Ana Sayfa 878 bin Türkiye Fotoğrafı
Türkiye'nin Otobanları
Sayfa: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sonraki
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
eddy85

10 yıl önce - Sal 09 Arl 2003, 18:00
Türkiye'nin Otobanları

Su an ki mevcut durum:

Ankara Istanbul Otobani ve Adana Otobani birlesecek :

Sizce bu otoban agi ne kadar daha büyücek?

Fotolar:

ali

10 yıl önce - Sal 09 Arl 2003, 18:09

Eddy haritadan da anlasilacagi gibi;Adana otoyolu pozantidan batiya dogru ayriliyor,bu otoyol Konya ve Antalya üzerinden
Izmirle bulusacak ve ikinci haritada tam belli olmuyor ama su an Bursa cevre yolu yapim asamasinda,insaatlari sürüyor....
Körfez gecidi ile bu yol istanbula diger yandan da Izmire ulasacak...Yani Batidaki tüm büyük sehirler birbirileriyle bulusacak...
Ödeneklerin azligindan dolayi sonraki porjeler askiya alindi...Senin gönderdigin resimlerde de görüldügü gibi,
dünyanin en güzel otoyollari yapiliyor...Almanyada bile kesintisiz üc seritli otoyollar
sadece sehir girislerinde var...Türkiyede planlanan tüm otoyollar bastan sona en az üc seritli olacak...
Para olsa cok güzel isler yapilicak,bundan eminim...

messiah_haktan

10 yıl önce - Sal 09 Arl 2003, 18:12

Bu hizla devam ederse pozantinin ankara ile birlesmesi en az 7-8 sene daha sürer,su anda sadece duble yolar yapiliyor,onlarin standartlarini bilmiyorum,umarim avrupaki 2 seritli otoban standartinda yaparlar!

Aslinda Ankara-adana birlestikten sonra,Izmir Isparta,Ispartadan Adana-ankara otobanina bir baglanti otobani yapilacakti ama su duble yollar ciktiktan sonra bütün projler durduruldu yada degistirildi

Icinizden birinde bi duble yolun resmi var mi,standartini cok merak ediyorum,umarim yere asflat döküp sildsiz,isaretsiz birrakmamislardir!
Sivrihisar-Polatli arasindaki duble stadratina sahipse ozaman gercekten cok güzel..

messiah_haktan

10 yıl önce - Sal 09 Arl 2003, 18:16

kuffo44 demiş ki:
Eddy haritadan da anlasilacagi gibi;Adana otoyolu pozantidan batiya dogru ayriliyor,bu otoyol Konya ve Antalya üzerinden
Izmirle bulusacak ve ikinci haritada tam belli olmuyor ama su an Bursa cevre yolu yapim asamasinda,insaatlari sürüyor....
Körfez gecidi ile bu yol istanbula diger yandan da Izmire ulasacak...Yani Batidaki tüm büyük sehirler birbirileriyle bulusacak...
Ödeneklerin azligindan dolayi sonraki porjeler askiya alindi...Senin gönderdigin resimlerde de görüldügü gibi,
dünyanin en güzel otoyollari yapiliyor...Almanyada bile kesintisiz üc seritli otoyollar
sadece sehir girislerinde var...Türkiyede planlanan tüm otoyollar bastan sona en az üc seritli olacak...

Kuffo benimde korkum bu,duble yollari yaptiktan sonra <eter artik diyip otobanlari yapmamalri,onadn sonra almayadaki gibi otobanlarimiz olacak,2 seritli ufacicik seyler!2 serit bize gelecekte asla yetmez,nufusunuz hizli bir sekilde büyüyor,18 yas altinda ehliyetsiz 30 milyon vatandasimiz var,gittikce zenginlesen bir halkimiz var ve bunlarin yaninda az gelismis havayollari ve demiryollarimiz var,onun iicn TR iicn en az 3 seritli otoban gerek!

ali

10 yıl önce - Sal 09 Arl 2003, 18:22

Dostum korkmana gerek yok,duble yollar sadece AKP hükümetinin Acil Eylem Planinin bir parcasi olarak yapiliyor...
Yani anlayacagin su an Otoyol icin paramiz yok ama acilen yol lazim o yüzden bunu yapiyoruz düsüncesinden baska bir sey degil...
Unutma ki 2004 yili ulasim yatirimlarinin beste biri yine otoyol yatirimlarina ayrildi..
Türkiye asla otoyolsuz yapamaz.Dogu ile batiyi birlestiriyoruz,
Orta Dogu ve Avrupayi birlestiriyoruz,bizim kendi ihtiyacimiz olmasa bile
sirf köprü görevini yerine getirip bundan kazanc elde edebilmek icin otoyollara ihtiyacimiz var...

Asil kafa yormamiz gereken sey bogazlarin nasil asilacagi...
Istanbul yetmiyor artik,sehrin kendi trafigi basina bela olmus..
Tez elden Canakkalae gecisleri ve Istanbulla alakasi olmayan transit gecisler icin tünel-köprü projeleri baslamali...

Yolcu ulasimi raylara kaydirilmali,karayollari zaten limitlerini
zorlamaya basladi bile...

messiah_haktan

10 yıl önce - Sal 09 Arl 2003, 18:32

Alıntı:
Tez elden Canakkalae gecisleri ve Istanbulla alakasi olmayan transit gecisler icin tünel-köprü projeleri baslamali...

Tam 12den vurdun kuffo!Istanbul zaten bikmis kendi trafinden bide bunun üstüne üstelik dünyanin trnsit gecisi yapiliyor!Yap canakkale yap-islet-devrinden bir gecit paran yoksa!Bazi islerin arkasinda para ile ilgisi olmayan seyler yatiyor ama bizim kafamiz almaz!

Anıl

10 yıl önce - Çrş 10 Arl 2003, 01:35

Ankara-Adana Otobanının bir kısmınıda bizim sirketimiz kazandı, onay bile gelmedi daha... Kredili iş hepsi, hazine onayı falanda lazım. 6-7 değil, 16-17 yıla anca biter gibi. Kaç senedir bekleniyor.....

Ben daha üniversitedeyim. Elimizdeki çoğu iş bu hız ortalaması vede ödeneği ile ben emekli olurken biter inşallah! Tonla iş var, ihaleleri yapılmış, ama şantiyeleri bile kapandı. Ondan sonrada Konya'nın düzlüğüne yol yaptırır, bakın duble yol yaptık diye millete hava basarlar... En önemli yollar ise bekler!

Mehmet CK
10 yıl önce - Çrş 10 Arl 2003, 06:37

messiah demiş ki:
kuffo44 demiş ki:

Kuffo benimde korkum bu,duble yollari yaptiktan sonra <eter artik diyip otobanlari yapmamalri,onadn sonra almayadaki gibi otobanlarimiz olacak,2 seritli ufacicik seyler!2 serit bize gelecekte asla yetmez,nufusunuz hizli bir sekilde büyüyor,18 yas altinda ehliyetsiz 30 milyon vatandasimiz var,gittikce zenginlesen bir halkimiz var ve bunlarin yaninda az gelismis havayollari ve demiryollarimiz var,onun iicn TR iicn en az 3 seritli otoban gerek!

Gittikçe zenginleşen?

Bir otoyol projesı sorusu da benden...

Şimdi Bursa Çevre yolu inşaat levhasında İstanbul-Bursa-Balıkesir-İzmir otoyolu yazısı gördüm. Bu hatta yapılan bölünmüş yol, iileride otoyol mu olacak? Yoksda değişik bir yol mu var? Eğer varsa nerelerden geçecek?

Mehmet CK
10 yıl önce - Çrş 10 Arl 2003, 06:44

messiah demiş ki:
Alıntı:

Tam 12den vurdun kuffo!Istanbul zaten bikmis kendi trafinden bide bunun üstüne üstelik dünyanin trnsit gecisi yapiliyor!Yap canakkale yap-islet-devrinden bir gecit paran yoksa!Bazi islerin arkasinda para ile ilgisi olmayan seyler yatiyor ama bizim kafamiz almaz!

Petrol lobisi. Kaç yıl sonra hiç ummadığım bir koalisyon İstanbul-Ankara demiryolu modernizasyonu projesini başlattı, şaşırdım... Zannediyorum 2000 veya 2001 yılı idi. Ben bizim ülkede demiryollarının bundan fazla yatırım alacağını düşünmüyorum gelecek 10 senede...

Altay
10 yıl önce - Prş 01 Tem 2004, 10:06

Abi ben aranıza yeni katıldım ama hararetli bir tartışma var. ben karayolları özelliklede otoyolları inceliğyorum.Öncelikle sunu söyliyeyim.Bursa çevre yolu istanbul-bursa-balıkesir-izmir otoyolunun bir parçasıdır.Otoyol gebze yakınlarından anadolu otoyolundan ayrılıp körfezi geçecek,bursaya bağlanıcak.Sonra ayrı bir güzergahtan balıkesire ordanda izmire ulaşacak.Bu tamamen öz be öz otoyol olacak.duble yol falan değil.Bence türkiyedeki yapılması gereken ilk otoyol bu olmalı.Bizi hem saatlerce feribot kuyruğunda beklemekten kurtaracak hemde şıkışık , tekşeritli izmir karayolu rahatlayacak.

cevap yaz (üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET