Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ömer KUTLU
13 yıl önce - Sal 26 Hzr 2007, 23:56
Ankara Havaş'a rakip Yeni MAN otobüsler [ANK ]

“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ

8. aydan itibaren EGO bünyesinde bulunan 20 adet MAN-CNG otobüs iç düzenlemesi yapıldıktan sonra tekrar olarak Havalanı hattında hizmet vermeye başlayacaktır.Daha önce yapılan servislerde gelen yolcuların eşyalarının araç içerisinde yer konusunda sıkıntı yaşanması nedeni ile iç mekan değişikliği uygun görülüp, orta bölümde raflar yapılıp eşyaların buralara yerleştirilmesi sağlanacaktır.

safakis
13 yıl önce - Çrş 27 Hzr 2007, 14:04

Bu habere çok sevindim! Havaş'ın tekelciliğinden ve verdiğim onca paradan bıkmıştım artık! Sağolun.. Umarım bu kez servisten kaldırılmazlar. Aslında Havaş Kızılay'da da duraklasa, bu kadar tartışma olmazdı. Gerçi 10 YTL hala fazla ama..

halis k.
13 yıl önce - Prş 28 Hzr 2007, 00:05

Yakın zamanda bu araçlar sefere başlayınca akibeti eski 442 hattına benzemez inşallah.Havaş daha kaliteli hizmet veriyor ama fiyatı çok tuzlu.Milano'da bile 45dk'lik mesafede 5 euroücret ödeniyor.

cihan1
13 yıl önce - Pts 02 Tem 2007, 01:25

bana göre havaş tek elciliği kaldırılamıyacak gibi gönül isterki herkes toplu taşıma aracı kullansın dünyada olduğu gibi ankara esenboğaya 10 yıl içerisinde metro gidecek gibi görülmüyor ve havaşa daha çok para bayılacağızz. bu otobüsler tekrar kullanılmaya başlandığında umarım halkımız kullanır ama  ben kendimden pay alarak sölüyorum herkes kendine göre bir seyehat alışkanlığı oluşmuştur ben genelde uçuşlara ne kadar erken kalkılsada son anda bi panik alıyor insanı yılda çok fazla uçuş yapan biri olarak kendi düzenimi oluşurdum ve genelde aynı saatteki uçağı tercih etmeye çalışırım ve aynı havaşa binerim bölece alışkanlığımdan biraz zor vazgeçerim gibi gelioyor ancak EGOda havaş gibi dış hat ve iç hat dışında otobüs kaldırırsa en azından dönüşte kesin kullanırım nasıl olsa havaştan sonrası taksi.ama EGO havaş taktiği izlemeli kalkış yeri ve yapmalı ve havaş gibi çok sık kaldırmalıdır otobüsleri bu arada temelliyede ego hat koydu ve genelde çokda dolu olmasada dolu görüyorum artık ankara da uzak diye bir yer kalmıyacak.

Ömer KUTLU
12 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 01:54

Mahkeme kararı ile servisten kaldırılan 442-Havalanı-AŞTİ hat güzergahı yarından itibaren yeniden servise verilecektir.EGO 4. bölgede bulunan 2008 model 10 adet MAN-CNG otobüsü ile hizmet verecektir.Ankaralı vatandaşlarımıza hayırlı olsun...

Çğdş

12 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 02:51

Eğer doğruysa çok güzel bir haber. Fakat umarım 24 saat çalışırlar. Çünkü sabah saatlerinde de uçuşlar oluyor. Eğer 24 saat çalışacaklar ise gerçekten çok güzel olur.

Ömer KUTLU
12 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 11:12

442-Havaalanı-AŞTİ hattı 10 araç ile çalışacağı için 24 saat uygulaması yapılamaz.

Bugün sabah Ankara ili vali yardımcısı EGO personeli ile Havaalanında toplantı yapıp uyulması gereken kuralları personele bildirdikten sonra araçlar hizmete verilecek.

Ahmet Gürkan
12 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 11:22

güzel bir haber... mahkemelerin verdiği kararlara akıl erdirmek mümkün değil; bu şehirde ulaşımı koordine eden bir otoritenin kurduğu hatlara karşı dava açılıp kapattırılması, özel şirketlerin menfaatlerinin vatandaşın menfaatinin önünde tutulması çok çok saçmaydı... yargının bu yanlıştan geri dönmesi sevindirici bir şey, umarım havaş bu işi daha da uzatıp vatandaşı mağdur etmez...

İ.Hakkı Erdoğan
12 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 21:38

10 araç verildiğine göre yine eskisi gibi 30dk'de bir araç kaldırılarak hizmet verilecektir.

Bence bu hatta sırf 2008'leri vermek yerine bir iki tanede 2007 Engelli MAN-CNG verselerdi.Maksat şehrimizin prestijinin artması.

Ömer KUTLU
12 yıl önce - Cum 29 Şub 2008, 23:31

Ankara vali yardımcısının katılımı ile gerçekleştirilen 3 saatlik toplantı ardından.EGO Genel müdürlüğünün eksik evrakları olması nedeni ile 15 MART 2008 tarihine kadar servisler başlayamıyacak.Evraklar tamamlandıktan sonra 5 adet araç ile hizmet verilmeye başlanacak.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet