Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Süha
15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 19:21
İETT Otobüsünde Terör!


Otobüste Terör !

Fatih'te, İETT otobüsünde cep telefonuyla yüksek sesle konuştuğu için ikaz edilen kişi, şoför ve yolculardan birini bıçakla yaraladı.

Eyüp Yeşilpınar'dan aldığı yolcularla Vezneciler`e giden İETT otobüsünde cep telefonuyla yüksek sesle konuşan Mevlüt C. (19), kızı Kamer Horasanlı ile yolculuk eden Havva Horasanlı tarafından uyarıldı.

Yanında arkadaşı bulunan ve yüksek sesle telefon görüşmesini sürdüren Mevlüt C, şoför Necmi Yılmaz tarafından da ikaz edildi.Gençlerin kendisiyle tartışmaya başlaması üzerine şoför Yılmaz, Saraçhane`de otobüsü durdurdu.Uyarılan genç, şoför Yılmaz`ı kalçasından, Kamer Horasanlı`yı da bacağından bıçaklayarak otobüsten indi.

Kaçarken bir otomobilin çarptığı Mevlüt C, yakındaki özel poliklinikte tedavisi yapıldıktan sonra gözaltına alınarak Beyazıt Polis Merkezine götürüldü.
Şoför Yılmaz ve Horasanlı ise İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=28293&c ...2007/07/07

Not: Böyle olayların olması gerçekten çok kötü.


En son Süha tarafından Cmt 07 Tem 2007, 19:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


35CEM35

15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 20:04

Dön dolaş hep aynı meydana çıkar bütün yollar.
SUÇUN CEZASI YOK MEYDANI
Hoşgeldiniz...
Bu başlık eskimeden gelip karışacak aramıza.


Gökbörü
15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 20:14

Bu hatta genellikle Mercedes O345 yani yeşil otübüş çalışır. Büyük ihtimalle bu yüzden tartışma çıkmıştır. Bazı sonradan görme, şehre dağdan yeni gelmiş kişiler hala bu otobüslerde cep telefonu ile konuşmanın yasak olduğunu öğrenememişler.

mehmet_demiR
15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 20:26

karnı aç bi insan simit çalsaydı en az 10 sene verırlerdı ama bu arkadaş ıkı üç gun sonra aramıza doner bu çok ilgınc.ınsanların hayatıda bu kadar ucuz olmuş telefonla konuşmanın yasak olduğunu bile bile konuşup o kadar insanın hayatını tehlıkeye atıyor.

Mustafa Kumbar

15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 20:38

Yaralı Meslektaşıma ve yaralı yolcuya Allah'dan acil şifalar dilerim.

-Neden özverili vatandaşlık öldü ?
-Neden toplum olarak duyarsız olduk ?

19 Yaşında daha tüyü yeni bitmiş biri çıkıyor , kamuya ait bir alanda yüksek sesle vaya telefonla herneyse nasıl olduğu hiç önemli değil... İnsanları rahatsız ediyor !!!

Herzaman biride çıkıp ikaz etmez !!!

Aman banane ya !!! Başımı belaya sokacağım !!! diye kimse duyarlı olmaz bu tip olaylara...

O otobüsde sadece olaya karışan bu üç dört kişi mi varmış?
Otobüsdeki diğer kişiler ne işle meşgullermiş ?

-Kulakları duymuyor !!!
-Gözleri görmüyormuymuş ?!!!

Yazık , çok yazık !

Herkes müdahele edip bu genci ciddi bir şekilde uyarsa , bu genç bu tür bir eyleme bir daha asla meyil göstermez...

Toplum olarak kenetlenmeli suçluyu aramıza sokmamalı ve bu konuda duyarlılığımızı asla kaybetmemeliyiz...


Mustafa KumbarGökbörü
15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 20:44

Alıntı:
19 Yaşında daha tüyü yeni bitmiş biri çıkıyor , kamuya ait bir alanda yüksek sesle vaya telefonla herneyse nasıl olduğu hiç önemli değil... İnsanları rahatsız ediyor !!!

Herzaman biride çıkıp ikaz etmez !!!

Aman banane ya !!! Başımı belaya sokacağım !!! diye kimse duyarlı olmaz bu tip olaylara...

Ben çok yaşlı biri değilim. Ama 3-5 sene öncesine kadar, böyle olaylarda duyarlılık daha fazlaydı. Nedense bu son 5 senede insanlar sindi, özellikle 5 sene önce çıkan aftan sonra. Ondan öncesi İstanbul farklı bir güzeldi. Dün köyden gelen, hoh desen korkan adamlar bugün etrafımda mafyacılık oynamaktalar. Bunlara zamanında yardım edip, adam yaptığımız için biz suçluyuz.


Onur Y.
15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 20:46

Otobüste bu olaylara bir iki kere rastladım.Ama yaşımın küçük olması dolayısıyla birşey diyemedim.Ama yanımda benden bayağı büyük abilerim,amcalarım vardı hiçbirşey diyemediler.Birkaç kişi ufak bir tepki gösterdi o kadar.İnsanlar tek başlarına çekiniyolar ama arkadaşları varsa yanında daha cesurcasına müdahele ediyorlar.

Aylin Çelik

15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 21:00

Alıntı:
Bu başlık eskimeden gelip karışacak aramıza.


Bu düşünce yüzünden uğradığımız saldırılarda, haksızlıklarda kimseyi şikayet edemez, hakkımızı arayamaz olduk. Keşke sadece düşüncede kalsaydı bu sözler. Maalesefki gerçek. Onlar da biliyorlar en fazla bir gece tutulacaklarını, bu yüzden bu kadar rahat sallıyorlarya ellerindeki bıçaklarını. Bu tip insanlar, bu tür yaralama ya da öldürme olaylarına girişmeseler bile verdikleri cevaplarla zaten sizi oracıkta öldürüveriyorlar.


Mücahid

15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 22:05
Asıl suçlu iett


İettnin  gayri hukuki yasağı bir çok insanı canından edecekti. Üretici firmanın otobüslerimize cep telefonları zarar vermez uyarısına rağmen kalp pili olan insanlara zarar verebileceği düşüncesiyle konulan bu saçma sapan yasak yüzünden hergün onlarca otobüste münakaşalar yaşanmakta, dahası olayda görüldüğü gibi magandalar çıkıp birilerini bıçaklamakta. İett derhal bu yasaktan vazgeçmelidir. Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizdeki otobüslerde de cep telefonu ile konuşmak serbest olmalıdır.

selçuk23
15 yıl önce - Cmt 07 Tem 2007, 22:51

böylesi insanları indiği dağa geri yollayacaksın.Şehir yaşamanın belli kuralları vardır yolda yürürken toplu ulaşım araçlarına binerken apartmanda otururken böylesi insanları şehire uyum sağlamaları için önce evcilleştirmemiz lazımsayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM