Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kıbrıs birleşsin mi?
« önceki   123 ... 505152   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 51

Kıbrıs birleşsin mi?
Türkiye ile birleşsin 64.9%  64.9%  [353]
Rumlarla birleşsin 12.3%  12.3%  [67]
aynen devam etsin 17.1%  17.1%  [93]
banane Kıbrıs'dan 5.7%  5.7%  [31]
Toplam Oy : 544

Cemal Özen
1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 09:50

Bu şekilde kalsın.

Anayasanın 3’üncü maddesi der ki, "Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür". Bu onun "üniter devlet" olması demektir.

Yani Anayasaya göre ülke federatif bir yapıda olamaz. Özerk toprağı olamaz. O yüzden KKTC aynen kaldın.

TRemre
1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 09:52

Rudaw'da görmek istemiyorsak bence de böyle kalmalı.

Trabzon Bordo
1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 10:01

Ozerklik kktc için yasaya gelirde badka unsurlarda ister

Mete1965
1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 10:03

giden öğrencilerin söylediklerine bakılırsa,çoğu bizden haz etmiyor.o haz etmeyenlerin rum tarafına yollanması şartıyla bağlansınlar.açıkçası ben nankörlüğü hiç sevmiyorum.

Ahmed Akay

1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 10:50

1 yıl önceki mesajım
Alıntı:
2012de Egemen Bağış ın sözlerine Kıbrıstan tepki:
http://bianet.org/bianet/siyaset/136690-kibrislil ...-istemiyor

Linkten bazı alıntılar:

"Kıbrıslıtürklerin Türkiye'ye bağlanmayı hiçbir zaman istemedi"

"Kıbrıslıtürkler, Enosis'e karşı taksim tezini savundular ama asla Türkiye ile birleşmeyi, Türkiye'nin bir parçası olmayı istemediler."

"Kıbrıslıtürkler en çok birleşik ve bağımsız bir Kıbrıs istiyor. İki bağımsız devlet veya Türkiye'ye bağlanmak gibi bir istekleri yok."

Kıbrıslı Türklerin hemen hepsinin böyle bir uygulamaya "hayır" diyeceğini, ancak Türkiye'den göçle gelenlerin "evet" diyebileceğini ifade etti.

ve en ilginci de bu:

"Nasıl Yunanistan'a karşı mücadele verildiyse Türkiye'ye karşı da mücadele verilir."

Bu kadar nefret belki Rudaw kafalılarda yok.
Türkiye en kısa zamanda ilk önce desteğini ve askerlerini çekmeli. Madem Rum'larla birleşmek istiyorlar, bizim askerimizin orada işi ne?
Veya KKTC 82. il olarak Türkiye'ye bağlanmalı. Onların isteyip istememeleri bizi ilgilendirmez. Bizim askerimiz onların anne-babalarını korumak için şehit oldu; hakkımız var.

Misafir 3e1

1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 12:42

300 bin nüfuslü, Türkiye dışında kimsenin tanımadığı sözde ülke. Bence 82. il olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne bağlanması gerekiyor. Böyle bölük pörçük bir yaşam olmaz. Tüm ihtiyaçlarını Türkiye karşılıyorsa orası Türkiye toprağıdır. Neyin nazını yapıyorlar anlamadım

ads 1940
1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 17:21

Alıntı:
Türkiye en kısa zamanda ilk önce desteğini ve askerlerini çekmeli. Madem Rum'larla birleşmek istiyorlar, bizim askerimizin orada işi ne?
Veya KKTC 82. il olarak Türkiye'ye bağlanmalı. Onların isteyip istememeleri bizi ilgilendirmez. Bizim askerimiz onların anne-babalarını korumak için şehit oldu; hakkımız var.

İyi de bu onların tercihi ister Rumlarla birleşirler ister bize katılırlar zorla güzellik olmaz demokrasi denilen milletin iradesi denilen bişey var.

Bize katılmak istemiyorlarsa da nedenlerini araştırıp ona göre politikalar geliştirmeliyiz.

Bizim askerimiz Güney Korelilerin annelerini babalarını korumak için de şehit oldu şimdi kalkıp Güney Kore'den de mi toprak talep edelim?

Ahmed Akay

1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 17:51

Güney Kore ve Kuzey Kıbrıs arasında çok fark var diyorum, ve daha fazla kendimi yormuyorum.

Ayrıca ben illa Türkiye'ye birleşsin demedim. Mesajımda iki şık var. Ya Rumlara bağlansınlar ya da Türkiye'ye. Rumlara bağlanmıyorlarsa, Türkiye bağlansınlar (isteseler de istemeseler de). Ya tamamen bizden kopsunlar ya da tamamen bize katılsınlar. Tercih onların; ama bir tercih yapsınlar artık.

göktegin
1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 18:10

Alıntı:
ads 1940

sitedeyim!

43 dakika önce - 17:21 (bugün)

Alıntı:

İyi de bu onların tercihi ister Rumlarla birleşirler ister bize katılırlar zorla güzellik olmaz demokrasi denilen milletin iradesi denilen bişey var.

Bize katılmak istemiyorlarsa da nedenlerini araştırıp ona göre politikalar geliştirmeliyiz.

Bizim askerimiz Güney Korelilerin annelerini babalarını korumak için de şehit oldu şimdi kalkıp Güney Kore'den de mi toprak talep edelim?

örnek alakasız olmuş.
Kıbrıs bizim için herhangi bir vilayetimiz gibi.kafasına göre ben rumun olacağım diyemez.
yanlış politikalar sonucu bizden ayrılıp rumun olurlarsa ;üç gün sonra rumlar kesip biçmeye baskıya başladığında kimse anayurt diye ağlamayacak o zaman.ama bu işler öyle yürümez.
Osmanlıdan ve üzerinde yaşayan halkımızdan dolayı şuan orada hak sahibiyiz.

ads 1940
1 ay önce - Çrş 04 Ekm 2017, 18:53

Sizler öyle diyorsunuz da şimdi şöyle bişey var buna yorumunuz?
Alıntı:
2004 Annan Planı halkoylaması, Kıbrıs Adası'nda yaşayan ve 1963'den bugüne ayrı olan iki toplumu iki kesimli tek devlet bünyesinde birleştirmek maksatıyla dönemin Birleşmiş Milletler genel sekreteri Kofi Annan tarafından hazırlanan plan için 24 Nisan 2004 tarihinde yapılan halkoylaması. 1960 Antlaşmaları'na istinaden kurulan Kıbrıs Cumhuriyeti cumhurbaşkanı Makarios'un 1963'de Kıbrıs Türkleri'nin kazanılmış haklarını ellerinden alan anayasa değişikliği üzerine ayrılan iki toplum, pek çok kez tekrar bir araya getirilmeye çalışılmıştır. Bunların en önemlilerinden olan Annan Planı için yapılan referandum Kıbrıs Türkleri'nin kabulune rağmen Kıbrıs Rumları'nın hayırı üzerine hayata geçememiştir.

Alıntı:
Sonuçlar

Oy veren halklar       Evet       Hayır     Katılım

Kıbrıs Rum halkı      %24,17     %75,83       %88
Kıbrıs Türk Halkı     %64,90     %35,09       %87

http://tr.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90 ...R1bWxhcsSx

sayfa 51
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 505152   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET