Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 21:22
[İST-B1.107] - Ada Vapuru Seferlerinin Yeni Baş İskelesi: Kabataş

Bu başlık altında, Eminönü'nden Kabataş'a alınan Adalar, Bostancı, Yalova ve Çınarcık vapurlarının Kabataş iskelesindeki enteresan görünümlerini ve bu iskeleyle ilgili sorunları, önerileri, vs... biriktireceğiz.

(+)

Akın KURTOĞLU

Ahmet Bengüer
11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 02:22

Akın abi keşke Eminönü'nde kalsaydı bu iskele.Hatta bu vapurlar için şarkı bile yapılmıştı zamanında.Ada vapuru yandan çarklı bayraklar donanmış cafcaflı.........

Akın Kurtoğlu

11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 03:19

Alıntı:
Akın abi keşke Eminönü'nde kalsaydı bu iskele.

Eminönü rıhtımına devasa bir iskele kompleksi yapılacak (Eski Adalar iskelesinden, tâ Galata Köprüsü ayağına kadar uzanan bant üzerinde). Görünüm tamamen değişecek bir süre sonra burada... Bu yüzden, mecburen Kabataş'a taşındı.

Akın KURTOĞLU

burakbecan
11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 12:57

Bence kabataştan yapılması pekde kötü değil!Sonuçta nasılsa tramvay iskele önüne kadar gidiyor.Sizin fikirlerinizi bilemeyeceğim ama belkide ben kabataştan vapura binmeye alıştığım için bana daha güzel geliyor sevgili akın abi

Onur Y.
11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 13:08

Maslak tarafından gelenler için iyi oldu.Tek otobüsle Kabataş ordan aktarmayla Ada'ya bayağı iyi.

Süha
11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 13:22

Kabataş iskelesi olması daha iyi oldu ve çok kalabalık bir iskele verimli kullanılıyor. Ayrıca kabataşta dış hatlar arabalı vapur iskelesi var acaba oradan başka yere mi çalışacak ?? Bir bilgisi olan var mı ??

Alper AKAY

11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 14:03

kabataş iskelesinde akşamları bayağı bir yoğunluk oluyordur..
kabataş-üsküdar
kabataş-kadıköy
kabataş-adalar
aynı anda orası vapurların boş yatma yeriydi.
bu 3 hat aynı anda çalışıyor... gelen yolcu giden yolcu karmaşasını güzel ayarlarlarsa sorun olmaz bence.
orayı kullanan vatandaşa ve orda çaışan görevlilere kolay gelsin diyorum...
hem oranın akıntısıda fazladır kaptanlara karşı sabırlı olalım lütfen..

cihanist
11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 16:51

Alıntı:
Maslak tarafından gelenler için iyi oldu.Tek otobüsle Kabataş ordan aktarmayla Ada'ya bayağı iyi

Ada vapurunda aktarma geçiyor mu? Eskiden bu vapurlar normal tarifeden daha pahalı olurlardı diye hatırlıyorum.

Eğer aktarma geçiyorsa çok kötü olmuş. Bizim buradan(Eyüp), çok uzak olmamamıza rağmen(Maslak,Sarıyer vb.. yerler kadar) Kabataş'a direkt ulaşım yok yani aktarmayla gidiliyor. Halbuki Eminönü'nden kalkıyor olsaydı vapurda aktarma hakkımızı kullanırdık. Bu durumda vapura parayla binmiş olacağız. Ya da Taksim'den Kabataş'a yürümemiz gerekiyor.

Ne zamandan beri Kabataş baş iskele oldu? Benim de sefer tarifelerine bakarken bu durum dikkatimi çekmişti.

messiah_haktan

11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 17:42

Akin abi, benim ilgimi daha cok Eminonun`de yapilacak iskelde cekti. Bunun hakkinda bir baslik acildi mi?
Eminonun`de ki insaat bittikten sonra Ada vapuru tekrar o devasa iskeleye mi tasinacak, burasi gecici mi yani? Bir de en son gordugumde Kabatas iskelesi mavi bir demir konteynirdan olusuyordu, Kabatasa yeni iskele mi yapildi?

Ufuk Şanver

11 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 20:55

Demir konteynır olan deniz otobüsü iskelesi.Onun  yan tarfında sarı-turuncu renkli yaldızlı yazılı "Adalar-Yalova-Çınarcık" iskelesi var.

iyi akşamlar

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM