Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kıbrıs birleşsin mi?
123 ... 505152   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1

Kıbrıs birleşsin mi?
Türkiye ile birleşsin 64.9%  64.9%  [353]
Rumlarla birleşsin 12.3%  12.3%  [67]
aynen devam etsin 17.1%  17.1%  [93]
banane Kıbrıs'dan 5.7%  5.7%  [31]
Toplam Oy : 544

Selcuk
13 yıl önce - Pzr 14 Arl 2003, 23:48
Kıbrıs birleşsin mi?

Size soruyorum: Kibris birlessinmi?

messiah_haktan

13 yıl önce - Pts 15 Arl 2003, 00:03

Türkiye avrupa birligine girene kadar aradaki sinir acilmamali!

Mehmet CK
13 yıl önce - Pts 15 Arl 2003, 00:12

Bu olay birleşme değil, KKTC nin lağvedilmesi...

Elbette bence hayır ama keşke herşey isteyince olsaydı...

Kıbrıs fotoğrafları buldum, harika yerler vallaha.

Burç

13 yıl önce - Pts 15 Arl 2003, 00:22

Kuzey Kıbrıs Türkiye ile birleşmeli.

messiah_haktan

13 yıl önce - Pts 15 Arl 2003, 00:25

Acaba araya bir köprü ceksek bir yarari olur mu?Sem sembolik olarak birlesir hemde millet "aa bakin TR ve kibris birbirlerinden ayrilamazlar" diye düsünceler orataya cikar,nede olsa dünyanin en uzun köprüsü olur!Biraz ucuk bir fikir ama cok güzel olurdu acaba para olsa böyle bir projeyi gerceklestirmek teknik acidan mümkün olur muydu?

Yasin
13 yıl önce - Pts 15 Arl 2003, 14:12

Kıbrıs birleşmeli.

200.000 kişilik bir toplum için ayrı, bağımsız bir devlet istemek, dünyadaki diğer toplumlara da örnek olur, mesela Kafkasya.

Kıbrıs Türkiye ile birleşirse, Türklerin azınlıkta olduğu komşu ülkelerde Türkiye'den korkulmaya, tekrar genişlemeci bir politika gütmeye başladığımız yönünde kuşkular uyanır. Zaten Irak'ta Türkmen kartıyla çok fazla oynadığımız için ülke içinde Türkiye'ye karşı husumet besleyenler var, aynısı Bulgaristan'da, Makedonya'da ve Yunanistan'da da olur.

Atilla+
13 yıl önce - Pts 15 Arl 2003, 17:41

Nasi kurtler turkiye topragindan pay istiyor avrupada bunu hos goruyor bizimde kuzey iraktaki turkmenlerle birlesme gibi ir durumumuz olabilir, neden olmasin, Turkiyede soyle bir soz vardir "Aman elalem duymasin !" bizde bu dusunce yapisiyla hareket ederiz, yaa size ne elalemden, isinize geleni yapicaksiniz. bkz. ABD, Almanya, Fransa, Ingiltere, Israil, ...

Yasin
13 yıl önce - Pts 15 Arl 2003, 18:39

Başka plan olsun diyenler, Annan planını okudular mı acaba?

Birleşmemesi yönünde oy kullanan arkadaşların adadaki yüzde 50'lik Annan planı yönündeki iradeye dair düşünceleri nelerdir?

CAN
13 yıl önce - Pts 15 Arl 2003, 19:08

Kıbrıs civarında petrol olduğuna inanıyor musunuz? Ben tamamen blöf olduğunu ve ilgiyi kaydırmak için yapılmış bir şey diye düşünüyorum ve Sn. Denktaş'ın da uzlaşmak için herhangi bir adım attığını görmedim o ülkede...Yıllardır Türkiyenin sırtında bir çıban olarak hep kaldılar ve hareket göremedik ne turizminden ne de etinden ne de sütünden derler ya onun gibi...Bunlar tabii ki benim düşüncelerim karşıt olanları da anlıyorum ve bazı dediklerine katılıyorum ama bana 1.000 lira yararı olmayan ve hep beni uluslararası platformlarda rehinem gibi önüme koydukları bir topluluğu neden bu kadar önemsiyoruz anlamıyorum.Dünya globalleşme yolunda devam ediyor herkes herkes ile kavuşuyor bunlar kıç kadar karada kavga dövüşler...
Bunları neden mi diyorum. Kıbrısta iki yıl okudum ve oradakilerin Türklere "Karabaş,Osmanzade,Fesli" dediği için.Bir tanesinin sevdiğini sanmıyorum bir tane tarih hocası vardı adamın dediği laf şuydu...
"Keşke Türkiye yerine İngilizler çıkarma yapsalardı şimdi poundların içinde yüzerdik demez mi?" öğrenciyiz diye kafasını yaramadım ama oldum olası sevmem kıbrıslıları hepsi nankör ve boş beleşçi tipler...

P.S. :BU yukarıda yazdığım her kıbrıslı için geçerli değildir lütfen herkes adına yazmadığımı göz önüne alın.Nasıl o tarihçi her kıbrıslının düşüncesi değilse benim tanıdıklarımın çoğunluğu öyle diye yazılmıştır bunca negative yazı.

Bülent
13 yıl önce - Pts 15 Arl 2003, 19:15

Fronxie demiş ki:

Birleşmemesi yönünde oy kullanan arkadaşların adadaki yüzde 50'lik Annan planı yönündeki iradeye dair düşünceleri nelerdir?

Birlessin yönünde oy kullanan arkadaslarin adadaki yüzde 50'lik Annan plani karsiti iradeye dair düsünceleri nelerdir?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 505152   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET