Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı
Samsun - Amisos Tepesi
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sonraki
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
mahinur

7 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 00:33
Samsun - Amisos Tepesi

Amisos Tepesi Baruthane olarak adlandırılan yerin üst noktasında kalıyor. Şu an buraya ulaşım teleferik ile sağlanıyor. Çok keyifli bir tırmanışla ulaşıyorsunuz tepeye ve manzara oldukça güzel.

İşte tepelerden birisi;

(+)

Bu tepeye çıkınca deniz alabildiğince önünüzde kalıyor.

Tepelerde yer yer ahşaptan yollar yapılmış. Buraları gezerekte farklı açılardan manzarayı seyredebiliyorsunuz. İşte yollar;

(+)

İlk fotoğraftaki tepeye çıkıp sağ tarafınıza baktınızda Samsun şehir merkezi tarafını görürsünüz;

(+)

Sol taraf ise Atakum ve teleferikler;

(+)

En son mahinur tarafından Prş 12 Tem 2007, 14:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

BurcuTEMUR
7 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 12:22

Mahinur hanım fotoğraflar çok güzel bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Bir Samsun'lu olarak henüz Amisos tepesine çıkamamış olmanın üzüntüsünü yaşıyorum ama çok yakında temelli Samsun'da olacağımı bilmek içimi rahatlatıyor. Benim belirtmek istediğim bir nokta var. Fotoğrafların açıklamasını yaparken sondan 2.fotoğraf için sağ tarafa bakınca Samsun merkez görünuyor demişsiniz fakat orda görünen merkez değil sadece liman! Samsun'a gitmemiş olan, bilmeyen arkadaşlar diyecek ki Samsun Büyük Şehir'in merkezi burası mı?    Şehir merkezine giden yol veya şehir merkezi tarafı diyelim en iyisi biz   Bu arada Samsun'daki arkadaşlar Çiftlik Caddesi'nin fotoğraflarını bekliyoruz

fatihsune
7 yıl önce - Prş 12 Tem 2007, 21:24

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

--------------------------------------------------------------------------------

mahinur

6 yıl önce - Prş 06 Eyl 2007, 00:25

Amisos Tepesin'de bulunan Amisos Cafe,

(+)

Cafenin arka tarafında kalan kısımlar,

(+)

(+)

Ve son olarak tepenin denize bakan tarafında yürüyebileceğiniz ahşap yol,

(+)

UNALERCAN
6 yıl önce - Pts 26 Ksm 2007, 17:05

uzun zaman samsun'da yasamis biri olarak