Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4

İETT Toplu Taşıma Fiyatları Uygun mu?
Pahalı 45.5%  45.5%  [87]
Normal 39.3%  39.3%  [75]
Ucuz 15.2%  15.2%  [29]
Toplam Oy : 191

Mustafa Can Karakus
15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:37

Arkadaşımıza biletler ucuz geliyorsa bizim ücretlerimizide çeksin.Yada bana her ay 50 100 ytllık akbıl yuklesın hayrına olur mu?

evrenpitrak
15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:42

Arkadaşlar, 1,30YTL otobüs ücreti için normal bir ücrettir.

Bu ücreti az bulan arkadaşlar var ise şayet, akbilini iki kere bassın..
Onlar için tatmin edici bir ücrete gelir o zaman otobüs....

Millete parası fazla mı geliyor ne???    

Yasin Kadıoğlu

15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 20:00

yok ben arkdaşın minibüsçü olduğunu sanmıyorum İHÖ muavinide olabilir

mehmet emin

15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 20:05

Sadece adet olarak otobüs bilet fiyatlarına bakmayalım arkadaşlar, zira asgari ücret yaklaşık 500 ytl aylık akbil 100 ytl, hangi akla hangi mantığa sığar bu Allah aşkına? aylık akbil kullanıcıları sadece şirket çalışanları değil ki ona göre fiyat belirliyosunuz. ( şirketten kastım işi akşama kadar sağa sola gitmek olan arkadaşları kastettim onların yol ücretlerini şirkletleri karşılıyodur muhtemelen )

Gözde

15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 20:12

Alıntı:
ne demek canım aktarma 24 saat olmalıymış.. 1.30 uda ben çok ucuz buluyorum iett ücretlerine ZAM yapmalı diye düşünüyorum..

Şaka herhalde bu
Suyu bile para ile aldığımız bir şehirde yaşıyoruz.
İETT zaten öğrenci biletlerini kaldırarak en büyük karı yaptı bence.
Öğrenciyseniz ve öğrenci akbiliniz yoksa yola verdiğiniz paranın ayda haddi hesabı yok.
Hele benim gibi karşıda okuyorsanız.
Ben mesela akbilim olmazsa, bir ayda sadece okula gitmek için 104 ytl para ayırmalıyım
Vapurla eminönü 1,30 ytl.( sanırım rakamda yanılmadım) Oradan beyazıta gitmek yine 1,30 ytl. etti 2,60 ytl.
Dönüşle beraber eder günlük harcama 5,20 ytl.
Ayda 20 gün okula gidersem, aylık yola verdiğim para eder 104 ytl.
Bu rakam sadece okula gidip gelmek için. Oradan gezmek için başka yerlere gitsem 104 ytlden fazla olur.

Tam akbille dediğim 104 ytllik hesap 50 ytl oluyor. Ki 50 ytl de bence 104 ytl gibi az buz bir para değil.
Öyle olduğunu düşünenler bir arkadaşımızın dediği gibi sevabına öğrenci akbillerini doldursun

Mustafa Çetinkaya

15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 20:13

İlk defa zam isteyen birini gördüm.
Güldürmeyin insanı yahu!  Zam isteyen arkadaş sanırım İETT'yi kullanmıyor. Kullansa zam yerine belki indirim yapsınlar diye başlık açardı. Belirlenen ücretler bence yerinde ve makuldur. Zaten bu ücretlerin ayarlamasıda bu araçları kullanan halkın gelir düzeyine ve ekonomik göstergelerine bakılarak yapılıyor.

omurcan

15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 20:58

1,30 ytl ucuz mu?Nası oluyor?
Ben 2 sene önce motosiklet aldım.Km'de 10 krş yakıyor.
hesap ortada 13 km den az mesafelerde ben karlıyım.
13 km den fazla mesafelerde ise gideceğim yere otobüsün 4de1 i zamanında gittiğim için yine ben karlıyım.
Şimdi nasıl ve neye göre biletler ucuzmuş onu bir anlatsınlar bana.

En son omurcan tarafından Cmt 18 Ağu 2007, 21:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

kutlay34
15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 21:10

Alıntı:
nedense bizim türk insanımız beleşi çok sever.. ne demek canım aktarma 24 saat olmalıymış..
bence aktarma diye birşey olmamalı madem iett yi bu kadar çok seviyorsunuz talep edin tümüyle kaldırsınlar aktarmayı sizde ücretini ödeyin binin.. 1.30 uda ben çok ucuz buluyorum iett ücretlerine ZAM yapmalı diye düşünüyorum..

Oldu başka emriniz var mı??? Mazota zam üstüne zam geliyor... Halkımız geçim sıkıntısında, birde zam yapılsın iyice beli mi bükülsün??? Fiyatlar normal hatta biraz ucuz olabilir diye düşünüyorum... Şehiriçinde, otobüs, motorsiklet, bisiklet kullanımını yaygınlaştırabilseydik böyle herkesin altında bir araba olmazdı, olsa bile uzun mesafelerde gerektiğinde kullanılırdı... En önemlisi bu trafik sıkışlığı olmazdı belki en aza indirgenirdi...

Aktarma ben çok öneli birşey... Yararını görüyorum... Kartal'dan Eminönü'ne tek biletle gidebiliyorsam, bunu aktarma sayesinde yapabiliyorum...

tolginho

15 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 21:20

iett bilet ücretleri gayet normal.

Londra'da aylık metro 100 sterlin. Bizde de otobüs aylık abonman 100 YTL.

ÖHO / Taksici / Minibüs / Dolmuş milleti kendini düşünüyor. Şekilde görüldüğü üzere. Bu kesim işte böyle düşürken yollarımızdaki trafiğin adam olması beklenebilir mi?

Öyle değil mi "Taksici" kardeşim?

Az önce acelem var hızlı gider diye dolmuşa bindim, yolcu toplayabilmek için o kadar yavaş gitti ki dolmuş, gideceğim yere doğru 2 otobüs geldi geçti bizi.

Tolga KAPROL

erolc
15 yıl önce - Pzr 19 Ağu 2007, 01:31

Alıntı:
Londra'da aylık metro 100 sterlin. Bizde de otobüs aylık abonman 100 YTL

ama 100YTL= 100 sterlin değil

sayfa 4
ANA SAYFA -> ULAŞIM