadem göztepe Y.Sahra Hal yolu gibi durakalrda E-10 hattına binmeniz gerekir.Hızlı ulaşım için.
H.alanına en güzel ve rahat ulaşmak için imkanınız varsa Yeni sahrada inmeniz gerekir.buradan geçidin karşısından mevcut durağın arkasındaki Bayrak duraktan E-10 Otobandan Gider tabelası bulunan araçlara binmeniz gerekir.
Yada koşuyolu köprüsünden sonraki herhangibir köprülü kavşaktan(Göztepe, Yenisahra gibi) E- yazan araçlara binmeniz gerekir.Bu hat E5 den Pendik köprüsü Dolayoba Şeyhli Kurtköy Uydukent istikametinden H.alanına gitmektedir.Araçların 2 side Kadıköy Rıhtımda bulunan Havaalanı durağından kalkmaktadır.Bu noktadan normal güzergahı izleyen araçlarla en fazla 1 saat Otobandan gidenlerle ise 45 dk içerisinde alanda olursunuz.
NOT::: E otobüslerin S. Gökçen H.Limanına Saat başları kalkan özel otobüslerde AYLIK KART PASO VE DİĞER KARTLAR GEÇMEMEKTEDİR !!! Sadece 2 (E-3 hattında ise 3) TAM BİLET YA DA KARŞILIĞINDA AKBİL GEÇMEKTEDİR.

En son Eray Falay tarafından Sal 17 Tem 2007, 15:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi

Gürcan Yücel

7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 15:19

harem den nasıl gidebilirim

Bagci
7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 16:04

Bence havasda iett ile beraber faliyetini sürdürseydi daha iyi olurdu.Germainwings ucaklari sabah 3'e dogru havaalanina iniyorlar. O saatte iett bulabilirmiyiz bilemiyorum. Havaalanindan gece seferleri varmi acaba?

Iyi günler

Eray Falay
7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 16:21

Alıntı:
Bence havasda iett ile beraber faliyetini sürdürseydi daha iyi olurdu.Germainwings ucaklari sabah 3'e dogru havaalanina iniyorlar. O saatte iett bulabilirmiyiz bilemiyorum. Havaalanindan gece seferleri varmi acaba?

Haklısınız saat 02 sularında H.Limanına uçak inmekte ve tarifeli olduğunu sanıyordum.Otobüs konusunda ise sıkıntı olmaz 3 noktaya çok rahat bulabilirsiniz.24 saat çalışıyor araçlar.
Araçların hareket saatlerinin linklerini veriyorum buradan bakabilirsiniz.
E-10 Kadıköy-S.Gökçen H.Limanı
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hatcode=E-10&hid=Saatler&imageField2.x=13&imageField2.y=14

E-9 Alt Bostancı-Sahil yolu-Kaynarca Köp.-S.Gökçen H.Limanı
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hatcode=E-9&hid=Saatler&imageField2.x=14&imageField2.y=18

E-3 S.Gökçen H.Limanı-F.S.M. Köprüsü-4.Levent Metro
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hatcode=E-3&hid=Saatler&imageField2.x=6&imageField2.y=15

E-9 dışındaki 2 hattın mavi renkli saatleri yukarıda bahsettiğim şekilde çalışmakta ve saatleri görüldüğü gibi 24  saat çalışmakta ama seferleri çok sık değil genelde 60 dk aralıkla kalkmaktaır.Saat 1 den sonra saatlerde oynamadır.

derya41

7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 16:27

2007 yılının Nisan ayında başıma gelen bir Atatürk Havalimanı ve İETT faciasından sizlerede bahsetmek istiyorum. Saat 19:30 sıralarında Diyarbakır'dan Atatürk Havalimanına indim, yolculuğum sadece 1 saat 30 dk sürdü. Uçaktan indikten sonra İETT ile Kozyatağı'na gitmeye karar verdim, ordan da ikamet ettiğim il Kocaeli'ne gidecektim. İETT Otobüsü saat 20:00'de kaktı. İnanmayacaksınız ama, ben Kozyatağına geldiğimde saat 22:30'di.    Bir otobüs bu kadar mı dolanır? Girmediği ara sokak , ara cadde, vs.. kalmadı. Tabi 22:00 sıralarında evime dönmek için Kocaeli istikametine hiç bir otobüs bulmadım ve Kozyatağı'nda ortada kaldım. Sonra ailemden birileri özel aracımızla gelerek yardımıma koştu.   Böyle bir duruma güler misiniz, ağlar mısınız bilinmez ama bu İETT yada HAVAŞ soruna bir çare aranmalı. Eminim ki; benim gibi bir çok kişi daha bu faciayı yaşamıştır. En kısa zamanda bu ulaşım sorununa bir çözüm bulunmalı. Yetkiler lütfen biraz duyarlı olun.

Eray Falay
7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 16:40

derya hanım sizin gibi Kozyatağı ve Anadolu yakasına ulaşımı rahat sağlanması için aynı durumda olan vatandaşlar düşünülerek İETT tarafından 96K ve 96K1 hatları açıldı bu hatlardan 96K 1.köprüden 96K1 ise Kozyatağın-Kavacık-F.S.M. Köprüsü-Mahmutbey Gişeler-Atatürk H.Limanına ulaştıracak.Bu hatlarda 24 saat çalışacaklardır.
Bu hatların saatleri;
96K
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hatcode=96K&hid=Saatler&imageField2.x=14&imageField2.y=10
96K1
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hatcode=96K1&hid=Saatler&imageField2.x=22&imageField2.y=4
Hattın servisi olmadığını yazıyor.Bunun sebebi şu an bu hatların saatleri güzergahları ve çalışma şekiileri tam olarak oturmadı ve değişkenlik gösterebiliyor.
En sağlıklısı 96K hattı.Bu hatta alternatif olarakta
96T A.H.Limanı-Taksim Express hattı mevcuttur
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hatcode=96T&hid=Saatler&imageField2.x=22&imageField2.y=10
Bu hat ile detaylı bilgiyi buradan ve aşağıda verdiğim linkten takip edebilirsiniz.
96T hat detayı;
http://www.iett.gov.tr/saat/orer.php?hatcode=96T&hid=Detay&imageField2.x=11&imageField2.y=16

Ayrıca 96K hattında anadolu garajına ait araçlar çalışmaktadır.

En son Eray Falay tarafından Çrş 18 Tem 2007, 00:54 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi

metink
7 yıl önce - Sal 17 Tem 2007, 22:47

Havasin seferleri kalktimiki? Ben sahil yolunda hala Havas servisleri goruyorum ve sahsen kalkmasini istemem. Ayrica web sitesindede seferlerin iptal oldugu ile ilgili bir bilgi yok?

Bu arada iett nin 9A seferini kullanarak bostancidan sabiha gokcene giden varmi acaba? Otobus sahil yolundaki duraklarda yolcu varsa duruyor degilmi? Yoksa ekspres otobusmudur?

Tesekkurler

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ULAŞIM