Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 23
Halil kilinc
11 ay önce - Cum 23 Ksm 2018, 00:13
Deliler köyü Gemerek soyadım kilinc

Kılınç soyadım gemerek deliler köyü Gemerek

Misafir f66

10 ay önce - Pzr 09 Arl 2018, 22:10

Sayın Burhanettin Akbaş benim aile tarafım 200 yıl önce erkiletten talasın sakaltutan köyüne yerleşmiş benim bağlı olduğum boy veya oymak hakkında bilgi verirmisiniz?

Misafir bf4

10 ay önce - Cum 14 Arl 2018, 15:36

Abi kayseride esebey diye bi oymak var battal gazinin soyundan geliyorlar bir bilginiz varmi acaba

Misafir 3f7

9 ay önce - Cmt 29 Arl 2018, 23:42

Malatya / Hekimhan / Hacılar Köyü hakkında herhangi bir bilginiz var mı? hangi boy ya da aşiret.

Mehmetdgnn 38
9 ay önce - Pts 31 Arl 2018, 22:31

Hocam Kayseri bünyan kösehacılı Köyündeniz dedelerime Arnavut diyorlardı hangi boydan olabiliriz cevaplarsanız sevinirim iyi günler

Misafir fcb

9 ay önce - Sal 01 Oca 2019, 23:00

İyi akşamlar: Niğde Bor Postallı (Barastal) köyü doğumluyum. Baba tarafım HAMİT AĞALAR, ana tarafım KÖROSMANOĞULLARI diye bilinir. Ben şimdi Oğuzların Kayı boyunun hangi kolundan gelmekteyim. Benim soyum konusunda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. TEŞEKKÜRLER

Misafir 044

9 ay önce - Cmt 05 Oca 2019, 23:21

Hocam merhabalar,
Kayseri şehir merkezi (hunat mahallesi genel adı),cürcürler,muammerbey mahallesi burası ağırlıklı olarak Kayseri'nin yillisi Mahallenin geçmişi ile ilgili bilgi nedir ? 1870 yılından daha eskiye gidemiyoruz biraz aydınlatırmısınız.(Sağlıklı bir tavsiye edebileceğiniz kaynak varsa memnun olurum)

Saygılarımla

Misafir 3a3

9 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 12:04

Düşüncelerimi, sözler içinde kaybolmadan özetlemek istiyorum.
1-Anadolu’da yaşayan herkesin Orta Asya’dan geldiğini söylemek biraz tuhaf geliyor bana. Türkler, Anadolu’ya geldiklerinde, bu topraklar boş değildi. Buranın yerlileri buharlaştı mı ? O kadar savaş olmuş, o kadar sağdan soldan cariye getirimiş, köle getirilmiş, devşirme getirilmiş. Batıdan, doğudan, güneyden ordular gelmiş. Savaş ortamları; gasplar, cinayetler, tecavüzler… Türkler’in gelmesinden önce kurulan büyük devletler, uygarlıklar. Bunları ben uydurmuyorum. Gidin müzelere, targi belgelere bakın. Kısacası, Anadolu ‘da saf ırk aramak yerine, bu zenginlik üstünde durmak daha yararlı olmaz mı ? Orta Asya’dan gelen kültür de araştırılsın, bu toprakların kadim kültürleri de araştırılsın.
2-Koçgiri aşireti hakkındaki bilgiler oldukça yetersiz.
3-Sizin düşüncenize göre, “Alevi Kürtler öz be öz Türkmen” ise, siz asimile olmuşsunuz demektir. Mademki Türkmen olmayı onlar devam ettiriyor, siz ettiremiyorsunuz gibi bir anlam çıkıyor ortaya. O halde, onları neden asimile etmek isteyenler var. Anlamış değilim. Basit bir örnek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin “Cemevleri ibadethanedir.” kararı uygulanmıyor. Ama nerede ise bütün okullar camiye çevrildi.
4-İkna olmayanlar varsa, o halde buyurun gen testine girin.
5-Soy sop yerine, insanlığıa ne hizmet sunulduğu önemli değil midir ? Geçmişle övünmek, daha çok zayıf toplumların başvuduğu bir yoldur.
6-Tarih boyunnca ırkçı ve dinci söylemler insanlara büyük acılar yaşatmıştır. “İNSAN” olarak bakamadığımız sürece, korkarım, böyle de devam eder. Atatürk Türkiyesi’ndeki yaklaşım da bu yönde olmalıdır. Untumayın ki, Türkiye her rengi ile güzeldir.
-Kahramanmaraş’tan bütün dostlara, Kahramanmaraş Göksun Keklikoluk’a, Sivas İmranlı Doğançal’a (Yazıkoya Orté) selamlar.
İskender YILDIZ

Misafir 061

8 ay önce - Prş 24 Oca 2019, 09:29

Merhaba Hocam Ben kayserinin Amarat köyündenim. Soyadı kanunu çıkmadan önceki kabile ismimiz Avanoğlu imiş. Akkıslanın Ganişeyh köyü ( eski adı avanoğlu) bir yer var ve Türkiyenin bir çok yerindede bu kabile ismi mevcut detaylı bilgi verebilirmisiniz ?

Misafir f2c

8 ay önce - Cum 01 Şub 2019, 00:35

Hocam ben kayseri moluluyum hangi boydan oluyorum simdiden tesekkürler

sayfa 23
« önceki   123 ... 22232425   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET