Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
yasin.yılmaz

11 yıl önce - Pzr 24 Nis 2011, 14:54

Şerefiye Sarnıcı üzerinde denk gelen yerdeki Eski Eminönü Belediyesi ek binası bir süre önce yıkıldı enkaz temizlendi ve sarnıç, tehlike arz eden bu yükten kurtuldu.

Sol tarafta görülen kapı sarnıcın girişidir.

09 Nisan 2011

yasin3438
8 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 10:21

Yikilan belediye ek binasinin oldugu kisim simdi otopark gibi kullanilmakta

En son gittigimde kapisi hala kilitliydi ve giris kismi cop doluydu. Fatih Belediyesi'ne mesaj atmistim bana burasin IBB sorumlulugunda oldugunu soylediler. Daha sonra IBB beyaz masadan gelen cevapta buranin Kultur Bakanligi denetiminde oldugunu soylediler. Kultur Bakanligi'na sormaya korkuyorum acaba onlar nereye sallayacak

wedatben28

8 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 10:46

Eskiden Eminönü belediyesinde işlerimiz olduğu zaman böyle bir tarihi yapının üzerinde olduğunu biliyorduk.. Hatta bazı zamanlar gösteriliyordu bile..

Sonra Eminönü semti ve Belediyesi komple Fatih belediyesine devrolunca bu bina da yıkıldı aradan yıllar geçti buranın restorasyon yapılmamasına hayret ettim doğrusu.. Çünkü tam turizm kalbinde bir yer..

yasin3438
8 yıl önce - Cmt 30 Ağu 2014, 18:40

Bugun o taraflara yolum dusunce bir ugrayayim dedim ve sarnicin etrafi sarilmis ama hic bir bilgilendirici levha goremedim ben. Ya restorasyon devam ediyor ya da devamli sarnicin durumu soruldugundan etrafini sararak birseyler yapiyoruz izlenimi veriliyor. Umarim birincisidir ve en kisa surede sarnic turizme kazandirilir ayrica sarnicin ustundeki eski ek hizmet binasinin alaninda 4-5 tane arac park halindeydi dedigim gibi otoparka cevrildi o alan

(+)

yasin3438
8 yıl önce - Pts 01 Eyl 2014, 15:22

Evet aylar sonra BIMER araciligi ile sarnic hakkinda gelen cevap (Daha once soyledigim gibi Fatih Belediye'si sorumlulugun IBB'de oldugu IBB'de sorumlulugun Kultur Bak.da oldugunu soylemisti)

Sayın ...

Bimer Başvuru Numaranız :518...

Sayın ..... belirtmiş olduğunuz sarnıçların bakım ve sorumluluğu Kurumumuza ait değildir. Bilgilerinizi rica ederiz.

İSTANBUL KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜ

Herhalde sarniclar Romalilarin sorumlulugunda

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL