Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
www.sercan.de
15 yıl önce - Pzr 14 Arl 2003, 17:36
Trabzon - Uzungöl




Misafir 763

14 yıl önce - Pzr 21 Ksm 2004, 16:53
Uzungöl, Trabzon


Hayttayken mutlaka gorulmesi gereken yerlerden biri



(+)





(+)





(+)




ssecil
14 yıl önce - Cum 14 Oca 2005, 12:35
uzungöl-trabzon manzaraları ve biraz bilgi


uzungöle gitmek için ben bu rotayı izledim.Akçaabat, Trabzon, Yomra, Asrin, Araklı ve Sürmene'yi geçince Dernekpazarı-Çaykara yol ayrımından sağa sapıyorum ve Uzungöl’e doğru ilerliyorum. Yeşil ve rutubet yoğunlaşıyor. Bu yol aynı zamanda zikzaklı ve derin bir vadi şeklinde…
Çaykara ve ardından Uzungöl’e varınca şirin lokantalar, hediyelik eşya dükkanları ve pansiyonlara bakarken camiinin biraz ilerisinde yukarı doğru tırmanan bir yol gördüm. Toprak, taşlık, yer yer ıslak, dar ve çıkış boyunca ara ara sağ tarafınız ciddi uçurum. Tırmanmaya devam ettim ve yukarılara çıktıkça manzara hoş bir hal alıyordu. Uzungöl çok aşağılarda temiz bir su birikintisi şeklindeydi. Burası aynı zamanda üç dört ahşap evden oluşan mezra şeklinde yerleşim birimiydi. Tepeler göle son derece dik iniyor ve tüm etekler, yamaçlar yemyeşil yüksek ağaçlarla kaplı. .Şayet buraya yolunuz düşerse ve aracınız bozuk zeminlere uygunsa mutlaka çıkın ve manzarayı seyredin.


(+)





(+)





(+)




cotyora_ozgur
14 yıl önce - Çrş 26 Oca 2005, 19:16

bir tane de benden...


(+)


alperdemirkaya
13 yıl önce - Cum 07 Ekm 2005, 18:39

Geçen ay iş için Rize'ye gitmiştim, Trabzon'a dönerken Uzungöl'e uğradık.Fotoğraf çekecek vaktim fazla olmadı, sadece ayak üstü bunları çekebildim.


 

(+)



 

(+)




sayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler