Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

İstanbul'da (İETT hariç) hangi ulaşım aracı kalksa bir sıkıntı olmaz?
Özel Halk Otobüsleri 16.2%  16.2%  [18]
Minibüs 52.3%  52.3%  [58]
Dolmuş 18.0%  18.0%  [20]
Taksi 1.8%  1.8%  [2]
TUR-YOL Motorları 11.7%  11.7%  [13]
Toplam Oy : 111

Meriç Erdem
12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 12:23
[İST-G1.140] - İstanbul'da (İETT Hariç) Hangi Ulaşım Aracı Kalksa Bir Sıkıntı Olmaz?

Halkımız birçok taşıttan şikayetçi...
Acaba wowTURKEY-Ulaşım Bölümü ne düşünüyor?

İETT kalkabilir/özelleşebilir diyenler mesaj ile bildirebilirler.

Eray Falay
12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 12:45

Ben şahsen oyumu minibüsten yana kullandım ama tamamen kalkmasından yana değilim sadece istanbuldaki bütün minibüslerin tek çatı altında toplanıp 2 ye 1 yada 3 e bir şekilde araçlarını büyültüp (31 koltuklu midibüs ,9m lik küçük otobüsler yada 12 m lik özel otobüsler) ulaşım sıkıntısı olan bölgelere yolcu taşımacılığı yapılmasından yanayım.Örnek olarak kartaldan kalkıp çevre beldelere giden 134 türevli otobüsler yada yakın veya uzak banliyöler arası kprü görevi görecek mevcut sistemi belsemeye yarayan bir sistemden yanayım.Bu araçlarında ÖHO şeklinde olup mevcut ÖHO şirketlerinin ÖZULAŞ gibi bir çatı altında toplanıp tamamen birbirlerini besleyen mevcut ulaşım kar ve cihazlarına sahip araçlarından oluşan ve kapışmadan ziyade hizmet amaçlı bir şirket şeklinde çalışabilen İETT gibi belirli bir kriteri olan ve İETT ile beraber İBB ye bağlı bir Ulaşım merkezine bağlı olan birbirlerini besleyen 2 kurum şeklinde çalışmasından yanayım.Böyle olduğu zaman Hem ulaşım sorunumuz büyük oranda çözülcek hem de hizmet anlayışında ciddi gelişmeler olacağını düşünüyorum.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 12:54

İstanbul genelindeki "Dolmuş"ların adedi de 1990'lardan itibaren kademeli olarak azaltılarak 585'e kadar düşürüldü. Bunların kalkmasının ulaşıma menfi bir etkisinin olacağını zannetmiyorum. Kalksınlar demiyorum, çünkü İstanbul'un farklılıklarından birisi Dolmuşlar da ama, başlıkta en az etki edecek taşıtı aradığımız için bu şekilde düşünüyorum.

Akın KURTOĞLU

:BARIŞ:

12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 13:00

Alıntı:

Özel Halk Otobüsleri    
Minibüs    
Dolmuş    
Taksi    
TUR-YOL Motorları    

-Özel Halk Otobüsleri'nin kalkması sorun olabilir.O kadar İnsan taşıyorlar.

-Minibüs'de gerekli bir Toplu Taşıma Aracı olduğunu düşünüyorum.En azından İETT 'nin ulaşamadığı gibi yerlere ulaşırlar. (Bazı hatlarında)  

- Dolmuş'ların kalkması bir sorun oluşturmaz.

- Taksilerinde acil durumlar için falan gerekli olduğunu düşünüyorum.

- Tur-Yol Motorları'da tabiki gereklidir.

* Bu nedenle bende oyumu Dolmuş olarak kullandım.

SÜLEYMAN GÜNDÜZALP

12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 13:14

oy verme hakkım olmadığı için oylamaya katılamadım ancak dolmuşların ana güzergahlardan uzaklaştırılıp belediye otobüsleri ve tranvayların duraklarına göre şehir dışında organize edilmeleri daha iyi olur diye düşünüyorum.birde bu toplu taşıma araçlarını kullanan ticari taşıt kullanma sertifikalı personelin sürekli olarak başta trafik kuralları olmak üzere eğitimden geçirilerek hizmet kalitesinin arttırılması yönünde çalışmaların daha ciddi yapılması gerektiğini düşünüyorum.

orhuncet
12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 13:40

ÖHO'lar bence en sorunluları olması nedeniyle kalkması en hayırlı olurlar.Etki açısındanda Ankara 500 tane öho'yu kaldırdı ve uaşım adına bir sorun olmadı.Yani bu sebeplerden dolayı öho dedim.

:BARIŞ:

12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 13:45

Alıntı:
ÖHO'lar bence en sorunluları olması nedeniyle kalkması en hayırlı olurlar.Etki açısındanda Ankara 500 tane öho'yu kaldırdı ve uaşım adına bir sorun olmadı.Yani bu sebeplerden dolayı öho dedim.

Sizde söylüyorsunuz "Ankara 500 tane öho'yu kaldırdı ve ulaşım adına bir sorun olmadı "..

Birde İstanbul Açısından bakarsak çok büyük fark var.İstanbulda Zaten Nerdeyse 2000 Tane ÖHO var.Bunlarda kalkarsa artık olacakları düşünemiyorum bile.   İstanbul gibi kalabalık bir yerde

İBRAHİM DİLBER
12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 14:10

Yerine daha verimli bir sistem getirmedikçe hiçbir ulaşım aracının kaldırılması doğru olmaz.Ayrıca bu tür düzenlemeler yapılırken bu işlerde istihdam edilen kişilerin de kesinlikle mağdur edilmemesi gerekir.

orhuncet
12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 14:24

Alıntı:
Sizde söylüyorsunuz "Ankara 500 tane öho'yu kaldırdı ve ulaşım adına bir sorun olmadı "..
Birde İstanbul Açısından bakarsak çok büyük fark var.İstanbulda Zaten Nerdeyse 2000 Tane ÖHO var.Bunlarda kalkarsa artık olacakları düşünemiyorum bile.    İstanbul gibi kalabalık bir yerde

E tabi önlem alınması koşuluyla.Burada verilen seçeneklerden biri kalksa zaten hat safhada olan ulaşım sorunu iyice büyür.Ankara 500 aracı kaldırdı ama yerine MAN-CNG'leri aldı.Yani önlem alınmadan bu araçlardan birinin kalkması sorunun iyice büyümesine yol açar.

Meriç Erdem
12 yıl önce - Çrş 20 Hzr 2007, 16:24

Bence ÖHO'lar kaldırılmamalı ama azaltılmalı. Mesela bir hatta ÖHO ve İETT karışık çalışıyorsa, ÖHO merkezden daha uzak yerlere verilmeli. Dolmuşlarda belli bir hareket saati olmadığından taksilerle aynı çatı altında toplanabilir.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM