Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Öğrencilik
« önceki   123456789   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 8

öğrencilerin en büyük sıkıntısı sizce nedir?
derslerin zorluğu 6.8%  6.8%  [10]
eğitim sistemi 40.8%  40.8%  [60]
gurbet 5.4%  5.4%  [8]
konut sıkıntısı 2.7%  2.7%  [4]
gelir sıkıntısı 19.0%  19.0%  [28]
ulaşım sorunu 0.7%  0.7%  [1]
tembellik 11.6%  11.6%  [17]
acımasız hocalar 12.9%  12.9%  [19]
Toplam Oy : 147

Ahmet Arif Hoca

9 yıl önce - Cum 31 Ekm 2008, 17:34

Alıntı:
Okul bitti biteli aklımda "ah keşke tekrar öğrenci olsam" düşüncesi var. Oh ne güzel yaa hayattaki tek sorumluluğun sadece "ders çalışmak".. Var mı ötesi?

Aynı düşünceyi taşadığım için ben kaydımı yaptırdım bu yıl lisans programına
Her yaşta öğrencilik güzel
Yalnız ders çalışma moduna henüz giremedim.

ramazan52

9 yıl önce - Cum 31 Ekm 2008, 17:36

öğrencilik uzmanlık alanım bitmeyen dersaneler için karlı olan bir sektör

Kudret Bozkurt

9 yıl önce - Pzr 02 Ksm 2008, 20:11

Öğrenci zamanım çok güzel geçti. Derslerimde başarılı oldum, çalışkan bir öğrenci idim. Hocalarım ile aram çok iyi idi. Maddi konusunda sıkıntım olmadı, çünkü ek işim vardı. Çok gezdim, çok eğlendim o dönemler. Özledim öğrenci hayatını.

Çağlar Yıldırım

9 yıl önce - Pzr 02 Ksm 2008, 20:27

öğrencilik hayatın en güzelyılları diyorlar şuan bende öğrenciyim şuan lise 3 teknik lisedeyim ve bu sene staj yaptım ve yaptıktan sonra anladım hayatın en güzel yılları olduğunu şuan derslerimde iyi ve kendimce öğretmenlerimcede başarılıyım .hiçte sorunum yok hayatın tadını 2 yılda olsa öğrencilik yıllarında çıkartmayı planlıyolorum...

Muhammed Erol
9 yıl önce - Pzr 09 Ksm 2008, 22:51

günümüz öğrencilerinin ve kendimde olmak üzere tek sıkıntısı öss tabiki maddi sıkıntıları da unutmamak lazım

eşref gürbüz
9 yıl önce - Pzr 09 Ksm 2008, 23:13

Şıklar arasında verilmemiş ama ailevi şiddet de var. Öğrenci üzerine fazla sorumluluk verilerek baskı altında bırakılıyo. Bunun üzerine derslerinde başarı beklemek(!) ve başarısız olduğu zamanda ilk kaygımız acaba annem yada babam bize enyakın gördüğümüz kimse artık (kişiye göre değişebiliyo) ilk onların tepkisini düşünüyoruz.

adembayram

9 yıl önce - Pzr 09 Ksm 2008, 23:32

Öğrenci olarak yazıyorum bu sıkıntının nedenini sadece bir nedene bağlayamıyorum ama içlerinden en önemlisi bence eğitim sistemimizdir. Eğitici öğretici, değil ezberci bir olguya dayanan sisteme sahibiz ve bu da oldukça sıkıcı olmakta. Dersler ne yazıkki sadece teorik olarak görülüyor ve öğrencilere sorarsanız eğer, ben bu dersleri gerçek hayatta nerede kullanacağım cevabını alacaksınız. Öğrencilerimiz daha ilkokul çağlardan kişiliklerine göre yönlendirilmesi gerekirken, maalesef tüm öğrenciler aynı eğitim seviyesinde motomot eğitim verilmeye çalışılıyor. Bir başka mesele ise derslerin işkence olması bu daha zevkli olamaz mı elbetteki olur, öğrencilerin katılımını sağlayarak, göresl teknolojilerle dersleri anlatarak ve çeşitli aktivite araştırma programları yapılarak olur diye düşünüyorum.

yılmaz025
9 yıl önce - Sal 11 Ksm 2008, 17:39

eğitim sistemi öğrencilerimizi oldukça zorluyor...çünki öğrenciler sadece sınavlara hazırlanıyorlar ve piskolojik çöküşlere uğruyorlar...aslında piskoleji si düzgün olan öğrenci daha verimlidir... maddi sıkıntıları da unutmamak ta fayda var...

aybar bora arslan

9 yıl önce - Sal 11 Ksm 2008, 17:44

Kesintisiz 22 yıl süren öğrencilik hayatımdan sonra hala güzel İzmir'de gecirmiş olduğum üniversite hayatımı neden 2 sene daha uzatmadığımı düşünür ve hayıflanırım....

Ahmet Özbuluk

9 yıl önce - Prş 12 Şub 2009, 14:10

yasemin_epsilon demişki:

Alıntı:
hepsi bi yana arkadaşlar öğrencilik gibisi yok...az parayla geçinmekte 15 kişi aynı yerde uyumakta bir simidi paylaşmakta...

bu arada asistanlar yüzünden dereye geçemeyen arkadaşım ne kötülüğümüzü gördün?

az parayla geçinmek, bir simiti başkalarıyla paylaşmak hayatın ta kendisi. Özellikle aileden uzak bir yerde öğrencilik yapıyorsanız israf etmemeyi ve tutumlu olmayı istemesenizde öğreniyorsunuz..

sayfa 8
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET