Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
abhazyalı ugur
13 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 02:38
Japonlar ile evlenen Türkler dikkat edin..

Alıntı:
http://www.crnjapan.com/abduction/en/index.html

bu link in Türkcesi varmı yada kısaca bir ceviri yaparmısın
benim gibi dil bilmeyen arkadaşlar icin iyi olur

[ "Kendinizi tanıtın" başlığından ayrılmıştır. - Burç - Pts 02 Tem 2007, 08:24 ]

En son abhazyalı ugur tarafından Pts 02 Tem 2007, 02:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

artiz
13 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 02:46
tamam yaparim

Selam Uygur
turkcesi yok saniyorum ama simdi kisaca bir tercumesini yaparim ,genel konu yabancilarla evlenmis olan japon kadinlarinin  belli bir sure sonra  cocuklari alarak habersizce japonyaya kacma durumlaridir ve bunlarin icinde turklerde cok var, japon kanunlarinda  cocuk  kocasinin ulkesinde de dogsa japonyada da dogsa eger kadin cocugu japonyaya kaciriyorsa yabanci koca hic bir sekilde cocugu alamiyor, cunku  kanunlari  bir tek japon nufusdu  olan japona  cocugu veriyor,
translate i su an yapiyorum .
Saygilar ve sevgiler

artiz
13 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 03:14

JAPONYA  COCUK  HAKLARI NETWORK

japonyada anne ( baba ) tarafindan cocuk kacirma :

eger benim cocugum japonyaya kacirildi diyorsaniz  ne yapmaniz lazim ?
-eger cocugunuz ulkenizden japon esiniz tarafindan   japonyaya seyhat icin gidiyoruz bahenesi veya  habersizce kkacirilmkissa ( abd de olanlar FBI a gitmeli )  en yuksek guvenlik MIT e gitmeniz gerekli .
-polisten cocuk kacirilma icin dava acmaniz gerekir,eger henuz es kayipsa ve ulkeden ayrilamamissa  polis arama yapacaktir .
-hemen avukat tutun ve cocugun kayidini tamamen uzerinize alin  ve cocugu kaciran es icin tutuklama karari cikartin
- eger kacan esinizden bosanacaksaniz bunu japonyaya kaca esiniz yapmadan once siz ulkenizde baslatin,
-japontadaysiniz hemen japon avukat ayarlayin ve japon bosanma ofisinden anti -bosanma kagidi hazilaryin cunku japon es sizin imzanizi taklit ederek bosanma yapablir bu anti 0bosanama kagidiyla  karsi tarafin her turlu bosanma  hareketlerini inkar edin cunku evli oldugunuz muddetce cocuga ortak olma hakkiniz vardir bosanirsaniz  japonya otomatikmen cocugu japon ese verecektir cunku  o sahis japon nufusuna sahiptir , japonyada japon milliyetii olmayan sahis cocugunu  mahkemede bile alamaz ve es cocugu kolayca adina veya babasinin adina kayit eder,
kisacasi japonyaya kacirlar cocugu almak hemen hemen imkansizdir
bu yuzden  
1- japon mahkeme sistemini kullanarak cocugunuzu almaya calisin
2- cocgu kaciran es le mumkunse anlasmaya calisin
3-kacirmayi yapan ese karsi dava acin
4-japonyaya gidin ve orada kalin  ancak bu sekilde olaylari izleyebilirsiniz
5-dikkat ediniiz esiniz sizi beni tehdit ediyor diye bahene edip tutuklattirip ulkeden attirabiir
( son bir kac ay icinde  2 turk  es yalani uzerine tutuklandi haklari ellerinde alinip ulkkeden atildilar )
6-forum ve benzeri yerlerde kaciran sahsi protesto edin ( rezil edin )

ikinci bolumde cocuklarin cesitli ulkelrden japonyaya kaciran japon bayanlarsan bazilarinin kisa hikayelerini tercume edecegim

Saygilar ve sevgiler

artiz
13 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 03:41
japonyada cocuk ve bosanma

japon kanunlarinda  ( join custody - cocuga ortak olma - bosanmadan sonra cocugu gormek icin paylasma ) yoktur ve kanunsuzdur, cocuk bir tek japon ese verilir,
olay 1 :
japon disisleri baknalkigi - polis ve  mahkeme sistemi yabanci olan babaya
(Mr Weed ) haksizlik icin birlesti :
kyoko oda ismindeki japon kizi  eylul 1989 yilinda abd nin michigan eyaletinde tanistim
kendisi abd de ogrenciydi  veayni yil 11 inci ayinda param yok japonyaya donuyorum dedi ve evlilige karar verdikve japonyaya dondu  ,ondan sonra  ocak 1991 de tokyoda evlendik,haziranda balayi icin hawaii ye gittik ,devamli benden  altin hediye israr edip kavaga cikariyordu, sonuda aileme yakin olmak icin michigan eyaletine donduk fakat kizgin karakteri beni her bahaneyle ailemden uzak tutmaga calisti ,bir ara japonyaya dondu ve geri geldiginde bana ben michgan eylatini istemiyorum  oregon eyaletine taisinalim dedi , 20 yildir kurdugum evi isi terkedip oregon eyaletine tasindik ve orda ilk oglumuz takoda weed dogdu,orda ilk kiralik evde oturduk ve kyokonun aileside yardim ederek ev alacaktik ve aldik ama kavga gurultu evi geri verip  parayi aileye iade ettik ,2001 de kizimi tiana  dogdu .aniden eskim kyoko nortwest havayollarinda hostes olmaya karar verdi ve yilin 6 aynin bende ayri japonyada geciriyordu, ( aptak halen anlayamamiis) artik hayatim allak bullakiti , sonunda esim kyoko iki cogugumu kacirdi ve anne ve babasinin adina kayi ettirdi ,2003 yilinda japon mahkemesi cocuklaimi ona verdi ,2004 yilinda kyoko cocuklarimla tamamen iliskimi kestirdi ,

artiz
13 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 03:53

buna benzer yuzlerde binlerce dava mevcut ve herseferinde japon es cocuklari alip kaciyor ,japonyada yasayan  turklerin icinde bu durumda olan hemen hemen herkes, sadece ses cikarmadan esir gibi yasayanblar   devam ediyor, son  bir kac ay icinde , japonyada 10 yil uzeri olan bir turkun japon esi  esini beni dovdu yalaniyla  tutuklatti ve  temelli oturma haklari mahkeme tarfindan alindi ve ulkeden turkiyeye atildi , bir diger sahsi  sultanahmetten bilinen birisi olatak iilk japon esinden bosanmis ve genc cocugu varken ,ikinci bir japon kadiniyla evliligi ve bir diger cocugu olmasina ragmen esi ayni bahaneyle esine vize iptali verdirip  turk kocasini ulkeden deport ettirdi,  japon kadinlarinin masum harektlerine inanarak evlilik yapan turkler cok dikkat etmelidirler, genelce japon bayanlari bilhassa yasi gecmis olanlar evlenemdikleri icin turkiyede parayla erkek ararlar ve bulduklari sahsa 5 milyon la 10 milyon yen civarinsa para vererek evlilik istemektedirler,,bu kadinlarin tek amaci  turkiyede yemek iyi  ve islam ulke es bunlari calistirmaz diye bunu bilerek ve planliyarak  yapiyorlar, genelde istanbul ve kapodokya civarlarii secerler, japon kadinilarini cinde cok iyi insan ve esler olmasiyla beraber genelde tumu cok kotu bir karakter ve planci bir ruha sahiptirler,  japonyada yatacak yeri olmayan  ve sokaklarda yatan bir turku evine almis cok cirkin oldugu icin evlenemeyen ve bu turk  evine almis cok varlikli japon bayanlari ve bunu kabul eden turk lerde vardir, bunun yani sira  diger ulkelere  hindistanli , pakistanli ,iranli ,afrikalilarla evlenen japonda coktur, japon kadini  gorduigunuzde bir degil bin dusunun !

Saygilar ve sevgiler

gonullu
13 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 11:03

bazi seyleri unutup, bir anlik hevesle paraya kanip,
onlarin gercek yuzunu gormeden bir guluslerine kanip evleniyorlar.
burada bes para etmeyen insanlar, canim vatanimin misafirperver insanlari tarafindan
bas ustunde tutuluyor. bu millet kadar iki yuzlusu yoktur.
benimde turkiyede iken bi japon arkadasim vardi, istanbulda haftalarca misafirimiz oldu, agirladik,
havaalanima gelince arardi almayagiderdik, ugurlamaya giderdik
ben buraya geldim ne aradi ne sordu. hic bi haber yok. iste bu kadar, bitti.
gecenlerde bir arkadasla tanistim, esi japonmus, adam resmen agladi, ben kendimi yaktim diye.
arkadasken sessiz sakin bi kizmis, imzayi atinca hersey degismi, bizim melek olmus seytan.
iyi insanlarda yok mudur mutlaka vardir, ama az cok az.
Eger oyle bi dusuncesi olan varsa cevrenizde
kesinlikle daha once oyle bisey yapmis insanlarla gorusturun lutfen,

Hacegan

13 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 21:00

Bende işi başka bir yöne çekeyim hanımlar bir Japonla sakın evlenmeyin Japon erkeklerinin yaklaşık %95'i eşlerini dövüyormuş. Ya da Kung fu öğrendikten sonra evlenin. Kaynak mı? NTV ye katılan bir japonla evlenen ve orada yaklaşık 19 sene kalan bir Türk bayan.

En son Hacegan tarafından Sal 03 Tem 2007, 02:01 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ERTUGRULGÖK

13 yıl önce - Sal 03 Tem 2007, 00:21

Kardes sanki Almanya da veya Avrupada ferklimi? Buradada ayni Alman yasalari kadinlari bir koruyorki kafayi yersiniz.Sanki yasayi yapanlar bütün kadinlarin öz abisi  , kadinlar Almanya da daima hakli.

Sukan

13 yıl önce - Sal 03 Tem 2007, 13:42

Jpaon Türk evlilikleri çok yaygın ve çok başarısız,  boşanma oranı %80lerde imiş. Yaptığım işten mütevellit çevremde 7-8 japon türk ailesi vardı yıl 1999da şimdi hiç biri yok tamamı boşandı...

gonullu
13 yıl önce - Sal 03 Tem 2007, 15:55

tekrar tekrar soyluyorum
iki uc yil arkadaslik yapiyorlar ayni evde falan kaliyorlar tabii
tamam ben  bunu tanidim falan havalarina giriyorlar
Evleniyorlar, ertesi gun eslerini taniyamiyorlar.
japon bayanlarinin bir japonla evlenme ihtimali cok hemde cook dusuk cunku japon erkeklerinin davranislari kilik kiyafetleri bir bayandan farksiz
buraya resim koymak isterdim ama sitemizle ilgisiz
isteyen arkadaslara ozelden gonderirim

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET