Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
orçuncem
12 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 17:14
Yatırımcıların yeni gözdesi İstanbul Fikirtepe (kentsel dönüşüm)


Kadıköy'ün ortasındaki varoş semti Fikirtepe'de arsa niyetine alınan eski binalar kapışılıyor. Daha da prim yapacağı söylenen semt için emlakçısından belediye başkanına herkes 'mutlaka yatırım yapın' diyor. Talebin en fazla olduğı Mandıra Caddesi'nde eski binaların fiyatları 1 milyon YTL'ye kadar çıkıyor.

İstanbul'da şehrin merkezinde bulunan varoş semtlerinin yıldızı bir bir parlamaya başlıyor. İnşaat firmalarının göz diktiği bu semtlere son dönemlerde yoğun bir ilgi var. Şehrin merkezinde yer kalmayınca doğal olarak buradaki varoş bölgeleri de kıymete biniyor.

Kadıköy'ün tam ortasında bulunan ve gecekondu bölgesi olarak nitelendirilen Fikirtepe de bu yerlerden biri. Hasanpaşa, Ziverbey, Göztepe ve Merdivenköy'e sınır olan semte, büyük inşaat firmalarının yanı sıra irili ufaklı birçok yatırımcı rağbet gösteriyor.

Fikirtepe'nin Kadıköy'e yakın olması nedeniyle son derece değerli bir yerde bulunduğunu belirten Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 'Fikirtepe en kıymetli yerde bulunuyor. Kadıköy'e 5 dakika mesafede. E-5'in hemen girişinde' diyor.

Yatırımcılara 'buraya kesinlikle yatırım yapın', evi olanlara ise 'sakın satmayın' diyen Öztürk şöyle devam ediyor: 'Fikirtepe tapu açısından problemli olmayan bir yer. Bütün konutların tapusu var. Tek dezavantajı gecekondu bölgesi olarak gelişmesi. Kentsel dönüşüm projesi hayata geçtiğinde burası çok değerlenecek; 4-5 yıl sonra tanınmayacak bir hale gelecek'.

Büyükşehir Belediyesi'nin yaklaşık 2.5 yıldır kentsel dönüşüm projesi üzerinde çalıştğını söyleyen Öztürk, projenin bir an evvel hayata geçirilmesi gerektiğini de sözlerine ekliyor.

TAŞYAPI VE ALBAYRAK İNŞAAT ARSA TOPLUYOR

Bugünlerde yatırımcıların akınına uğrayan semtte, arsa niyetine alınan eski binalar deyim yerindeyse peynir ekmek gibi satılıyor. Taşyapı'nın patronu Emrullah Turanlı, Fikirtepe'ye göz dikenler arasında. Semtte uzun yıllardır emlakçılık yapan Can Emlak'tan Yavuz Can, Emrullah Turanlı'nın bölgeden arsa topladığını belirtiyor.

Can, 'Emrullah bey, E-5 otobanından Fenerbahçe Stadı'na kadar giren bölgeler üzerindeki eski binaları topluyor' diye konuşuyor. Can'ın söylediğine göre, Turanlı ismi ön plana çıkmasın diye eş-dost ve yanındaki çalışanları üzerinden arsa satın alıyor.

Albayrak İnşaat da bölgeden arsa satın alanlardan... Yaklaşık iki hafta önce Albayrak İnşaat'a yan yana eski iki binayı sattığını belirten Can, 'dört katlı bir binayla yanındaki iki katlı bir binayı 1 milyon 760 bine sattım. Bu yerlerin ikisi bir parsel, 615 m2 alan üzerinde bulunuyordu. Arsayı satın aldıkları yer kupon bir yer. MAndıra Caddesi'ne cepheli bir yerde bulunuyor' diye konuşuyor. Can, inşaat firmasından yetkililerin bu tip yerler olursa satın almaya hazır olduklarını, kendisinden yeni yerler bulmalarını istediklerini de söylüyor.

kaynak.Tek Borsa


ÇetinV

12 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 16:35

Fikirtepenin E-5 bağlantısındaki Göztepe kavşağı noktasından Hasanpaşa'ya kadar olan E-5 cepheli kısmı konutlardan daha çarpık yapılaşmış bir Sanayi Sitesinden oluşuyor.TIRların daracık sokaklara girerken binalara çarptığı, ara sokakların esnaf tarafından "yükleme-boşaltma" nedeniyle trafiğe kapatıldığı bu mekan yinede büyük hizmetler veriyor.Bu hizmetin çağdaş koşullarda sağlanması için şu an kurulduğu mekanın sanırım 10 katı gibi bir yer göstermek gerekecek esnafa.ahmetsever
8 yıl önce - Pts 17 Oca 2011, 23:33

Alıntı:

Fikirtepe’de deprem dönüşümü başlıyor

Başkan Kadir Topbaş’ın, vatandaşların rızasıyla parselleri birleştirerek ve imar artışı vererek İstanbul’u yenilemeyi amaçlayan projesinde sona yaklaşıldı. Kadıköy Fikirtepe ve çevre mahallelerden başlayacak projenin uygulama planları Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oybirliğiyle kabul edildi.
İstanbul’da kentsel dönüşümün önünü açacak örnek proje

İstanbul’un, vatandaşların rızasıyla modern ve depreme dayanıklı şekilde yeniden imar edilmesini amaçlayan kentsel dönüşüm çalışmaları Kadıköy’ün bazı mahallelerinden başlıyor. Proje; İstanbul’daki riskli yapıların, imar artışı sağlanarak ve parselleri birleştirerek yerinde dönüşümünü amaçlıyor. Vatandaşların rızasını alarak depreme karşı daha dayanıklı bir şehir oluşturmayı amaçlayan çalışma, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde uygulama aşamasına getirildi. Mecliste görüşülen “1/1000 ölçekli Kadıköy Fikirtepe Uygulama İmar Planı Teklifi”ne ilişkin rapor oybirliğiyle kabul edildi.

Meclis toplantısında raporla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Sefer Kocabaş, depremin Türkiye’nin ve İstanbul’un bir gerçeği olduğunu belirterek, “İstanbul’da 2004 yılından beri kamu binaları, yollar ve viyadükler bilimsel çalışmalarla depreme karşı güçlendirildi. İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nde şehrimizin depreme karşı yenilenmesi için çalışılıyor. Fikirtepe’den başlayan yenileme çalışmaları Başkanımız Kadir Topbaş’ın talimatı ve vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda İstanbul geneline yayılacak” diye konuştu.

Projeye destek veren CHP Grup Başkan Vekili Atalay Oğul da yerinde ve güvenli bir dönüşümün İstanbul için çok önemli olduğunu belirterek, “Böyle bir raporu oylamaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Yeşil alanlar artacak ve sanayi dönüştürülecek

Kabul edilen raporla “Fikirtepe, Dumlupınar, Merdivenköy ve Eğitim mahallelerinin bir bölümü fiziksel, sosyal çevreyi iyileştirerek yaşam koşullarını sağlıklılaştırmak amacıyla”, 'Özel Proje Alanı' lejantına alındı. Kadıköy Merkez ile E-5 (D-100) Otoyolu Ara Bölgesi uygulama planı dışında tutuldu.

Çalışmayla, “mevcut yerleşme dokusu içerisinde düzensiz ve sağlıksız yapılaşmış konut alanları sıhhileştirilecek ve donatı alanları arttırılarak kentsel yaşam standartları” yükseltilecek. Proje kapsamında bölgedeki yaşam alanları için olumsuzluk oluşturan küçük sanayi alanları da dönüşüme tabi tutulacak. Bölge, imar planlarındaki fonksiyon değişikliğiyle “Ticaret+Konut+Hizmet Alanı”na dönüştürülecek.

Yüzde 10 ile 80 arasında imar artışı veriliyor

Alınan Meclis kararıyla ayrıca; 600 metrekareye kadar olan parsellere yüzde 10, 601-1200 metrekare arası parsellere yüzde 20, 1201-2500 metrekare arası parsellere yüzde 25, 2500-4000 metrekare arası parsellere yüzde 35, 4001 metrekareden büyük parsellere ise yüzde 50 ilave imar artışı verilecek. 4001 metrekareden büyük parsellerde ayrıca uygulama alanının yüzde 10’u yeşil alan yapılmak üzere kamuya terk edilecek. Araç, yaya, imar adası içi yollarla sınırlandırılmış yapı adalarına ise yüzde 80 imar artışı sağlanacak ve uygulama alanının yüzde 20’si park, yeşil alan, kreş, anaokulu, ilköğretim okulu, dini tesis ve Aile Sağlık Merkezi yapılmak üzere kamuya terk edilecek.

Öte yandan karar doğrultusunda, inşa edilecek binalarda yine parsellerin büyüklüğüne göre 1. ve 2. bodrum katlar ile çatı katları emsal dışı tutulacak. Emsal değerinin yüzde 20 ile yüzde 40’ına kadar spor, sosyal-kültürel tesisler, anaokulu, kreş, yeşil alan, eğitim, sağlık, vb. donatı alanları yer alabilecek.http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=19056


osman67
8 yıl önce - Sal 01 Şub 2011, 00:04

Alıntı:

Fikirtepe’de planlı yerleşim ve yaşama az kaldı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce deprem odaklı ve yaşanılır bir şehir amacıyla yürütülen kentsel dönüşüm projeleri kapsamında, Kadıköy Fikirtepe’deki çalışmalara ilişkin basın inceleme gezisi yapılacak.


Fikirtepe’de uygulanacak olan deprem odaklı kentsel dönüşüme ilişkin hazırlanan 1/ 100.000 çevre düzeni plan notu 23 Kasım 2010’da İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kabul edildi.

Depreme karşı dayanıksız binaların yıkılıp yenilerinin yapılması planlanan bölgede, sağlıklı yapılaşma için imar artışları getirilecek. Burada Zeytinburnu’ndaki Sümer Mahallesi’nden farklı olarak dönüşümü vatandaşlar yapacak. Bunun için alt ölçekli planlarda çalışmalar sürüyor.

Fikirtepe planlama süreci
9 Mart 2005 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi 1/ 5000’lik planı yapmış, ancak ilçe belediyesi 2010’a kadar 1/1000’lik planı yapmamıştı. Bu nedenle 1/ 1000’lik planı yapma yetkisi Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. 1/1000 ölçekli Fikirtepe uygulama imar planı 14 Ocak 2011 tarihinde İBB Meclisi’nce oybirliği ile kabul edildi.

Fikirtepe özel proje alanı bilgileri
Toplam 150 hektar büyüklüğünde bir alan olan Fikirtepe’de 4 bin 500 adet parsel var. Bunun Yüzde 60’ı 200 m2’nin altında bir büyüklüğe sahip. Söz konusu alanın yüzde 95’i özel mülkiyet, kalanı yüzde 5’i ise Büyükşehir Belediyesi ve kamuya ait.


Bölgedeki yaklaşık 6 bin 400 adet binada 48 bin 665 kişi yaşıyor. Hane sayısı 14 bin 629 olduğu semtte ortalama aile büyüklüğü ise 3.25 kişi. Bu, kişi başına ortalama konut büyüklüğü 25.81 m2 anlamına geliyor.

Aynı zamanda sağlıksız konut alanlarının iyileştirilmesinin amaçlandığı kentsel dönüşüm projesi ile donatıların arıtılarak kentsel yaşam standardının yükseltilmesi, yapılaşmanın zemin yapısına uygun hale getirilmesi ve konutlar alanında sanayinin dönüştürülmesi de hedefleniyor.

Fikirtepe’de parsel birleştirme/ tercihli uygulamada Konut ve ticaret alanlarında, parselin büyüklüğüne göre imar hakkı-emsali de daha çok olacak. Buna göre 200 m2 ve altı için 1,10 olan imar hakkı-emsali 200 m2 ile 4.000 m2 arasında 2,80’e kadar değişen emsaller ile yapılara artış imkanı doğuyor. 4.000 m2 üzeri olanlara ise bu oran 3,10 oranına kadar yansıyacak.http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=19099


osman67
8 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 00:32

Alıntı:

Fikirtepe dönüşümden çok memnun…


Fikirtepe ve kentsel dönüşüme tabi tutulacak çevre mahalleleri ziyaret eden Başkan Topbaş’ı vatandaşlar sevgi seliyle karşıladı. Yenileme çalışmalarına hemen başlayacaklarını ve Fikirtepe’nin örnek bir çalışmayla deprem riskinden kurtulmuş modern bir bölge haline getirileceğini açıklayan Topbaş, vatandaşları istismarcılara karşı da uyardı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’ne ilişkin bölgede incelemelerde bulundu. Dumlupınar Mahallesi’ndeki Onikiler Camisi'nde öğle namazını kıldıktan sonra, cami bahçesinde vatandaşlara hitap eden Başkan Kadir Topbaş’ı binlerce vatandaş sevgi gösterileriyle karşıladı.

Göreve geldiklerinde İstanbul’un iki büyük ve öncelikli sorunu olan ulaşım ve deprem riski için çok önemli çalışmalar başlattıklarını belirten Başkan Kadir Topbaş, mimar ve şehir plancısı gözüyle baktığında İstanbul'daki yapıların çoğunun riskli olduğunu gördüğünü ifade ederek, şöyle konuştu;

Kimse mağdur olmayacak

“Bundan dolayı kentsel dönüşüm dedik, muhalefet başta milleti tedirgin etti. Siyaset bu ülkede zafiyetler, korkular üzerine yapılıyor, geçmiş yüzyılın mantığıyla. Korkutarak, tedirgin ederek insanı aldatmak kolay. Bu konuda beklerdik ki, siyasi partiler, Ana Muhalefet Partisi 'evet, doğrudur' diye yol göstersin. Ama 'zinhar yanlış' dediler ve zaman kaybettirdiler. Biz de ‘2011 yılı itibariyle İstanbul'u yenileme sürecine başlayacağız' dedik. Burada arsaların birleştirilmesi sonucunda 4 emsale kadar imar hakkı tanınacak. Bu da çok büyük bir rant demek. Kentsel dönüşümde esnaf ve vatandaşlardan kimse mağdur olmayacak.”Fikirtepe'nin bir örnek bölge olduğunu, burada yapılan proje çalışması ve imar düzenlemesinin 14 Ocakta Belediye Meclisi'nden oy birliğiyle geçtiğini ifade eden Kadir Topbaş, “Fikirtepe bir sembol bölge. İstanbul'da çok Fikirtepeler, çok sıkıntılı olan bölgeler var. Bu şehir hak ettiği yere gelmeli, bu şehirde yaşayan insanlar mutlu olmalı, sorunlar çözülmeli” dedi.

Vatandaşlar bilgilendirilecek

İlan ettikleri imar artışının gayrimenkul ve arsa değerlerini ikiye katladığını, ilerde 4-5 kat değere de ulaşabileceğini vurgulayan Başkan Topbaş, “İstanbul gelişiyor. İstanbul'un her noktası bunu hak ediyor. İstanbul dünyanın 150 şehri arasında gelişen ekonomisi ve istihdam artışı yönünden birinci seçildi. İnşallah kentsel dönüşüm sürecinde teknik adamlarımız hep yanınızda olacak. Derneğimizle, muhtarlarımızla bu çalışmaları beraber yürüteceğiz. Siz yanılmamanız ve yanlış yapmamanız için hep bilgiler verecekler” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir iletişim ofisi açarak vatandaşların buradan proje hakkında bilgilenebileceğini ve projenin detaylarının internet sitemiz üzerinden yayınlanacağını kaydeden Topbaş, İBB’nin ‘Alo İmar’ hattı kurarak ve teknik ekiple vatandaşların yanında olacağını belirtti. Cendere Vadisi'nde de 270 hektar alandaki sanayi bölgesinde de kentsel dönüşüm çalışması başlattıklarını ifade eden Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

İstismarcılara dikkat!...

“Bu şehir, hak ettiği yere gelmeli, bu şehirde yaşayan insanlar mutlu olmalı, sorunlar çözülmeli. Fikirtepe sembol bir bölge olsun. Burası, binlerce aracın geçerken gördüğü İstanbul'un en önemli noktası. Her tarafa ulaşımı var, denize, raylı sistemlere, metrobüse her yere ulaşımı olan merkezi bir noktada. Yapılacak çalışma ile diğer bölgelere de örnek olsun. Buradan İstanbullulara sesleniyorum. Yani Bakırköy'de, Güngören'de, Bahçelievler'de, Bağcılar'da, Küçükçekmece'de, Beyoğlu'nda her tarafta hiç bir siyasi parti merkezi gözetmeksizin, İstanbul'un geleceği adına bu adımı atmaya devam edeceğiz. İnsanca yaşayacağımız, tedirgin olmayacağımız, problemleri çözülmüş bir şehri beraber yapacağız. Özellikle deprem riskinden kurtulmanın tek yolu budur.”

Başkan Kadir Topbaş, Fikirtepelileri güven vermeyen insanlara karşı dikkatli olunması hususunda da uyardı. İstismarcılara karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten Kadir Topbaş “Çok dikkatli olunuz. Bu durum istismar edilebilir. Sizin bu fırsatlarınızdan yararlanmak isteyenler olabilir. Düzenbazlara dikkat edin. Birileri 'belediyeden geliyorum' der, inanmayın. Her belgeye imza atmayın. Parsellerinizi mümkün olduğunca birleştirin ve büyük, güvenilir firmalarla çalışın” dedi.Kadir Topaş, geçen seçimlerde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Devlet Malzeme Ofisi'nin arazisini alkın kullanımına sunacağını açıkladığını hatırlatarak, “Evet orası sayın Başbakanımızın söylediği gibi altı otopark, üstü de çoluk çocuğumuzun burada gelip vakit geçireceği bir park alanı haline gelecek'' diye konuştu.

Başkan Topbaş, konuşmasının ardından Fikirtepe'deki mahalle muhtarlarını ve esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Dumlupınar ve Fikirtepe muhtarlıklarını da ziyaret eden Topbaş’a burada Fikirtepe Spor Kulübü’nün forması hediye edildi. Topbaş da mahalle çocuklarına döner aldı.

Dönüşüm alanıyla ilgili teknik bilgiler

Depreme karşı dayanıksız binaların yıkılıp yenilerinin yapılması planlanan bölgede, sağlıklı yapılaşma için imar artışları getirilecek. Burada Zeytinburnu’ndaki Sümer Mahallesi’nden farklı olarak dönüşümü vatandaşlar yapacak. Bunun için alt ölçekli planlarda çalışmalar sürüyor.

Toplam 150 hektar büyüklüğünde bir alan olan Fikirtepe’de 4 bin 500 adet parsel var. Bunun Yüzde 60’ı 200 m2’nin altında bir büyüklüğe sahip. Söz konusu alanın yüzde 95’i özel mülkiyet, kalanı yüzde 5’i ise Büyükşehir Belediyesi ve kamuya ait.

Bölgedeki yaklaşık 6 bin 400 adet binada 48 bin 665 kişi yaşıyor. Hane sayısı 14 bin 629 olduğu semtte ortalama aile büyüklüğü ise 3.25 kişi. Bu, kişi başına ortalama konut büyüklüğü 25.81 m2 anlamına geliyor.

Aynı zamanda sağlıksız konut alanlarının iyileştirilmesinin amaçlandığı kentsel dönüşüm projesi ile donatıların arıtılarak kentsel yaşam standardının yükseltilmesi, yapılaşmanın zemin yapısına uygun hale getirilmesi ve konutlar alanında sanayinin dönüştürülmesi de hedefleniyor.

Fikirtepe’de parsel birleştirme/ tercihli uygulamada Konut ve ticaret alanlarında, parselin büyüklüğüne göre imar hakkı-emsali de daha çok olacak. Buna göre 200 m2 ve altı için 1,10 olan imar hakkı-emsali 200 m2 ile 4.000 m2 arasında 2,80’e kadar değişen emsaller ile yapılara artış imkanı doğuyor. 4.000 m2 üzeri olanlara ise bu oran 3,10 oranına kadar yansıyacak.
http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=19102Barbaros
8 yıl önce - Çrş 02 Şub 2011, 09:58

Umarım vatandaşlar arsalarının mümkün olduğunca birleştirme yoluna giderler. Düzgün yapılaşma için geniş arsa şart.

Cemoli D18
8 yıl önce - Prş 03 Şub 2011, 01:05

eee olsun o kadar stada yakın işlek merkezi bir yer. bir de yeni imar uygulaması olacak kentsel dönüşümle birlikte prim yapacaktır bu bölge...

Sezgin Cengiz

7 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 11:00

12 gün önceki bu haber daha önce sitede verildi mi bilmiyorum ama haberin en doğru başlığı burası

Alıntı:
Fikirtepe'de taşınmalar başlıyor...
‘’Anka Yapı Fikir Tepe Kentsel Dönüşüm’’ projesinde 3 adadan oluşan toplam 60.000m2 arsa hissedarlarının sözleşmeleri eksiksiz olarak tamamlanmasından sonra Anka Yapı tarafında Bostancı Prenses otelde arsa ve hak sahiplerine 400 kişinin katılımı ile taşınma yemeği verilerek aynı zamanda hak sahiplerine bilgi toplantısı verildi.

Anka Yapı hak sahiplerine taşınma bedeli olarak 10.000 TL peşin vererek taşınmaların 26 aralık 2011 tarihinden itibaren başlayıp en geç sömestır tatilinden sonra 5 şubat 2012’den sonra bitirileceği tüm yıkımlarında 1 Mart 2012 tarihinde tamamlanacağı belirtildi

.Anka Yapı Fikirtepe Kentsel dönüşüm projemizde 3 adayı birden düşündüğümüzde 2 tane 36 ila 56 kat arasında büyük plaza olacak geri kalanlar yaklaşık olarak 16 katla 32 kat arasında olup konutların tamamına yakını denize cephe olacak tarzda yayılacaktır.İlk adamız metroya sınır olduğu için yer altından metroya geçiş tasarlıyoruz bu şekilde alışveriş merkezine de direkt bağlantı yapacağız.Belediyeyle görüşmelerimiz neticesinde metrobüs noktalarına yukardan aşağı 4-5 noktada camlı asansörle iniş düşünüyoruz ve geniş bir üst geçitten geçiş sağlayıp üstünde büfeleri olan camlı yazın açılabilen üst geçit projesiyle belediyeyle ortak çalışıyoruz.Projemizde havuzlar,fitness centerlar,otopark standart olarak yapılacaktır ücretsiz olarak çocuk kulüpleri açıp hobi eğitim merkezleri açıcağız belli bir yaşın üzerindeki vatandaşlarımıza rahat oturabilecekleri rehabilitasyon ve sosyal mekan alanları oluşturacağız.Belediyemize sosyal donatı alanı açarak fazlaca yeşil alan,dini tesis,kreş anaokulu aile sağlık merkezleri gibi birimler kendiliğinden yapılacaktır.

Aralık 2011 sonunda konsept projelerin nisan 2012 sonuna kadar tüm projeler tamamlanarak Anka Yapı olarak ilk kazmayı vuracak firma olacağız’’dedi.

‘’Anka Yapı Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’’ 1.etapta 14.000m2’lik arsa üzerine 500 dairelik proje olarak gerçekleşecek.3.etabın toplamı 200 ile 2500 dairelik proje olacaktır.Daireler 1+1,2+1,3+1,4+1 şeklinde tasarlanmakta binalar 16 ,32 ile 56 katlı bloklar halinde inşa edilmesi planlanıyor.Satışlar 1 Mart 2012 ye kadar tüm yıkımların bitmesinden sonra bölgeye Nisan-Haziran 2012 arası Anka Yapı tarafından kurulacak tanıtım ve satış ofislerinde başlanacaktır.


http://www.htemlak.com/diger-haberler/haber/69642 ...r-basliyor


osmancık
7 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 11:30

Bazı sorunlar yaşandığını duydum. Vatandaşlar, evlerinin değerinin 2-3 katı üzerinde karşılık bekliyormuş.

Mustafa Köseoğlu
7 yıl önce - Pzr 25 Arl 2011, 09:21

Alıntı:
Bazı sorunlar yaşandığını duydum. Vatandaşlar, evlerinin değerinin 2-3 katı üzerinde karşılık bekliyormuş


Bence en az 3 katı olur. Çünkü hem metrobüse hem metroya yakın... Eğer ki metrobüse ve metroya bağlantı yapacaklarsa süper olursayfa 1
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet