Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'in Faytonları
123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Fırat
10 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 12:11
İzmir'in Faytonları

(+)

Yılmaz948

10 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 13:11

Önceleri İzmir'in Faytonları aşağıdaki kartpostaldaki gibiydi
(Kartpostalı 1965 yılında satın almıştım)

(+)

muratmaca

10 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 13:15

Öncelikle güzel baslik icin tesekkürler... Ancak faytonlara bakinca dedim ki tamam fayton olayi güzel ama eksik olan birseyler var sanki. Daha önce bir yerlerde duymustum, yanilmiyorsam NY metrosuydu. Orada müzik yapmak isteyen sokak müzisyenlerinin bile bir sekilde belediye tarafindan test edildigini ve gercekten ortalama bir müzikalitenin arandigini duymustum. Ne alaka diyen olabilir. Bu sehir hepimizin olduguna göre sanirim turistik bir obje olan bu konunun da bir takim kriterleri karsilayabilmesi sart diye düsünüyorum. Misal atlar; hadi digerleri bir nebze olsun bakimli ama en öndekine bakar misiniz? Hayvanin kendini tasimaya hali yok gibi... Atciliktan anlayan arkadaslar daha iyi bilirler ben pek anlamam lakin timar / kasagi gibi olaylari hic söylemiyorum bile... Aksesuarlari siradan (Pardon! Siradan olmasi icin önce olmasi gerekir degil mi?), faytonlar bakimsiz... Ne bileyim faytonlar tek tip olabilir bence...

Tamam bunlar avrupada daha cok dügünlerde nostaljik tema amacli kullaniliyor ama... Benim favorim yine de beyaz ya. Ortadaki model hosuma gitti dogrusu. Hem internette gördügüm kadariyla Akhisar` da bir de seri üretim yapan fayton fabrikasi kurulmus. Bu modeller kendimize göre revize edilip orada belediye destekli üretilebilir. Faytoncular da yine bize özgü tek tip olmasa da standartlar dahilinde giyinebilirler... Yoksa arka fonunda harika bir deniz, acayip bir turist gemisi yani harika bir sehir olan bir Izmir fotografina ben bu faytonlari yakistiramiyorum... Hele bir de atlarin durumunu düsününce...

En son muratmaca tarafından Prş 14 Hzr 2007, 15:36 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Ömer3510

10 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 15:03

(+)

İzmir Cumhuriyet Meydanında Boynunu bükmüş bir şekilde müşterisini bekleyen fayton....

Fırat
10 yıl önce - Cum 15 Hzr 2007, 15:10

(+)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR