Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ismailkolkiran
11 yıl önce - Prş 21 Hzr 2007, 23:33
Kayseri - Köylere oyun parkı yapılıyor


Alıntı:
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Atsız,  477 köy ve bağlı mahallesine hizmet götüren İl Özel İdaresi, yol, su ve kanalizasyon gibi temel hizmetlerin yanı sıra sosyal amaçlı çalışmaları da gerçekleştirdiklerini söyledi.
Atsız, çocuk oyun gruplarını kendi eleman ve imkanları ile yaptıklarını anlatarak, şöyle devam etti:
''İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, sosyal açıdan önem verdiği çocuk oyun gruplarını kendi atölyesinde kendi işçisine yaptırarak ta örnek oluşturuyor. Çevreyol üzerindeki Teknik Hizmetler Biriminde kurulu atölyelerde ham maddeler çocuk oyun grubuna dönüştürülüyor, rengarenk boyanıyor ve kullanıma hazır hale getiriliyor. Tamamen kurum imkanları ile üretilen çocuk oyun grupları piyasa şartlarının onda biri fiyatına üretiliyor. Böylece, daha çok köye, daha çok çocuğumuza oyun grubu üretme imkanı sağlanıyor.''
2006 yılında 30 köy okuluna çocuk oyun grubu kuran İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, kapsamlı bir çalışmanın ardından çocuk oyun grubuna ihtiyacı olduğunu tespit ettiği 200 köy okulu için de oyun grubu yapılması yönünde karar aldı.
İlk etapta Talas ilçesi köylerindeki 10 okul için oyun grubu üretilmesini sağlayan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, çocukların yaz tatilini gönüllerince geçirmelerine imkan sağlamak amacıyla salıncak, tahterevalli ve kaydıraktan oluşan 200 takım çocuk oyun grubu için de başlattığı üretim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  
Kayseri - haberKöylerimizde  yeterince sosyal hizmetler olmadığı icin; yeşil alanlar oturma grubu ve çocuk oyun alanları oluşturulmalı


cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET