Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yusuf Kaplan

12 yıl önce - Cum 15 Hzr 2007, 01:46
Beşiktaş'a yeni stad


Alıntı:
Beşiktaş'a yeni stad
Asbaşkan Levent Erdoğan, İnönü'nün yerine yapılacak yeni stadın müjdesini verdi. 14 Haziran 2007 14:40Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, yeni sezonda rakiplerine gözdağı verirken, "Şampiyonluğu kolay kolay bırakmayacağız, Beşiktaşlılar'ın içi rahat olsun" dedi. Erdoğan ekonomik açıdan umutlu konuştuğu açıklamasında, BJK İnönü'nün yerine yapılacak yeni stat müjdesini de verdi..

Beşiktaşlı yöneticiler katıldıkları bir panelde öğrencilerin sorularını yanıtlarken, yeni sezon öncesi camiaya umutlu mesajlar verdiler.

İstanbul Lisesi'nde, 7. Uluslararası Spor Şöleni kapsamında düzenlenen panele katılan kulüp asbaşkanları Levent Erdoğan ve Behçet Ümitlen, basın sözcüsü Gülnaz Kudunoğlu Arsel ile yönetim kurulu üyesi Nedim Sarsmaz, öğrencilerin gündeme ilişkin sorularına yanıt verdiler.

Kulüp başkanı Yıldırım Demirören ise transfer çalışmaları için yurt dışında olduğu için panele katılamadı.

ERDOĞAN: ''BEŞİKTAŞLILAR'IN İÇİ RAHAT OLSUN''
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı Levent Erdoğan, futbol takımına olan inancının tam olduğunu vurgulayarak, ''Yeni sezonda şampiyonluğu kolay kolay bırakmayacağız, Beşiktaşlılar'ın içi rahat olsun'' dedi.

Futbol takımının başına getirilen Ertuğrul Sağlam'a destek veren Erdoğan, ''Hep birlikte onun arkasında durarak, yeni sezonda şampiyonluğu yakalamaya çalışacağız'' diye konuştu.

Erdoğan, futbol şube sorumlusu Celalettin Kolot'un yıldız transfer sözü verdiğinin hatırlatılması üzerine, ''Celalettin Kolot şu anda İngiltere'de, başkanımız ve diğer yönetici arkadaşla birlikte, verdiği sözü yerine getirmek üzere uğraşıyor'' diye konuştu.

Beşiktaş'taki transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Levent Erdoğan, gerekli yerlere gerekli transferlerin yapılacağını kaydetti. Erdoğan, ''Transfer için çalışmalar devam ediyor. İlerlemeler var ama açıklama yapmak için henüz erken. Lazım olan yerlere gerekli takviyeler yapılacaktır'' dedi.

Eski teknik direktörleri Vicente Del Bosque ile süren hukuki mücadelenin lehlerine sonuçlanacağına olan inancını tekrarlayan Erdoğan, siyah-beyazlı kulübün mali yapısının dışarıya aksettirildiği gibi kötü olmadığını, 71-72 milyon dolar civarında borcu bulunduğunu, bunun da yarıya yakının kulüp başkanı Yıldırım Demirören'e olduğunu kaydetti. Erdoğan, ''Beşiktaş'ın ekonomik durumu iyidir. Beşiktaş, bütçesini de dikkate alarak, gereken yerlere gerekli transferleri yapabilecek durumdadır'' dedi.

Levent Erdoğan, geride kalan sezonda yaşanan hakem hataları ve bazı kulüplerin hakemler üzerindeki baskılarının hatırlatılması üzerine de, ''Şampiyonluk her şey demek değildir, evvela centilmenlik gerekir'' dedi.

YENİ STAT PROJESİ
Levent Erdoğan, BJK İnönü Stadı'nın yerine yapılacak yeni stat projesinin yakın bir zamanda kamuoyuna açıklanacağını duyurdu.

BJK İnönü Stadı'nın yıkılarak, yerine 36 bin kişilik yeni stat yapılacağını anlatan asbaşkan Erdoğan, ''Hakikaten güzel bir stat yapacağız. Finansı da hazır. 15-20 gün içinde, transfer telaşı bittikten sonra başkanımız tarafından tanıtımı yapılacak'' diye konuştu.


1947 yılında hizmete giren ve halen 32 bin kişi kapasiteye sahip BJK İnönü Stadı'nın artık ömrünü tamamladığını belirten Erdoğan, yeni statta asıl amaçlarının sadece 4 bin kişi kapasite artırımı olmadığını, günün şartlarına uygun, modern ve 24 saat kullanım alanı olacak yeni bir stat yapacaklarını kaydetti.

ÜMİTLEN: ''6 YABANCIYLA DEVAMDAN YANAYIZ''
Asbaşkan Behçet Ümitlen, Beşiktaş Kulübü'nün yabancı oyuncu sayısı konusundaki görüşünün sorulması üzerine, mevcut 6 yabancı oyuncu uygulamasının devamından yana olduklarını söyledi.

Ümitlen, ''Yabancı oyuncu sayısının bu şekilde kalmasından yanayız. Çoğaltılması, Türk sporuna darbe vurur, Türk oyuncuların önünü keser. Bizim görüşümüz budur ama alınacak ortak karara da saygı gösteririz'' diye konuştu. Yönetim kurulu üyesi Nedim Sarsmaz ise, ''Futbolda 14 yaş grubumuz ileride Türkiye'ye hakim olacak. Bu şekilde devam ederse üst tarafa bir hayli oyuncu kazandıracak. 4 tane Muhammedimiz var, sizler henüz 1'ini duydunuz'' dedi.

ARSEL: ''SAĞLAM İLE BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ''
Beşiktaş Kulübü Basın Sözcüsü Gülnaz Kudunoğlu Arsel, futbol takımının teknik direktörü Ertuğrul Sağlam ile gönül rahatlığı içinde sözleşme imzaladıklarını vurgulayarak, ''Kendisiyle çok ciddi başarılara imza atacağımızı düşünüyorum'' dedi.

Arsel, ''Lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası ve Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde olabildiği kadar başarı kazanmak istiyoruz. Ertuğrul Sağlam'ın yüzde 100 arkasında olarak, kendisini motive edip, büyük başarılara imza atacağız. Ertuğrul Sağlam ile konuştuğumuzda bana bambaşka şeylerden bahsediyor. O zaman ben bir iletişimci olarak rahat ediyorum, siz de rahat edin'' diye konuştu.

Beşiktaş'ın, yeni sezon öncesi futbol takımının başına Ertuğrul Sağlam, erkek basketbol takımının başına da Ergin Ataman'ı getirdiğini hatırlatan Arsel, ''Bence Beşiktaş yılın transferlerini yaptı'' diye konuştu.

Transfer çalışmaları hakkında da görüşlerini açıklayan Arsel, Beşiktaş'a beklenenin üzerinde hizmet verecek futbolcuları aradıklarını vurgulayarak, ''İlerisi için yatırım yapıyoruz. Futbolcunun geçmişine yatırım yapmıyoruz. Geçen sezon çok iyi bir takım yarattık. Çok acayip insanlara ihtiyacımız yok, sadece bazı mevkilere takviyeye gereksinim var'' dedi.

Turkcell Süper Lig'in, iddia edildiği gibi kalitesiz bir lig olmadığını anlatan Arsel, Türk sporunda her birimin görevini en iyi şekilde yerine getirmesi durumunda ligin kalitesinin çok daha iyi duruma geleceğinin altını çizdi. Bu arada, panel sırasında Gülnaz Kudunoğlu Arsel ile öğrenciler arasında ilginç bir diyalog da yaşandı. Dinleyicilerin yıldız transfer konusundaki soruları üzerine Arsel, ''Aranızdan kaçınız Beşiktaşlı? Kaç kişinin forması var? Niye almadınız?'' diye sorarak, taraftarların maddi anlamda kulüplerine daha çok sahip çıkmalarını istedi.

Panel sonrasında okul yönetimi, Beşiktaşlı yöneticilere birer plaket ve çiçek verirken, siyah-beyazlı yöneticiler de beraberinde getirdikleri formaları öğrencilere dağıttı.


kaynak: www.spor3.com

Beşitaşın inönü stadı yıkılacak deniyor. Hani o stada çivi çakılmayacaktı? Valla proje ne derecede doğru bilmiyorum, ama inönü stadı yıkılacak olursa üzülürüm. Stad eski olmasına rağmen çok şık.

Görüşlerinizi burada paylaşırsanız sevinirim.

Yusuf Kaplan


H.ANIL

12 yıl önce - Cum 15 Hzr 2007, 10:19

haber guzel ama burada tartisamayiz ,burdan devam edelim
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=42172& ...mp;start=0

kilitlensin lutfen

[Kilitlendi. - Hakan Aydın - Cum 15 Hzr 2007, 09:20 ]


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET