Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kazaya karışan Ankara EGO otobüsleri [ANK ]
« önceki   123 ... 666768   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Hakan_ank89
8 yıl önce - Pzr 24 Oca 2010, 02:04

Yuh artık, bu nasıl kaza! Allah'tan yayaların üstüne düşmemiş de otobüsün üstüne düşmüş, ucuz atlatılmış.

Ali Ank06
8 yıl önce - Cmt 10 Tem 2010, 19:36

(+)

bugün 07-514 - 521 hattında çalışıyor idi arkadan taksinin çarpması sonucu otobüsün sağ alt far kısımı zarar gördü bu resimi cep telefonu ile çektim görüntü kalitesi kötü olabilir

Süha
8 yıl önce - Pzr 08 Ağu 2010, 13:13

ANKARA'DA FECİ KAZA
Alıntı:

(+)

Başkentte, EGO'ya ait 2 belediye otobüsünün çarpışması sonucu 18 kişi yaralandı.

(+)

Ankara'da sabah saatlerinde, Selahattin Arıca yönetimindeki Ulus-Aktepe-Kazımkarabekir hattında çalışan 06 BF 3583 plakalı belediye otobüsü, Keçiören’deki Kızlarpınarı Caddesi’nde Miktad Ersoy’un kullandığı 06 BT 3802 plakalı Ulus-Kızılay-Aktepe hattında çalışan otobüse arkadan çarptı. Kazada, 1’i ağır 18 kişi yaralandı.

Etlik İhtisas, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma, Keçiören Hastanesine kaldırılan yaralılarından şoför Selahattin Arıca’nın durumunun ağır olduğu bildirildi.

Kaynak: http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDetay/Ankara ...leID=39414

Emre Çelik

8 yıl önce - Pzr 08 Ağu 2010, 13:28

Evet bu kazayı gördüm bir kaç saat önce oradan geçiyordum arkadan çarpılan otobüsü kaldırmışlardı fakat çarpan otobüs halen duruyordu ve direksiyonun şöför mahaline doğru baya bir girdiğini gördüm!

İbrahim Sarıca
8 yıl önce - Pzr 08 Ağu 2010, 19:51

Ego araçları sigortalatmıştı. Yolcuları da sigota kapsamına almıştı. Acaba prosedür nasıl işliyor?

a) Olay yerine sigorta tarafından hemen bir ekspertiz gönderiliyor.

b) Önce EGO sağlık gidrelerini karşılayıp, daha sonra sigortadan parayı alıyor.

c) Yolcular sağlık giderlerini kendileri karşıladıktan sonra, otobüse biniş kartları ve yaptıkları sağlık harcamalarını gösteren fatura ile EGO veya sigortaya başvurup paralarını alıyorlar.

d) Diğer.

Kaza yapanlara geçmiş olsun. Kazada yaralanan veya yakınlarından sitemizi takip edenler varsa, eğer masrafları da kendiniz karşıladıysanız, EGO'ya konu ile ilgili başvurun. Sigortanın ödemesi lazım masrafları. Ancak otobüste olduğunuzu kanıtlamak için biniş kartını, bir de faturayı mutlaka saklayınız.

İbrahim Sarıca
7 yıl önce - Pzr 12 Arl 2010, 14:53

Alıntı:
Ankara'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sebebiyle karla kaplanan yolda kontrolden çıkan EGO otobüsü, Dikmen Caddesi üzerinde kayarak, mahsur kalan başka bir araca çarptı. Kaza anı İHA kameraları tarafından saniye saniye görüntülenirken, orta refüj ve kaldırım arasına sıkışan belediye otobüsü az kalsın çarptığı aracın üzerine devriliyordu.

Korku dolu gözlerle kaza anına şahit olan vatandaşlar, kapıların açılması ile birlikte otobüsten aşağıya atladı. Aynı yol üzerinde MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut'ta buz tutan yolda aracının hakimiyetini kaybederek aydınlatma direğine çarptı.

Dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışının ardından buz tutan yollar sürücülerin kabusu oldu. Zincirsiz yollarda ilerlemeye çalışan araçların bazıları kazanın eşiğinden dönerken, Dikmen Caddesi üzerinde buz tutan yolda kontrolden çıkan EGO otobüsü korku dolu dakikalar yaşattı. Kavşakta yan şekilde hareketsiz bekleyen belediye otobüsü biranda hareket ederek aşağıya doğru kaymaya başladı.

Şoförünün çabalarına rağmen bir türlü durdurulamayan otobüs, aynı yol üzerinde mahsur kalan başka bir araca çarptı. Kaza anı İHA kameraları tarafından sanayi saniye kaydedilirken, orta refüj ve kaldırım arasına sıkışan belediye otobüsü çarptığı acın üzerine devriliyor. Bu sırada belediye otobüsünün çarptığı otomobil hareket ederek aşağıya doğru kaymaya başladı. Sürücüsünün çabalarına rağmen kaymaya devam eden otomobili durdurmak için vatandaşlar seferber oldu. Aracı tutan vatandaşlar otomobilin kaymasını durdururken, belediye otobüsü içerisinde bulunan vatandaşlar korku ile kapıların açılmasının ardından aşağıya atladı. Hareket kabiliyetinden yoksun kalan belediye otobüsü yolu caddeyi tamamen trafiğe kapattı.

Öte yandan belediye otobüsünün kaza yaptığı Dikmen Caddesi'nde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut'ta buz tutan yolda aracının hakimiyetini kaybederek kaldırımda bulunan aydınlatma direğine çarptı. Kazayı yara almadan kurtulan Bulut, belediye ekiplerini kar yağışının haftalar öncesinden bilinmesine rağmen önlem alınmadığı için sitemde bulundu. Vatandaşların da duyarsız olduğunu söyleyen Bulut, kaza anında bulunan oğlu ile birlikte kazayı yara almadan kurtulduğunu söyledi. Bulut, "Kar yağışı başlamasına rağmen ortalıklarla da bir tane belediye ekibi yok. Saatlerdir gelmediler. Polis ekipleri de yok. Nerede bunlar bilmiyorum" dedi.

İHA

http://www.haber7.com/haber/20101212/Belediye-oto ...i-Izle.php

Görebildiğim kadarı ile 08-108 nolu araç kaza yapmış. Kazanın olduğu yer de Dikmen Caddesi ile Çetin Emeç 'in kesistiği yerdeki Sehll ve PO'nun orası galiba. Çok dik bir yer. Kaza yapan vatandaşlara ve milletvekile geçmiş olsun.

Hakan_ank89
7 yıl önce - Pzr 12 Arl 2010, 15:22

EGO araçları bildiğim kadarıyla (otobüs beklerken yaptığım gözlemlere dayanarak) kış lastiği kullanmıyor, yazlık lastikler hava sıcaklığı 7 derecenin altına düştüğünde özelliğini kaybeder, bu sebeple yalnızca EGO otobüsleri için demiyorum, kışın trafiğe çıkan tüm araçların lastiklerini kar lastiği diye tabir edilen vakumlu kışlık lastikler ile değiştirmesi gerekmektedir, ancak maalesef çok az kişi kışın kar lastiği kullanıyor.

Tabi kışın yolların zamanında temizlenmesi ve tuzlanması da büyükşehirin ve ilçe belediyelerinin kendi sorumlulukları, yolda 20-30 santim kar varsa hiçbir donanım fayda etmez.

Ankara'da kar rakımı yüksek olduğundan dolayı en çok Çankaya ilçesine yağıyor, bu sebeple en azından 1. bölge otobüslerinin, dolmuşlarının, özel halk otobüslerinin ilave önlemler alması gerekir.

İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Pzr 12 Arl 2010, 15:32

Kış lastiği önleminin yanında bir de güzergahlarda değişiklikler yapılmalı.O Dikmen Caddesi'nde en kaliteli lastiği kullan, en gelişmiş teknolojilerle donat arabayı yine de sağlıklı bir şekilde sefer yapmak mümkün olmaz.Kar yağışının yoğun olduğu ve sıcaklığın iyice düştüğü akşam saatlerinde daha yumuşak yokuşların olduğu güzergahlardan araçlar hizmet vermeli.

Mesela bu örnekte otobüs Polis Evi'nin önündeki kavşaktan aşağı dik yokuştan inmeye çalışmak yerine sola dönüp Çetin Emeç'e çıkıp ilerden Türk Ocağı'ndan aşağı inmeye çalışsaydı muhtemelen böyle bir kaza gerçekleşmeyecekti.Ama tabi bunu şoförün inisiyatifine bırakmamak lazım, bu durumlarda önceden belirlenmiş alternatif güzergahlar olmalı ve şoförler o doğrultuda sefer yapmalılar.

Hakan_ank89
7 yıl önce - Pzr 12 Arl 2010, 20:27

Az önce ATV ana haber bülteninde izledim, Turan Güneş Bulvarı üzeri Panora AVM önünde 09-152 numaralı EGO otobüsü bir dolmuş ile çarpışmış, dolmuşta bulunan bazı yolcular yaralanmışlar, iki araçta da ciddi hasar vardı.

çağan kudal
7 yıl önce - Pzr 12 Arl 2010, 20:35

bugün haberlerde oran sitesi hattında çalışan 09-152 numaralı aracın kayarak kazasına şahit oldum.aracın ön sol camı ve kapıları tamamen göçmüştü.çarptığı minibüste ise yararlılar vardı. dikmen caddesi'nde de 08-108 numaralı araç da aynı şekilde kazalıydı.yolcular nasıl kaçacağını bilemedi. bu araçların kar tedbirleri alınmıyor mu? belediye vatandaşa suç atacağına EGO araçlarının kış tedbirlerini aldırsın!..

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 666768   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet