Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8

İETT Toplu Taşıma Fiyatları Uygun mu?
Pahalı 45.5%  45.5%  [87]
Normal 39.3%  39.3%  [75]
Ucuz 15.2%  15.2%  [29]
Toplam Oy : 191

Murat koc2525
5 yıl önce - Sal 27 Hzr 2017, 23:15

Biz zam neden zam vs derdinde değiliz ama 30 kuruş birden zam olmaz. Milyonlarca kişi taşınıyor 30 kuruş koyduğun zaman günlük kazanç ne kadar artacak görürsünüz. Olsa olsa 10-15 kuruşluk zam olmalı. Normal akbil kullananlar artık aylık 13-16 tl arasında daha fazla yükleme yapması gerekiyor. Millet gelirleri de düşünmesi gerekiliyor. Öyle koyun gibi zam var tamam biz de ödeyelim olmaz, Dibini araştırmak gerekiyor. Benzine mi zamn geldi kısa sürede? Ne oldu da durduk yere?

Gökhan Bengil 6
5 yıl önce - Sal 27 Hzr 2017, 23:36

Esas turna metrobüs kurnazlığından vuruldu,para iade makinalarına otobüsten inen 10 kişiden sadece 1'i basıyor,geri kalan tam ücret ödemiş oluyor.Bunu hesaba katarsak iett'nin geliri dünyanın hiç bir otobüs işletmesinde yok,yanına bile yaklaşamazlar,darphane gibi çalışıyor iett.

Sefa K
5 yıl önce - Sal 27 Hzr 2017, 23:51

2 3 sene önce mazot 4.30lara çıktı 2 akbil bir litre mazot fiyatı olsun dediler 2.15 yaptılar. Mazot geçen yaz 3.50lere indi indirim yapmadılar. Şu an 4.30 mazot 2.60 yapacaklar. Yapın kardeşim yapın sonra istanbulda niye azalmıyor. Şu fiyatlarla pik saatler hariç arabamla daha ucuza gezerim.

aalpguzel
5 yıl önce - Cum 30 Hzr 2017, 13:10

Ocak ayında zam yapmadıklarını görünce ilk defa zamsız bir yıl geçireceğiz diye düşünürken 2 yıllık denilebilecek bir zam yapıldı. İBB kurumları yolsuzluk iddiaları pençesinde boğuşurken bu 30 kuruşluk zam şahsen beni rahatsız ediyor. Tıklım tıklım Ataşehir otobüslerinde orta kapıdan binip tek ayak üstünde gitmek için bu kadar para vermek koyuyor.

(+)

Cemoli D18
5 yıl önce - Cum 30 Hzr 2017, 14:22

Tam Akbil'e 20 TL zam gelmiş.

Not: Yolcularımıza duyuru olarak verilen broşürün eski yıllara ait versiyonlarını bulabilir miyiz?
Mesela, bundan önceki zam 2016 Ocak'ta yapılmıştı, O duyuru sonra ondan önceki duyuru broşürü vs. bunların arşivi var mıdır?

cengiz zignec
5 yıl önce - Cum 30 Hzr 2017, 17:51

zamın gerekliliği tartışılır çok zam az zam diye eleştirmeden fiyatlandırmaları inceledim aylık mavi akbilin 20tl.zamlı olması biraz fazla olmuş gibi öğrenci akbiline 5tl. yapılması farkı kapatmak içinmi bilmiyoryum ama mavi akbili kullanan zor şartlarda geçinen bir kesim varki mavi akbil onların imdatında iyi olmamış neyse hayırlısı olsun umarım istanbullu için sıkıntılı bir zam olmaz saygılar

alperen 465

5 yıl önce - Cmt 01 Tem 2017, 12:32

Ben hayatımda çok zam gördüm,böylesini görmedim bu nedir ya?Zaten İ.E.T.T otobüslerini biz alıyoruz Benzinini garajlar karşılıyor geri kalan para ne için?Zaten istanbulun ulaşımının yüzde 50'si özel şirketler tarafından işletiliyor nedir bu zamın sebebi?İnsanların hayat kaliteleri git gide düşmeye başladı yazık değilmidir hadi 15 kuruş felan olsa belki olabilir ama 30 kuruş nedir be mübarek öğrenciler kuruşu kuruşuna Akbil yüklerken,çalışan işçi abiler ablalar tek vesaitle eve gidebilmek için 45 dk otobüs beklerken bu yapılan ayıp değilmidir?Ayıp değildir,günahtır Minibüs bile daha ucuz Bide ekonomi diyorlar ulaşım bile pahalıyken ekonomi nasıl iyi olabilir?Şu an İstanbulkart'a 5 tl yüklesen git gel yapamıyosun rezalete bak kaçlara yüklesin insanlar 20 liramı 50 liramı şimdi çift bilet oldu 5,20 kime mantıklı gelir bi köprüden geçtiği için bir otobüse 5,20 vermek?Ben söyleyeyim kimseye mantıklı gelmez seneyede olur 2,90 biz böyle Akbil hesabı yapa yapa ilerleriz taşı toprağı altın ülkemizde süper Müthiş Bravo ne diyim

alperen 465

Yangın
5 yıl önce - Cmt 01 Tem 2017, 14:40

Minibüs ve özel otobüs belası olmasa, yeterli raylı ve deniz ulaşımı olsa, otobüs seferleri yeterli olsa ve balık istifi yolculuk yapmasak yine eyvallah.

Bu hizmet bu parayı hak etmiyor.

aalpguzel
5 yıl önce - Cmt 01 Tem 2017, 17:20

Alıntı:
Yolcularımıza duyuru olarak verilen broşürün eski yıllara ait versiyonlarını bulabilir miyiz?

İETT'nin sitesinde haberler bölümünde paylaşıldı bu broşür. 2016 zammının haberinde broşür yok belki başka bir yerde bulunabilir.
http://www.iett.istanbul/tr/main/news/toplu-ulasi ...gecil/2063

Gökhan Bengil 6
5 yıl önce - Cmt 01 Tem 2017, 17:23

Bu zam yetersiz diyenle,ne gerek vardı zamma indirim beklerken diyende var.Halkevleri 2015 zammı için dava açmıştı,2016 zammı içinde dava açmıştı,iki davadanda sonuç alamadı,bide 2017 zammı çıktı.Mahkemede hakim işimden olurum korkusuyla ibb aleyhine karar veremiyor.Çünkü tek telefona bakıyor geleceği.

sayfa 8
ANA SAYFA -> ULAŞIM