Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Adana Mersin arası hızlı trenle 20 dakikaya düşecek
« önceki   1234 ... 464748   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
burock01

10 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 19:34

bu biraz zaman isteyen proje.çünkü ben mersinde üniversitedeyim ve günlük gidiş gelişler yapıyorum.2 seneden beri rayların yanına duvar çekme çalışmaları sürüyor ve daha yenice'ye kadar yeni bitmiş durumda.yani projeni bitmesi çok uzun yıllar alır.

Gökçe Aydın
10 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 19:43

Gerçekten de bu beyanatı verenler ilkokulda matematik dersini kopyayla geçmiş olmalılar. 67 kilometrelik bir yolu 20 dakikada gidebilmek için 201 km/saat'lik bir ortalama hız gerekir ki zaten son hızın 140 km/saat olacağını söylemişler. Şu anda iki şehir arasındaki trenlerden Yenice ve Tarsus'ta durmayan yok. Yenice ve Tarsus'ta da duruş yapılırsa bu süre 45 dakikaya kadar uzayacaktır. Şu anda ise 60-65 dakikada gidilebiliyor. Aslında hiç fena bir iyileşme değil. Ama yalan haber halkı soğutuyor işte; 45 dakikaya indiriyoruz deseler kimse sorun etmeyecekti bunu.

cihankacar81

10 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 20:28

bu bolgeye yabanci oldugumdan soruyorum. Yolcu potansiyeli nedir?

burock01

10 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 20:32

günlük 30,000 kişi yazları yazlıkçılarla birlikte 50.000 e kadar yükseliyor. bunu geçen sene bir yerel kanalda tcdd bölge müdürü söylemişti.

Adem_kurt
10 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 21:09

kayserideyim anamurda bir arkadaşımı ziyaret edeceğim tren le kaç saatde varırım anamura ve nasıl giderim yol parası ve yol yemeği bana kaça patlar yardım ederseniz insanlık namına sevinirim...hürmetler..

Resul GUL

10 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 21:16

Alıntı:
kayserideyim anamurda bir arkadaşımı ziyaret edeceğim tren le kaç saatde varırım anamura ve nasıl giderim yol parası ve yol yemeği bana kaça patlar yardım ederseniz insanlık namına sevinirim...hürmetler..

Kayseriden Anamura trenle nasıl mı gideceksiniz....?
Maalesef benim bildiğime göre Anamura tren yok....

En son Mersin şehir merkezinde son buluyor....Ancak trenle Adana ya veya Tarsus kadar gidebilirsiniz... oradan da karayolu ile Anamur a geçebilirsiniz...
Masraf da Adana - Kayserı arası ne kadar tam bilgim olmadığı için bir sey söyleyemeyeceğim...

bahadır tanju
10 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 12:51

gökçe aydın isimli arkadaş mersin adana arasını 45 dakikaya indirseler anlardım demiş.ben mersinden adanaya zaten 45 dakikada gidiyorum.

Can S.
10 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 13:01

Hızlı tren projesinden önce trenlerin Adana,Mersin,Tarsus civarında taşlanması sorununa acil olarak bir çözüm bulunmalı.

mertkanarat
10 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 13:06

mersin-adana hızlı treni hayata geçtiğinde dolmuşçular isyan çıkarırlar kesin...

muratdoktor

10 yıl önce - Cmt 03 May 2008, 13:10

DEMİRYOLU MERSİNe kadar devam ediyor.Ayrıca Anamur Mersine COK COK uzak karayolu ile 5 saat otobüs yolculuğu Mersin Anamur arası.Haritaya bakarsanız Anamur Alanya tarafında olduğunu görüürsünüz Direk kayseriden otobüs Anamura yok zaten demiryolu mersinde sona eriyor.Anamur Mersin 20 25 YTL otobüsle 5 saat.KAYSERİ MERSİN 25 YTL toplam gidiş 50 ytl ve 10 12 saati bulur...

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 464748   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM