Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya Kemer
« önceki   12345 ... 515253   sonraki »

ANA SAYFA -> ANTALYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
Suatk

11 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 04:00

Kemer koyundaki Paris batiginin ve yoruk cadirinin fotograflarini ceken varsa lutfen gondersin,
bu gizli guzelliklerinde bilinmesi gerekir diye dusunuyorum Kemerden bahsederken nedersiniz???

biraz tarhicesinde de bahsetmeden gecemiyecegim, cunki dunyanin en iyi 100 dalis sitelerinden biri olarak gosterilen bu yerin cok ilginc de bir hikayesi var soyle;
Paris 2 gemisi 1917 zamanlarinda Antalya bolgesinin kontrolunu yapan bir devriye gemisiymis ve Anadolu ve ozelikle Antalya ve cevresindeki Kuvayi Milliye guclerine gidecek muhimmati engelemek icin kus ucurtmuyormus, taaki bir sabah simdiki yoruk cadirin bulundugu tepeye kurmay Mustafa Ertugrul komutasindaki askerlerle gizlice bir Top yerlestirmelerine kadar cok can yakmis Kemer ve Antalya cevresinde ama her sey ilelebet degil ya ve o sabaha karsi,
ne supriz ama Paris gemisi sabah sutunu almak icin geldiginde bom bom bom dumduz oldugu gibi denizin 35 m dibine oturmus, sahsen ben ve esim 4 sene once dalis yaptik, herkese ozamandan beri oneriyorum, kendimi discovery channelde belgesel cekiyormus gibi hissettim, cunki koy oldugu icin dalarken 5-6 m den fazla bir gorus yok tepelerde, sadece bir ipin dibe gidisini goruyorsunuz neyle karsilasacaginizi bilmeden dibe gidis ve finalde ulastiginizda sizi yavas yavas selamliyor ve dibte cok guzel bir goruntu var
top mermilerin giris yerlerini buyuk pervanesini ve ismini gorebilirsiniz, kaptan kosku ve ortasi curudugunden ici pek saglam degil ama govdesi cok guzel duruyor..
bulunusu ise cok daha ilginc
tesadufen bir balikcinin aginin takilmasi sonucu dalis okulundan yardim isemesiyle bulunuyor, bulan da bizimle dalis yapan ustamiz Kerim Sayin, ( burdan cok slmlr) tam bir deniz tutkunu hayatta yasaya bileceginiz essiz maceralardan birisi olarak gosterebilirim ve kesinlikte herkese tavsiye ediyorum

Kemer'in bir yerini daha superrrrr tavsiye ediyorumm arkadaslar,
WALL evet yanlis duymadiniz dalgiclar burayi duvar olarak anlatiyorlar, 5-7 metrede snorkelle dolasirken birden essiz derin bir karanlik gorursunuz ve super urkutur insani ama dibten gittiginiz de ise senaryo cok daha degisiktir, dusununki  30 katli bir apartmanin tepesinden asagiya dusmeden suzule suzule inebilme yeteneginiz var, iste burda kullanabiliyorsunuz o yeteneginizi,
apartmanin  terasinda dolasirken kenara gelip te soyle bir asagiya bakmak gibi bir sey, burda sadece fark biraz karanlik asagisi ve karanliga dogru yavas yavas inebildiginizi goruyorsunuz
yolda ise kimleri gormessinizki Murraylar ( buyukyilan baliklari ) koguslarindan dislerini gosterir, cupralar misiniyle asilmis gibi seyrederler ortaligi kisacasi daha sizi ne suprizler bekliyor arkadaslar ve sonunda dibe ayak bastiginiz da ise soyle bir yukari bakin ve benim bu anlattiklarimi animsayin ve bu essiz manzaranin bol bol resmini cekin ki sonra benim gibi boyle deli deli bir resim ceken varmi diye aramayasiniz, iyi dalislar

Ayhan Alakavuk

11 yıl önce - Pts 23 Tem 2007, 14:41

Suat Koseoglu arkadaşım kıskanmamak elde değil. Keşke denizdeki karanlık korkum olmasa ve sizin yaşadıklarınızı bende yaşayabilsem. Bir apartmandan süzülerek inme hayalimi sanırım havada gerçekleştireceğim. Ama denizde nefes alma zevki herkese tavsiye edilir .

Selahattin
11 yıl önce - Pts 20 Ağu 2007, 15:17

Yörük Parkın'dan bir panorama.  

(+)

mustafaB.
11 yıl önce - Sal 21 Ağu 2007, 12:59

(+)

(+)

(+)

özi :)
11 yıl önce - Pzr 23 Eyl 2007, 01:49
kemer yörük parkından bir bakış