Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

İETT Toplu Taşıma Fiyatları Uygun mu?
Pahalı 45.5%  45.5%  [87]
Normal 39.3%  39.3%  [75]
Ucuz 15.2%  15.2%  [29]
Toplam Oy : 191

Ahmet Bengüer
15 yıl önce - Sal 10 Tem 2007, 00:11

New Jersey'de.

recep demirbas
15 yıl önce - Sal 10 Tem 2007, 00:51

günde 4 otobüs kulalnan birisi için hesap yapmamız gerekiyor sanırım bu soruyu cevaplarken  
ayda 22 sefer işe gidip geldiğini ve bu yüzden 44 defa akbil kulalndığını düşünelim
44*1.25=55
aylık akbil ne kadar peki  100 ytl  (yuh)

yani günde 6 veya 8 sefer otobüse binmeyene akbil karlı değil
ve biz iett kullanan kişilerin çoğunun günde toplam 4 sefer yaptığını varsayarsak bu sistem faydalı değil  
55 ytl nerde 100 ytl nerde

şu olabilir ay içinde kullanılayan hakkımızı sonraki 15 gün içinde kullanabiliriz  
ama mevcut aktarma sistemi ve uzun hat kısa hat ayrımı olmayışı insana acaip bir kazıklanma hissi veriyor

bulent222
15 yıl önce - Sal 10 Tem 2007, 20:42

Eskiden aylık akbilde (daha önceleri mavi kartta) sınır yoktu ve her gün binenler için çok kullanışlıydı. Şimdi 200 limiti nedeniyle çok binenler zararda. Fiyatın yüksek olması ve aktarma hakkı nedeniyle de az binenlere kontürlü kullanmak daha karlı. Bu durumda aylık akbil kullanıcısının iyice azalmış olması gerekir sanıyorum.

Ahmet Bengüer
15 yıl önce - Sal 10 Tem 2007, 20:56

Arkadaşlar size İngiltere'nin Londra kentinde uygulanan uygulamayı anlatayım.Londra'da günde 3 akbil bastıktan sonra aynı gün içinde sınırsız ücretsiz biniş hakkınız vardır.Yani 1,25 YTL*3=3,75YTL bu parayı akbilden düştükten sonra aynı gün içinde diğer binişlerin hepsi ücretsizdir.

Erkhan
15 yıl önce - Çrş 11 Tem 2007, 16:36

Ahmet Bengüer demiş ki:
New Jersey'de.

Konunun disina ciktiginin farkindayim ama New Jersey'de bugunku en dusuk benzin fiyati $2.61'dir, ayrica buna galon basina $0.145'de vergi eklenir.
O yuzden yanlis bilgilerle karsilastirma yapmak pek de saglikli degil.

Zafer Yildiz

14 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 15:04
İETT Biletlerine Zam Yapılsın (mı)?

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=45507

nedense bizim türk insanımız beleşi çok sever.. ne demek canım aktarma 24 saat olmalıymış..
bence aktarma diye birşey olmamalı madem iett yi bu kadar çok seviyorsunuz talep edin tümüyle kaldırsınlar aktarmayı sizde ücretini ödeyin binin.. 1.30 uda ben çok ucuz buluyorum iett ücretlerine ZAM yapmalı diye düşünüyorum..

Gökhan AsGül
14 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 18:01

Alıntı:
nedense bizim türk insanımız beleşi çok sever.. ne demek canım aktarma 24 saat olmalıymış..
bence aktarma diye birşey olmamalı madem iett yi bu kadar çok seviyorsunuz talep edin tümüyle kaldırsınlar aktarmayı sizde ücretini ödeyin binin.. 1.30 uda ben çok ucuz buluyorum iett ücretlerine ZAM yapmalı diye düşünüyorum

arkadas hangi milletten acaba

erolc
14 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 18:26

o yukarıdaki arkadaş "taksici" dir.

Emin Yılmaz
14 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 18:30

Alıntı:
bence aktarma diye birşey olmamalı madem iett yi bu kadar çok seviyorsunuz talep edin tümüyle kaldırsınlar aktarmayı sizde ücretini ödeyin binin.. 1.30 uda ben çok ucuz buluyorum iett ücretlerine ZAM yapmalı diye düşünüyorum..

Bu arkadaş İstanbulda yaşıyorsa helal olsun minibüs şoförü tahminim bunları ancak bu kişiler konuşur bir yolcu bir İETT otobüsüne Kadıköy'den 127 bindiği zaman Bakırköye gitmek için Topkapı'dan iner ordan ücretsiz aktarma yapar ama o yukarıdaki arkadaş tabi minibüscüya galiba onun işine gelmiyor ondan öyle konuışuyor

Akın Kurtoğlu

14 yıl önce - Cmt 18 Ağu 2007, 19:30

Alıntı:
1.30 uda ben çok ucuz buluyorum iett ücretlerine ZAM yapmalı diye düşünüyorum..

İstanbul gibi bir metropolde, günlük birçok toplu taşıma aracının birden kullanılmasının zaruri olduğu bir kentte 1.30 lira kesinlikle ucuz değildir. Herkesin taksiye ve pahalı taşıma araçlarına binecek gücü mü var bu memlekette?

Akın KURTOĞLU

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM