Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Altan Varol
12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 23:09
İstanbul'da tatbikat amacıyla İETT otobüsü yaktılar

Bu akşam Kanal A Televizyonu İstanbul Belediyesi' nin aldığı itfaiye araçlarını gösterirken fonda İETT' e ait MAN SL 200 belediye otobüsünü yakmışlar ve bu araçlarla söndürme çalışması tatbikatı yaparak otobüsü konu mankeni yapmışlar. İçim cız etti seyrederken. İETT bu gibi gösteriler için otobüslerini ne zamandan beri vermeye başladı?

:BARIŞ:

12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 23:26

Alıntı:
Bu akşam Kanal A Televizyonu İstanbul Belediyesi' nin aldığı itfaiye araçlarını gösterirken fonda İETT' e ait MAN SL 200 belediye otobüsünü yakmışlar ve bu araçlarla söndürme çalışması tatbikatı yaparak otobüsü konu mankeni yapmışlar. İçim cız etti seyrederken. İETT bu gibi gösteriler için otobüslerini ne zamandan beri vermeye başladı?

Sanırım bir ilk oldu sizin anlattığınız.

Sanırım O Tatbikat için yaktıkları MAN.Hurdaya ayrılacak bir MAN olmadı.

yasar22
12 yıl önce - Prş 21 Hzr 2007, 13:47

Resim   www.ibb.gov.tr/tr-TR/Haberler/HaberDetay.html?HaberId=24128    haberinden alıntıdır.

Gece şans eseri haberlerde tatbikat amaçlı yakılırken gördüğüm otobüs.Ben 83-289 yada 299 gibi okudum.Kaporta açısından çok iyi durumda bir aracın yakılmasını anlayamadım doğrusu.

2 Mesaj üstte Altan Varol arkadaşımızın bahsettiği otobüste bu aynı zamanda.

12 yıl önce - Prş 21 Hzr 2007, 13:54

83-299 Anadolu Yakasının Tamir Otobüsü idi.Ve ön tamponuda sökülmüş idi.Bundada ön tampon yok .Büyük ihtimal o.

Şimdi Bazı detaylarını inceledim. %100 O'dur. 83-299  

osman ötgen
12 yıl önce - Prş 21 Hzr 2007, 15:26

34 K 0393 ve 34 K 0734 plakalı otobüsler 80 li yıllarda kartal belediyesine ait otobüslerdi ve üç kapılı olmalarıyla çabucak farkedilirdi yanlış hatırlamıyorsam mecidiyeköy-kartal çalışırlardı. 1989 yılında  sultanbeyli belediyesi kartaldan ayrılınca buraya verilmiş olabilirler.

hakan_1970
12 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 00:30

Eğer filo nosunda kayma olmadıysa, 2799'u da (83-299) dost ateşiyle kaybettik.
1983'te Şişli Garajı'nda başlayan hizmet, İkitelli Garajı ile devam etti. Avrupa yakasını karış karış gezdi. Tam emekli olacak derken bir şans daha verildi ve Anadolu yakasında tamir otosu olarak tekrar çalıştı. Muhtemelen ilk alındığı yıllarda 101, 110, 120, 123 / 123A gibi hatlarda hizmet ettiği güzergahlarda ömrünün son zamanlarını geçirdi. Tam emekli olacağım, yaşlandım artık, belki de açılacak ilk müzeye ilk numune olarak koyarlar beni hayallerini kurarken, cayır cayır yakılarak İstanbul bu emektar otobüse vefa borcunu ödedi.
Bu otobüsü yakmak itfaiyeye gerçekten tecrübe kazandırdı mı bilmiyorum. Görüldüğü kadarıyla bir kurtarma harekatı değil, zira içinde yanacak birşey kalmamış durumda. Söndürme tatbikatı ise de, sanırım biraz maliyetli bir tatbikat olmuş. Yakacak kadar otobüsü bol olan bir şehrin, umarım müzede saklanacak kadar da otobüsü olacaktır.

12 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 01:03

Hakan_1970 Abi'nin yazdıklarına Harfi hardine katılıyorum.

Gerçekden çok üzücü bir olay.Bir Emektar'ın bir tatbikat için yakılması.O Yakılan MAN Marka 83-299 Kodlu Anadolu Garajı'ndan çıkma Tamir Otobüsü için onların anlayışı sadece bir hurda yığını dır.!!!  

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cum 22 Hzr 2007, 21:08

Çok enteresan bir kare... Kimbilir kaç defa binmişizdir bu MAN'a...

Akın KURTOĞLU

ercandikme
12 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 00:10

man kafalılar bunlar onlara çoğu kişi 20 yıldır hala bu otobüsler geliyor diyorlar ben tüh size diyorum içimden şöyle demenizi beklerdim 20 yıldır hala bu araç çalışıyor helal olsun gibi ama içimden diyorum

salihkumbar

12 yıl önce - Cmt 23 Hzr 2007, 01:26

Alıntı:
Kimbilir kaç defa binmişizdir bu MAN'a...

Bu 83 299 kapı nolu otobüsümüz Kadıköy İşletmenin durak otosu idi. Bizim " YOĞURTÇU" nun kulakları çınlasın..

Az çilesini çekmedi bu arabanın..

Ben aradım bulamadım ama sitemizde "DİRİ" halinin resimleri vardı bildiğim kadarıyla...

2004 yılında hurda olarak satıldı bu otobüs..

Yakın bir zamana kadar Habipler civarında Tramvay yolunun kenarındaki bir hurdacıda bekliyordu...

Oradan temin ettiler anlaşılan....

Salih

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM