Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
hasan-hüseyin
10 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 00:42

Alıntı:
söz konusu bina kime ait ve neden yarım kaldı bilen var mı? bina gerçekte ne için planlandı?

Tam kaynak gösteremeyeceğim ama bu binanın mazisi eski.Burasını zamamnında Olay gazetesinde okumuştum.Burası esasen 20 katlı olacaktı ve burası Kent Bank'ın Bursa Bölge Müdürlüğü olacaktı ve bu banka 2001 krisinde iflas ettiği için burası böyle yarım kalmış olduğunu biliyorum.Ve zamanında burada Kent Bank'ın reklam panosu vardı.

Mert Doğan
10 yıl önce - Pts 06 Tem 2009, 13:33

Alıntı:
Tam kaynak gösteremeyeceğim ama bu binanın mazisi eski.Burasını zamamnında Olay gazetesinde okumuştum.Burası esasen 20 katlı olacaktı ve burası Kent Bank'ın Bursa Bölge Müdürlüğü olacaktı ve bu banka 2001 krisinde iflas ettiği için burası böyle yarım kalmış olduğunu biliyorum.Ve zamanında burada Kent Bank'ın reklam panosu vardı.

Ben sanki şimdiki MedaicalPark binası için hatırlıyorum bunu. Hatırlarsanız uzun süre medical park binası da yarım kalmıştı. Hatta Cavit Çağların bankası olacak diye üstünde helikopter pisti vardı. Yine de emin değilim yanlış hatırlıyor olabilirim.Fakat bahsettiğimiz şimdiki âtıl bina, pek holding binası olmaya müsait değil, daha çok altındaki dükkanlarla iş hanı olarak tasarlanmış gibiydi baştan beri ama kim ne için yaptırıyordu bende hatırlamıyorum. yinede yanılıyor olabilirim.

aykut_aykut
10 yıl önce - Çrş 08 Tem 2009, 03:20

hasan şen diye bir müteahhit sanırım.şen inşaat.iflas etti ortadan kayboldu diye duymuştum kaç sene önce.

Okan C.
9 yıl önce - Cmt 13 Şub 2010, 00:09

Bir emlak sitesinde bir tanıdığım için ev araştırırken, burada bahsedilen bina ile ilgili bir satılık ilanına rastladım. Bina tümüyle 16 milyon dolara satılık. Bu arada ilandaki bilgilere göre bina helikopter pistine de sahipmiş. Umarım bu bina bir an önce satılır ve yıllardır inşaat halinde duran bu binanın olumsuz görüntüsü ortadan kalkar meydandan.

İlan:
http://www.hurriyetemlak.com/real_estate/shop/adv ...id=2605132

ÇAĞATAY2009

9 yıl önce - Cmt 13 Şub 2010, 00:19

Doğanbey Mahallesindeki kentsel dönüşümle birlikte Fomara'nın silueti hızla değişmekte. Yükselen binalarla bölge gerçekten de modern bir görünüm kazanmakta. Ancak söz konusu bina bu bölgedeki çürük bir diş gibi görüntüyü olumsuz yönde etkiliyor. Nasıl yapılır, ne çözüm bulunur bilemiyorum ama yıllardır Bursa'nın tam ortasında yükselen bu çirkinlik abidesinden Bursa'yı artık kurtarmak gerekiyor. Bursa'nın en modern meydanı olmaya hazırlanan Fomara'ya bu yarım kalmış inşaat görünüşlü çirkin bina hiç yakışmıyor.

Binanın yıkılması ya da tamamlanması uzun süreceğinden kısa vadede binaya dış giydirme yapılması belki bir süre için çözüm olabilir görüntü kirliliği bakımından.

aykut_aykut
9 yıl önce - Cmt 13 Şub 2010, 12:38

İnşaat mühendisi yada mimar arkadaşlar varsa daha doğru bilgi verebilirler ama bence 10-15 senedir bu binanın çıplak betonu, kolonları, demirleri, tuğlaları kış, soğuk, yağmur, toz ve rutubetten kesinlikle çürümüştür.Bu binadan kesinlikle adam olmaz artık.Zaten bence satılamamasının nedenide çürümesi.

Emre Aykan
9 yıl önce - Cmt 13 Şub 2010, 17:32

Büyük iş adamları için çok iyi bir fırsat bence. Öyle bir yere yapılacak gösterişli bir otel müthiş iş yapar. Siz olsanız caddeye bakan kervansarayda mı kalırsınız yoksa bursayı ayaklarının altında görebileceğin uludağ manzaralı bir otelde mi?

Berktuğ
site denetçisi

9 yıl önce - Cmt 13 Şub 2010, 17:39

Oraya keşke otel yapılsada bari Bursa için çok iyi olurdu

WolkaN_16

9 yıl önce - Sal 16 Şub 2010, 15:23

Gerçekten çok kötü.Bursa neden böyle.Onlarca atıl yer var.Oteller Devlet tesisleri büyük binalar hep atıl durumda.Bu duruma çözüm getirilmesi gerekmekte

Efe Elaldı

9 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 01:39

bu bina ancak otel yapılırsa kurtulur ama otel yapılabilmesi için doğan bey kentsel dönüşümün bitmesi ve oranın cazibe merkezi haline gelmesi gerek böylece iş adamlarının dikkati bu alana çeklir bu binada biraz değişiklikle otel olarak kullanılır tabi başka amaçlada kullanıma açılabilir ama uzun vadede otel en isabetli yatırım olur otopark sıkıntısıda bir şekilde bitirilirse bu bina güzel bir otel olrak bursaya hizmet verir ama uzun zamandır çürümeye terk edildi yapıda zayıflıklar olabilir ilk olarak onların tamiri yapılmalı sonrada iç ve dış kısım sıvanıp boyanmalı inşallah bursaya kazandırılır bu bina

sayfa 4
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet