Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Tuna Yersu
9 yıl önce - Cmt 05 Oca 2008, 23:49

Alıntı:
Yeni bir Batıkent'ten lüks Eryaman'a dönüştürüldü desenize proje. Hep dikey hep dikey ruhsuzlaşıyor semtler. Batıkent'i şahsen bu sebepten seviyorum, bazı tepeler hem manzara korunması için hem de ferahlık sağlaması için çift katlı müstakil evlerle de doldurulmalı.

Aynen katiliyorum.. cok yuksek katlar cok yogun bir trafigi ve gurultuyude beraberinde getiriyor..Tika basa konutlardansa cift katli mustakil bahceli evlere agirlik verilmeliydi.. Su anki belediye yonetiminin bir tarzi bu, Orandaki sapasaglam ve milli servet olan guzelim eski milletvekili villalarini yikip yerine yaklasik 10,000 kisinin yasayacagi bir projeyle- 31 katli bloklari dolduruyorlar.. Hersey rant-daha cok para ugruna malesef, ama yasadiginiz yer sakin ve konforlu olmazsa ne kadar paraniz olursa olsun mutluluk getirmiyor, getirmeyecektirde..Duzgun, gurultusuz, Avrupa standartlarinda sakin bir kentte yasamak hayal oluyor Ankara da..Cayyolu da az katli binalar ve mustakil evleriyle, yesiliyle guzel ve sakin bir bolgeyken su anda haril haril cok yuksek katli , gokdelen tarzinda devasa beton bloklar yapiliyor..hergecen gun trafik,hava kirliligi artiyor ve yesil azaliyor, buna birebir sahit oluyorum...malesef o semti de mahvedecekler daha cok para kazanmak ugruna..
Bu arada unutmadan Dogukent Projesine cok buyuk emek veren kisi Murat Karayalcindir..

yasa06
9 yıl önce - Cum 15 Şub 2008, 11:09

gercekten duğukent hem alt yapı hemde yeşil alan olarak çok mükemmel bir proje böyle bir projenin da türkiyede uygulaması yok hem çankayaya .hem kızılaya çok yakın ve zemini ve bir oksijen deposu gittim gezdim inşşahatlar başlamış çokda kaliteli gördüm inşalla batıkent gibi yapılaşma olmaz çok kalıtesiz bir yapılaşma var batıkentte istanbuldan büyük inşahat firmaları burdan arsa topluyorlarmış inşallaha rant haline getirmezler burada 21 yüzyılına yakışacak konutlar yapılacağına ınanıyorum çoplükte çok güzel modernize edilmiş ağaçlandırma yapılmış çok hoşuma gitti kaliteli bir prj .yapılmış emeği geçenlerden allah razı olsun emekliye ayrılınca ordan ankarayı gören bir daire alacam inşallaha .

ayhanyon
9 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 18:03
DOĞUKENT

(+)

DOĞUKENT'DEN GENEL GÖRÜNÜŞ (ÇANKAYA VE MAMAK)

ayhanyon
9 yıl önce - Prş 21 Şub 2008, 18:11
DOĞAKENT

(+)

ALT YAPI ÇALIŞMALARI TEKRAR BAŞLADI...
DOĞALGAZ BORULARINI DÖŞÜYORLAR..DOĞALGAZ ALT YAPI İŞİNİ GÜRİŞ ALMIŞ HIZLA YAPIYORLAR...

torado
9 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 02:59

Arkadaşlar merhaba,foruma dün katıldım ve sizlere bir merhaba demek istedim.Doğakent projesiyle 2001 de tapu aldıktan itibaren ilgileniyorum.Umarım bu platformdan buradan para kazanmak isteyenler kadar yeni tanıyan ve tanıyacak olanlarında iyi yönde faydalanmasını sağlayabiliriz.Doğalgaz borularının döşenmeye başlamasıyla bu sene artık bu projenin çok hızlanacağı konusunda umutlandım.Çok güzel bir haber.Devamı gelir inşaallah.

torado
9 yıl önce - Cmt 01 Mar 2008, 19:48

Biraz önce Doğakent'ten döndüm.Eski 38186 yada 38187 ada üzerinde inşaat başlamış.Subasman betonu atılmış.Devamı gelecek sanırım.

ayhanyon
9 yıl önce - Prş 27 Mar 2008, 13:00

HÜRRİYET ANKARA'DA 26.03.2008 TARİHİNDE ÇIKAN YAZI

Doğu Kent'te umut ışığı

Yılmaz ÇAMDALI DHA

Birlik Genel Başkanı Üstün Balamir, Doğukent'in Ankara'nın en cazip yerleşim bölgesi haline geleceğini söyledi.

YILLARDIR kentsel dönüşüm projesi kapsamında bekleyen Doğukent'te alt yapı çalışmalarının son aşamaya gelmesiyle birlikte inşaat firmaları modern konut yapma yarışına başladı. Başta yol, kanalizasyon, içme suyu ve doğalgaz olamak üzere alt yapı çalışmalarının son aşamaya geldiği Doğukent'te, 100 konutluk inşaata başlayan S.S. Göztepesi Konut Yapı Kooperetifi'nden sonra Doğukent Konut Yapı Kooperatifler Birliği'ne bağlı diğer koperatiflerin de inşaatlara başlamak üzere ruhsat alma işlemlerini hızlandırdığı belirtildi. Birlik Genel Başkanı Üstün Balamir, Dogukent'in Ankara'nın en cazip yerleşim bölgesi haline geleceğini söyledi.

ayhanyon
9 yıl önce - Prş 26 Hzr 2008, 18:38

(+)

doğukent de iki blok luk site inşaatı devam ediyor..

ayhanyon
9 yıl önce - Pts 01 Eyl 2008, 16:59

(+)

terminal alanı 115000m2 üzerinde 3 adet gecekondu var onların istimlakı yapılacak ve vakit kaybetmeden çalışmalar başlayacak..
bu doğukent için çok olumlu bir gelişme

İ.Hakkı Erdoğan
9 yıl önce - Sal 02 Eyl 2008, 18:10

Alıntı:
terminal alanı 115000m2 üzerinde 3 adet gecekondu var onların istimlakı yapılacak ve vakit kaybetmeden çalışmalar başlayacak..
bu doğukent için çok olumlu bir gelişme

2008'in başında Ses TV'de Gökçek'e ikinci terminalle ilgili soru sorulmuştu.Yakın zamanda yapmayı düşünmediklerini söyleyerek 4-5 sene sonrasını işaret etmişti.İnşaatın başlayacağına emin misiniz?

sayfa 3
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet