Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
umutyolu
7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 12:40
G.Doğu Anadolu'ya Özel Harekat Timleri Gönderiliyor

Alıntı:

Özel Tim'in görevi

Doğu ve Güneydoğu'ya yönlendirilen Özel Harekat timleri nokta operasyon yapacak...

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde dağlık alanlarda yuvalanan teröristleri yok etmek için yeni bir adım atılıyor. Bölgede terörle mücadelede uzman olan Özel Harekat timleri görev yapacak.

Özel Harekat eğitimi almış yaklaşık 5 bin polisin bölgeye gönderilmesi için çalışmalar hızlandırıldı. Diyarbakır'da bulunan Jandarma Özel Harekat Tim sayısı da artırıldı. Ayrıca bu timlere destek amaçlı rütbeli personelden oluşan yeni operasyon timleri de kuruldu. Teröre karşı yeni mücadelede arazide boş alan kalmayacak şekilde sayısal üstünlük kullanılarak icra edilecek arama-tarama faaliyetleriyle teröristlerle sıcak temas sağlanmaya çalışılacak. Özel Harekat birlikleri nokta operasyonlarla teröristleri imha edecek. Hakkari, Şırnak, Batman, Diyarbakır, Tunceli ve Bingöl'de terör yuvalarına geniş çaplı eşzamanlı operasyon yapılacağı belirtiliyor. Terörle mücadelede Tunceli, Bingöl, Batman ve Diyarbakır'da geçici güvenlik bölgeleri oluşturulacağı kaydediliyor.

Kaynak : http://www.haberodasi.com/NewsDetail.Asp?NewsID=21834

Özel harekat timleri pkk nın kabusudur. Zira bu timleri oluşturan askerler özel eğitim almış, keskin nişancı, her türlü şartlarda görevlerini en iyi şekilde icra eden askerlerdir. Zamanında bu timler pkk yı evlerin bodrum katlarında, samanlıklardan, sarp kayalıklardan ve daha birçok zor bölgede bulup imha ediyorlardı. Aslında bu timlerin G.Doğu Anadolu'dan Batı'ya aktarılması yanlış bir politikaydı. Bu sayede bölgede artık konuyu bilen, işi bu olan professiyonel askerler nokta operasyonları yapacaklar. Kudurmuş pkk nın artık günleri sayılı. Bu timler geçtiğimiz senelerde katıldıkları birçok yarışmada birinci oldular ve hatta ABD'nin meşhur Delta Force grubunu bile safdışı etmişlerdi.

Bu timler genelde pek "sağ" yakalamazlar. Amaç kökünü kazımak ise işte bu timler diğer askerler ile birlikte bu işi bitirecekler.

Teşekkürler.

Alpaslan TÜRKOĞLU

7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 12:46

Ben Şemdinli'de görev yaparken birkaç özel harekatçı ile tanışma fırsatını bulmuştum.Adamlar gerçekten iyi eğitimli ve gözünü budaktan sakınmayan tiplerdi.PKK nın kabusu olacaklar inşallah.

turgutharun

7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 12:47

Bencede Bu timlerin doğuya kaydırılması çok doğru bir uygulama. Bir törer örgütünü düzenli bir orduyla yok edemeniz oldukça zor.Onlara bildikleri dilden cevap verebilecek en önemli gücümüz.Allah hepsinin yardımcısı olsun güç ve kuvvet versin.

Yılmaz Aysoy
7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 12:48

Benim bir arkadaşım vardı Özel Harekatçı astsubay. 300 Metre ileriye dikilen bir sigarayı vurabiliyordu. Terörün en azgın olan döneminde Doğu ve Güneydoğu'da görev yapmıştı. Anlattıklarını çok dinledim ve terörün eğer kökü kazınacaksa Özel Harekatçıların şimdiye kadar çoktaann oraya gitmiş olması gerekiyordu.

KeremBM

7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 12:53

Çok doğru bir karar hatta geç bile kalınmış. Bence özel timlerimiz de kuzey Irak'a sızmalı gerektiğinde oyle onbin yirmibin asker yerine 3-4 özel harekat timini veya bordo bereli timlerini gönder dağıtsın kampları... İnşallah daha fazla canımız yanmaz.

Aykan Türk
7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 12:55

Bunlarla gerçek anlamda bir savaş yaşansaydı çoktan köklerini kazımış olurduk. Ama adamlar köpekten beter. Vurkaç yapıp inlerine çekiliyorlar. Ele geçirilmeleri zorlaşıyor.

Bunların dilinden daha iyi anlayacak, gözü pek, bileği kuvvetli özel timlerin gönderilmesi isabet olmuş. Askerimizin kısıtlı imkanlarıyla sağladığı takdir edilecek başarı, umarım bu yiğit Türk evlatlarıyla daha da arttırılır.

Tek dileğim şehit haberlerinin bir an önce kesilmesi...

hasan köse
7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 13:01

Şükür ki içişleri bakanı görevinden ayrıldı.
PKK ile mücadelede önemli bir adım bence.

yasar_gul

7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 13:09

Alıntı:
pkk ile mücadelede önemli bir adım bence.

Ne alaka
Yahu anlayamıyorum.İlla siyaseti kattınız helal olsun be  adamlar sınır ötesi savaşa onay vermedi diye yerden yere vurulur , yurt içine böyle bir müdahale yapılır yerden yere vurulur. Arkadaşlar bence fazla olmuyormu bunlar ne dersiniz!!!
Bakın demek ki içeride yapılacak çok şey varmış demi
Lütfen bu başlığı da siyaset meydanına çevirmeyelim...

Aykan Türk
7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 13:10

hasan köse demiş ki:
pkk ile mücadelede önemli bir adım bence.

Bu zaten bir zorunluluktu. Seçim kararı alınınca bildiğim kadarıyla içişleri bakanı, ulaştırma bakanı ve adalet bakanı istifa etmek zorunda. Tarafsızlığı (!) korumak adına...

abhazyalı ugur
7 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 13:13

çok şükür şuan tarafsız olduk

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET