Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bursa - Cumalıkızık
« önceki   123 ... 108109110   sonraki »

ANA SAYFA -> BURSA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
bursa_garaj6
13 yıl önce - Prş 02 Hzr 2005, 00:29
Cin aralığı

Selam Herkeze merhaba bu forma ilk defa girdim ve çok hoşuma gitti
Cumalıkızık başlığını görünce geçen gün özel bir televizyon programında seyrettiklerim geldi
Dünyanın En dar aralığını görünce sunucu birden şaşırdı ve yanındaki rehbere sordu burasıda ne böyle diye benimde bilmediğim bir şeyi söyledi rehber . Rehber rehber dediğime bakmayın ihtiyarbi köylü.
Sunucu :Bu sokağın adı nerden geliyor amca.
Amca :Cin aralığı ismi Yunanlıların Cumalıkızığı işgali sırasında konulmuştur
Yunan askerleri köyü basar ve heryeri yağmalar bazı köylüleri kovalamaya başlar bu sırada dağda bulunan eşkiyalarda köyden haber bekler bu sokak dağa çıkarmış ve köylüler cin sokağından dağa çıkar eşkiyalara haber verir yunan askeri bu aralığı görmez ve geri döner.KORKARAK burda cin var zannederler köyün lanetli olduğunu sanırlar dağa kaçan köylüler eşkiyalara haber verir Eşkiylar Yunan askerini gafil avlar ve köyü kurtarır.
Bu Sokak Öyle bir Sokaktır ki BURDA 700 yıllık olarak en eski Osmanlı köyü dediğimiz Cumalıkızığın Bu günlere gelmesine sebep olmuştur iyiki varsın Cin Aralığı iyiki varsın Cumalıkızık Sen Siz Bir Bursa Düşünemiyorum Bir an Önce Restore Edilmelisin

muratseren

13 yıl önce - Sal 04 Ekm 2005, 20:47
Yeniden Cumalıkızık

Cumalıkızık'ın restore edilmesini ben de çok istiyorum. Ayrıca fotoğrafını çektiğiniz o çocuklar benim en sadık rehberlerimdir. Her gittiğimde köyü beraber gezeriz, kahvede otururuz, sohbet ederiz. Hatta bazen benim fotoğrafçım olurlar....

Bu yaz da bisikletle gittim ama okullar açılmıştı. tek başıma gezip bir kaç kare fotoğraf çektim. Cumalıkızık kahvesinde bir salep içtikten sonra atladım bisikletime ve süzülerek Bursa ovasına indim. Sonra tekrar Kaplıkaya... Evim orada ama yukardan gelmek istemedim. Yollar çok karışık...

Bu fotoğraflar Cumalıkızık'a 1 km mesafeden çekildi. Hep aynı fotoğrafları görmektense, bir kilometrenin yarattığı farkı görmek isteyeceğinizi düşündüm bir kaç kareyle...

(+)

(+)

(+)

(+)

ayça_leovinus
13 yıl önce - Çrş 02 Ksm 2005, 15:02
cumalıkızık fotoğrafları

Güzel evleri, tatlı çocukları ve güler yüzlü insanları, nefis gözlemeleri ile en eski Osmanlı Köyü Cumalıkızık..........

(+)

Hakan Aydın

13 yıl önce - Pzr 01 Oca 2006, 22:12

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son Hakan Aydın tarafından Çrş 19 Tem 2006, 22:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hakan Aydın

13 yıl önce - Pts 02 Oca 2006, 12:38

Fotoğraf gezilerimizin devamı gelecek...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son Hakan Aydın tarafından Sal 07 Şub 2006, 01:39 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 108109110   sonraki »
ANA SAYFA -> BURSA